İzmir Kamp Alanları Listesi

İzmir Kamp Alanları Listesi

İzmir Kamp Alanları

Türkiye’nin incisi İzmir, kamp yapmak için en çok tercih edilen illerimizden birisidir. Doğal güzellikleri, milli parkları ve denizi ile birçok kamp severin ilgisini çekmektedir. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için İzmir kamp alanları listesi oluşturduk. Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

1- Delikli Koy 

İzmir’de kendini son yıllara kadar saklamış, son yıllarda sosyal medyanın etkisiyle popüleritesi artmış Delikli Koy, İzmir’de en çok tercih edilen kamp alanlarından birisidir. Özellikle denizin bu konuda çok büyük etkisi vardır. Çeşme Alaçatı’da yer alan Delikli Koy’da kesinlikle bir seferde olsa kamp yapmalısınız.

Detaylı bilgi almak için lütfen TIKLAYINIZ

2- Urla Demircili Koyu

İzmir’de yaşayan insanların yaz aylarında en fazla günü birlik olarak kaçtığı yerlerden birisi Urla’dır. Demircili Koyu ise yakın çevrenin özellikle hâkim olduğu bir yer. Suyunun biraz soğuk fakat bir akvaryum gibi olduğu, tertemiz ve masmavi suları ile ön plana çıkıyor. Bu bölgede isterseniz kayalıkların olduğu yerlere, plaja ya da karavan ve çadırlar için ayrılmış özel bölgelere kamp atabilirsiniz. Tamamen size kalmış bir durumda.

Urla Demircili Koyu Detaylı İNCELE

3- Dolungaz Koyu

Dolungaz Koyu Kamp Alanı, İzmir ilinin Karaburun ilçesinde bulunmaktadır. İzmir şehir merkezine 105 km uzaklıktadır. Karaburun’un kuzey sahil tarafında yer almaktadır. Dolungaz Koyu etrafı orman ve kayalıklarla çevrilidir. Karaburun’un en sessiz, sakin, kafa dinlenecek yeridir. Kamp yapmak, çadır kurmak son yıllarda herkeste daha bir merak uyandıran aktivitelerin başında gelir oldu. Özellikle İzmir çevresinde yaşayan, haftaiçi yoğun bir şekilde çalışıp yorulan insanlar dinlenmek ve huzur bulmak için haftasonu kaçamaklarını kamp kurarak geçiriyor.

Dolungaz Koyu için lütfen TIKLAYINIZ

4-İzmir Karagöl Tabiat Parkı

İzmir Karagöl Tabiat Parkı kamp alanı deniz seviyesinden 850 metre yüksekte bulunan ve 20 hektarlık alana sahip olan bir doğa harikasıdır. Karagöl jeolojik hareketler sonucunda oluşmuş olan heyelan set gölüdür. Tabiat Parkı içerisinde doğa yürüyüşü, bisiklet turu ve safari yapabilirsiniz. Tabiat parkı içinde büfe, restoran, çadırlı kamp alanı bulunmaktadır. Burası İzmir’deki en temiz tabiat parklarından biridir.

İzmir Karagöl Tabiat Parkı hakkında DETAYLAR

5- Su Uçuran Şelalesi

Sevdiklerinizle güzel bir kamp yapmanıza olanak sağlayan yerlerden biridir. Orman ve şelale eşliğinde güzel fotoğraflar çekip doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Alanda iki adat şelale bulunuyor biri büyük biri küçük her ikisine yürüyerek ulaşabilirsiniz. Şelalelin oluşturduğu göletlerinde yüzebilirsiniz. Kamp yapacak arkadaşlar için de tüm ihtiyaçlarınızı gelmeden temin etmeniz gerekiyor ve bir de deniz ayakkabısı almanızı da fayda var. Su Uçan Şelalesi girişi ücretsizdir.

Su Uçuran Şelalesi kamp alanını İNCELE

6- Kleopatra Koyu

İzmir kamp alanları arasında sosyal tesisi olmayan muhteşem manzaraya sahip plajlardan biridir. Bölgeye geldiğinizde istediğiniz alana çadır be karavan kampı yapabilirsiniz. Fakat market, wc, yakınlarda benzin istasyonu bulunmuyor bunu bilerek yola çıkmakta fayda olacaktır. Sahilde güneşten korunmak için yeteri sayıda şemsiye yok. Bunun dışında denizi berrak, manzarası görülmeye değer. Koy Çeşme Ovacık’ta yer almakta ve sakin yerlerden biridir.

Kleopatra Koyu’nu buradan İNCELEYEBİLİRSİNİZ

7- Karaburun Koyu

Karaburun Koyu kendine has kültürü ile sakin koylarımızdan bir tanesidir. Çevresinde birden fazla kamp işletmecileri bulunuyor eğer bireysel takılmak isterseniz kısa bir keşiften sonra kamp kurabileceğiniz yerler bulabilirsiniz. Karaburun plajları da mavi bayraklı ve geniştir. Girişi ücretsiz olup şezlong, kabin gibi hizmetlerinden ücretsiz yararlana biliyorsunuz. Çevresinde market sosyal tesis mevcuttur.

Karaburun Koyu için TIKLAYINIZ

8- Çanak Koyu

Eğlenceli bir kamp yapmak istiyorsanız Çanak Koyu’nu tercih edebilirsiniz. Burası hafta içi ve hafta sonu kalabalık gurupların geldiği, eğlence ve bol sohbetlerin yapıldığı bir yer. Alanda elektrik, gıda, su, wc gibi ihtiyaçlarınızı sağlamak için bir işletme bulunuyor. Dilerseniz ihtiyaçlarınızı Foca merkezden de alabilirsiniz. Yakın konumda yer almaktadır. Bunlar dışında kamp ateşinizi yakıp sevdiklerinizle bol kahkahalı güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Çanak Koyu kamp alanı için TIKLAYINIZ

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği İzmir kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
img

Editör

İlgili Mesajlar

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler – 7 Muazzam Adres!

Sonbaharda kamp yapılacak yerler ülkemiz kapsamında oldukça geniştir. Türkiye’nin yazın...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

İstanbul’da Kamp Yapılacak Yerler

İstanbul her ne kadar betonarme yapılarıyla alışık olduğumuz bir görünüme sahip olsa da...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Kışın Kamp Yapılacak Yerler

Kamp etkinliği her ne kadar sıcak mevsimlerde olmalı gibi bir yanılgı olsa da doğru kışın...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

3 thoughts on “İzmir Kamp Alanları Listesi”

Yorum Yap