Ayvat Bendi Milli Parkı Kamp Alanı

Merkez, Belgrad Ormanı Ana Girişi, Sarıyer/İstanbul, Türkiye
Ücretsiz
  • Özellikler
  • Açıklama
  • Adres

Açıklama

Ayvat Bendi Milli Parkı Kamp Alanı

İstanbul’ un zengin doğal güzelliklerin sahip Belgrad Ormanı içerisindeki tabiat parklarından biri olan Ayvat Bendi Tabiat Parkı 2011 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiş, 50 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Günübirlik piknik ve dinlenme alanı olarak kullanılabilecek bölgede doğa yürüyüş parkurları bulunmaktadır ve bisiklet gezisi de yapılabilir.

Belgrad Ormanı’ na Kemerburgaz’ dan girildikten sonra Kemerburgaz-Kurtkemeri güzergahından; Bahçeköy’ den girildikten sonra Kemerburgaz yolu üzerinden alana ulaşılabilir. Toplu taşımayı kullanacak olanlar Bahçeköy semtine varış için, Levent Büyükdere Caddesi üzerinden Bahçeköy yönüne giden “42 M” otobüslerine ya da Yenikapı-Hacıosman metro hattını kullanarak Hacıosman’ a geldikten sonra “42 HM” otobüslerine binip son durakta inebilirler. Bahçeköy semtine ulaştıktan sonra taksi ile alana ulaşılabilir.

Sizin de Ayvat Bendi Milli Parkı Kamp Alanı hakkında eklemek istediğiniz bilgiler varsa bunları bize iletişim bölümünden ya da konunun altına yorum yaparak iletebilirsiniz.

Sen de Eklemeler Yapabilirsin!

Ayvat Bendi Milli Parkı Kamp Alanı konumuna ait fotoğraf veya videolara sahipsen bunları kampusulasi@gmail.com adresine göndererek paylaşılmasını sağlayabilirsin.

Bu İçeriği Paylaş
  • Adres: Merkez, Belgrad Ormanı Ana Girişi, Sarıyer/İstanbul, Türkiye
  • Şehir: İstanbul
  • Ülke: Türkiye