Antalya Manavgat Şelalesi

Sarılar, İstiklal Caddesi no:4 D:no:4, 07330 Manavgat/Antalya, Türkiye
  • Açıklama
  • Adres

Manavgat Şelalesi


Antalya’da gezilecek yerler lisemizde, doğal güzelliklerden bir tanesi olan Manavgat Şelalesi, Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer almaktadır. Şelale ismini bu ilçeden almıştır. Manavgat Şelalesi yaklaşık 3,4 metrelik az bir yükseklikten akmasına rağmen oluşturduğu alan epey geniştir, suyu gürül gürül ve berraktır.

Şehrin gürültüsünden kaçamak isteyenler için ideal bir yer.
Çevresinde manzaraya karşı çay içebileceğini kafeler, restoranlar ve taze balık yeme imkanı da bulunmakta. Ailenizle piknik yapmak isterseniz piknik alanları mevcut.

Yapabileceğiniz aktivite olarak
Doğa fotoğrafları çekebilirsiniz, ya da güzel bir yürüyüş sonunda manzara eşliğinde dinlenebilirsiniz.
Adrenalin arayanlar burada rafting yapmak, oldukça keyifli ve heyecan verici olacaktır. Dilerseniz jeep safari ile bölge keşfine çıkabilirsiniz.

Giriş ücreti ve ziyaret saatleri

Manavgat Şelalesi ziyaret saatleri yaz ve kış aylarına göre değişiklik göstermektedir. Giriş saati sabah 08:00’de ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır. Giriş ücreti kişi başı 10TL dir.

Ulaşım

Şelaleye ulaşım oldukça kolay, otobüs ve minibüsler ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz Antalya veya Alanya merkezden Manavgat’a hareket eden toplu taşımalar kullanarak ulaşım sağlanabilir.

Bu İçeriği Paylaş
  • Adres: Sarılar, İstiklal Caddesi no:4 D:no:4, 07330 Manavgat/Antalya, Türkiye
  • Şehir: Antalya
  • Ülke: Türkiye

Yorumlar

1 Değerlendirme ( 4 dışında 5 )

  • dnzkoray

    Düz şelale işte öyle extra bir özelliği tek olayı gelen turistleri yolmak. Hiç unutmuyorum gelen turisti fazla gören adamın dondurma fiyatını değiştirişini. Türklere tl ile yabancılara euro ile satışlarını neyse sinirlendim durduk yere