Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Kışın Kamp Yapılacak Yerler

Kışın Kamp Yapılacak Yerler

BLOG İÇERİĞİ

Kamp etkinliği her ne kadar sıcak mevsimlerde olmalı gibi bir yanılgı olsa da doğru kışın kamp yapılacak yerler tercih edildiğinde inanılmaz bir zevki sizlere sunacaktır. Kışın kamp yapmanın zevki diğerlerine göre fazladır. Elbette ısınma sorununuz olabilir ancak buna çözüm bulduktan sonra karın bembeyaz görüntüsüyle her yeri esir aldığı bu sessizlikte büyük bir keyif alabilirsiniz.

Kışın Kamp Yapılacak Yerler Neresi?

Karda kamp yapmak sandığınızdan daha keyifli olacaktır. Özellikle insan kalabalığından uzak durmak isteyenlere kış ekstra bir sessizlik vaat ediyor. Fakat kışın kamp yapılacak yerler listesinde bulunan noktalara tek başınıza gitmeyi de pek önermiyoruz. Havanın olabildiğince soğuk derecelerde olması ile birlikte özellikle deneyimsizseniz mutlaka yanınıza birisini almalısınız. İşte kışın kamp yapılacak yerler listesi!

Ilgaz Dağı / Kastamonu

Türkiye oluşum itibariyle yüzlerce dağdan oluşmaktadır. Şüphesiz kış ve kar kelimeleri bir araya gelince dağ eteklerinde yapılacak bir kampın zevki daha farklı olacaktır. Batı Karadeniz’de bulunan Kastamonu Ilgaz Dağı ile kamp severleri bekliyor. Kışın çadırınızı kurup tüm Karadeniz manzarasını bu yükseklikten izleyebilirsiniz. Aynı zamanda kayak noktaları da bulunduğun kış tatilinizi bir bütün olarak yapabilmeniz mümkün.

Erciyes Dağı / Kayseri

İç Anadolu’da Kayseri’de bir dağa tırmanmak çok cazip gelebilir. Bunun için bir çadır ve aynı zamanda tırmanış ekipmanlarını tamamladıktan sonra hazırsınız. Erciyes bilinen kayak noktaları arasında da bulunmasıyla yıllardır bilinen uğrak noktalar arasında yer alıyor. Kışın kamp yapılacak yerler listesinde anılmasının en büyük sebebi de dağ tırmanışçılarının özellikle burayı tercih etmesinden kaynaklanıyor. Dağın eteklerine kamp noktalarını kurduktan sonra dağa tırmanış için harekete geçiyorlar.

Kapadokya / Nevşehir

Kışın kamp yapılacak yerler arasında her ne kadar dağlar çok olsa da dağa çıkmak istemeyenler için de fırsatlar bulunuyor Kapadokya yazın hem yerli hem de yabancı turistlerin uğrak noktası oluyor. Ancak siz bir de kışın Kapadokya’yı görün! Güzel manzarasını kar ile kapladığında enfes bir görünüme sahip oluyor. Üstelik listede bulunan diğer yerlere göre sıcaklık derecesi de çok düşmüyor ama yine de temkinli gitmek de fayda var. Peri bacalarının arasında kamp yapmanın keyfini mutlaka sürmelisiniz.

KIŞIN KAMP YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Uludağ / Bursa

Kayak ve kışın kamp yapmaktan bahsedip Uludağ’ı anmamak olmaz. Bursa’nın kış turizmini tek başına karşılayan Uludağ’da kış tatilinizi tek bir adresle tamamlayabilirsiniz. Uludağ’da yüksek noktalara kamp çadırlarınızı kurabilirsiniz. Bursa’nın güzel manzarasını kuş bakışıyla izleyebilirken sıkıldığınız noktalarda kayak da gerçekleştirebilirsiniz.

Antalya

Antalya sıcak tatillerinizin uğrak noktası olduğu kadar kış turizminin de uğrak noktaları arasında yer alıyor. Her ne kadar sıcak denizleriyle bilsek de Antalya dağlık alanlara da sahiptir. İster dağ eteklerinde kamp çadırınızı kurun isterseniz şehrin daha alçak noktalarında da bulunabilirsiniz. Tek bir noktayı verebilmek Antalya için çok zordur. Çünkü neredeyse her bir ilçesinde ve noktasında kamp yapabilirsiniz.

Kışın Kamp Yapılacak Yerler: Kaz Dağları / Çanakkale

Çanakkale sınırlarında bulunan Kaz Dağları’nda hem ücretli hem de ücretsiz kamp noktaları bulunuyor. Kaz Dağları Milli Park olarak geçmesinden ötürü belirli noktalarına bireysel bir şekilde ulaşamazsınız. Rehber eşliğinde gezebileceğiniz noktaları bu yüzden mevcuttur. Bunun yanı sıra özellikle güvenliği bulunan bir ortam istiyorsanız ücretli kamp noktaları bulunuyor. Ücretli kamp alanlarında sıcak su, tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı da rahatlıkla karşılayabildiğinizden tercih etmesi makul oluyor. Dilediğiniz şekilde kamp çadırınızı kurmanız için uygun noktalara da sahiptir.

 

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.