Ankara Kalesi

Kale, Kale, 06240 Altındağ/Ankara, Türkiye
  • Açıklama
  • Adres

Ankara Kalesi Hakkında

Ankara’da gezilecek yerler listesinde yer alan Ankara Kalesi kimler tarafından hangi yılda yapıldığı kesin bilgi bulunmamaktadır. Kale Romalılar döneminden Osmanlı dönemine kadar birçok uygarlıklar tarafından kullanılmış ve onarılmıştır. Hatta yüzlerce yıl kale askeri kuruluş olarak hizmet vermiştir. Günümüzde şehir manzarasının keyfini sürmek, tarih kokan yapılarını görmek isteyenlerin akınına uğramaktadır. Ayrıca en çok yaz dönemlerinde daha aktif oluyor, kalede çeşitli festivaller, eğlenceli etkinlikler düzenlenip insanlarla dolup taşıyor.

Hatta çevresinde birden fazla hediyelik eşya alabileceğiniz dükkânları, antikacılar ve restoranlar bulunuyor. Hiç sıkılmadan doya doya gezebileceğiniz güzel bir yer. Ankara Kalesine gelmişken yakın konumda yer alan Rahmi Koç müzesi, Anadolu medeniyetler müzesi, Azize Tereza Kilisesi’ne mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

 

Ankara Kalesi Giriş Ücreti ve Ziyaret Saati

Kaleye giriş ücretsizdir. Pazartesi günü hariç haftanın her günü saat 08:30 ile 17:30 aralarında ziyarete açıktır.

Ankara Kalesi’ne Nasıl Gidilir?

Altındağ ilçesinde yer alan bu tarihi kaleye, ulus saman pazarından yürüyerek 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Lakin yolları yokuş ben yokuş çıkamam derseniz taksi ile 5 dakikada ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
  • Adres: Kale, Kale, 06240 Altındağ/Ankara, Türkiye
  • Şehir: Ankara
  • Ülke: Türkiye

Yorumlar

1 Değerlendirme ( 5 dışında 5 )

  • ardacaliskan

    Gidin gezin görün şehir manzarasını seyretmek için iyi bir yer.