Ankara Kamp Alanları Listesi

Ankara Kamp Alanları Listesi

Ankara Kamp Alanları

Ankara, Türkiye’nin en kalabalık 2. ilidir. Bu yüzden şehrin  kalabalığından kaçmak isteyen doğa sevenlerin kamp yapabileceği birçok alan bulunmaktadır. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık. Ankara kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Işık Dağı Karagöl Jeositi

Işık Dağı, Kızılcahamam İlçesine yaklaşık olarak 30 km mesafede yer alıyor. Karagöl Jeositi ise Işık Dağı’na 3 km uzaklıktadır. Karagöl Jeositi yaşanan heyelan sonucu oluşmuştur. Oluşan göletin etrafı çam ağaçlarıyla kaplıdır. Gölün balık çeşitliliği yok denecek kadar az seviyededir.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Kurt Boğazı Barajı

Kurt Boğazı Barajı, Ankara’ya yaklaşık olarak 50 km mesafede yer alan Kurt Boğazı Deresi üzerine kurulmuştur. Sakin ve doğayla baş başa kamp yapmak isteyenler tercih edebileceği bir kamp alanıdır. Ayrıca balık konusunda tecrübeliyseniz, güzel balıklar yakalayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Sorgun Göleti Tabiat Parkı

Ankara’nın en popüler kamp alanları arasında yer alır. Özellikle bahar aylarında kamp için harika bir yerdir. Hala bakirliğini koruyan Sorgun Göleti, doğal güzelliğiyle ve tarihi yapısı ile dikkat çekiyor. Kesinlikle Ankara’da kamp yapmak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir kamp alanıdır.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Eğriova Göleti

Ankara’nın Beypazarı ilçesinde yer alan Eğriova Göleti, keşfetmeyi sevenler için harika bir kamp yeridir. Eğriova Göleti etrafında yürüyüşe çıkabilir, şelaleyi keşfedebilir ve yaylada ki akarsuları görebileceğiniz ekstralarla dolu bir yerdir. Burada kamp yaparken oldukça keyif alacağınıza eminim.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Ay Kayası

Ankara’da ki mesire alanlarından birisi  olan Ay Kayası, Ankara’nın Çubuk ilçesine bağlıdır. Ankara’nın en sakin kamp alanlarından birisidir. Sevdiklerinizle ya da tek başınıza huzur dolu bir kamp yapmak isterseniz burası sizler için doğru tercih olacaktır.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Çamkoru Tabiat Parkı

Ankara’ya uzaklığı 110 km olan Çamkoru Tabiat Parkı kampçıların son zamanlarda akın ettiği  bir kamp yeridir. Ankara kamp alanları arasında girişi ücretli olan nadir yerlerden birisidir. Doğası ve bitki örtüsü görülmeye değerdir. Hafta sonları civar illerden gelenlerle birlikte biraz kalabalık olabiliyor. Ancak çok geniş bir araziye sahip olduğu için bunu  hissetmiyorsunuz.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği Ankara kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
img

Editör

İlgili Mesajlar

Isparta Kamp Alanları Listesi

Isparta kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız hiçte zor olmayacak. Isparta,...

okumaya devam et
Editör
tarafından Editör

Bartın Kamp Alanları Detaylı Listesi

Bartın kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Bartın,...

okumaya devam et
Editör
tarafından Editör

Edirne Kamp Alanları Detaylı Listesi

Edirne kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Edirne,...

okumaya devam et
Editör
tarafından Editör

0 thoughts on “Ankara Kamp Alanları Listesi”

  • Mamaklı

    $ s,$ s

    Ankara kamp alanları listesi bizim çok için çok fayda sağladı. Verdiğiniz bilgiler için teşekür ederiz

    Yanıtla

Yorum Yap