Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Muğla Kamp Alanları Listesi

Muğla Kamp Alanları Listesi

BLOG İÇERİĞİ

Muğla kamp alanları arasında kamp yapmak için bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Muğla, yeşil doğası, denizi, koyları, şelaleri  sebebiyle birçok kampçının aradığını bulabileceği bir ilimizdir. Doğa ya da deniz kampı arasında seçim yapmak yerine, ikisinin bir arada olduğu kamplar yapabilirsiniz. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık.Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Muğla Kamp Alanları Detaylı Listesi

Kozalakbük Çadır & Karavan Kampı

Ailecek çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz yerlerden biride Kozalakbük Çadır ve Karavan Kamp Alanı yer alıyor. Muğla’nın Menteşe ilçe sınırlarındadır.
Denize sınır konumda olmasıyla birlikte kumsalı taşlık, denizi genelde dalgasız ve temiz. İsterseniz günübirlik gelip plajından yararlanabilirsiniz. Belirli bir ücret karşılığı şezlong kiralanmakta. Kamp alanı temiz ve yeterli büyüklükte. Yemek yiyebileceğiniz büfeleri mevcut. İsterseniz mangal da yapabilirsiniz. Mangal için bir bölüm ayrılmış, bu alanda mangalınızı yapıp bahçede yer alan masalarda yiyebilirsiniz. Çadır kurduğunuza alana elektrik çekebiliyorsunuz. Bunula birlikte wc, duş hizmeti verilmekte.

Detaylar Kozalakbük Camping sayfasında.

Cennet Koyu

Muğla Fethiye ilçesinde yer alan Cennet Koyu, ışıl ışıl denizi, yeşil doğası ve dağlarla çevrili olan Cennet Koyuna, deniz yolu veya yaya olarak ulaşım sağlanıyor. Burada yapabileceğiniz bir sürü aktivite bulabilirsiniz. Fotoğraf makinenizi alıp doğa fotoğrafı çekebilir ya da dağ kekiği toplayabilirsiniz.

Detaylar Cennet Koyu sayfasında.

Kabak Koyu

Kabak Koyu, üç tarafı dağlarla çevrilidir Sessizliği sakinliği arayan kişiler için ideal. Doğayı korumak adına sahil ve iç kısımlarında kamp alanları dışında kamp yapılması yasak. Kabak Koyu kamp alanlarında alternatif çeşitli konaklama hizmetleri sunmakta.

Detaylar Kabak Koyu sayfasında.

Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisine Ölüdeniz den kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz. İşletme sahipleri güler yüzlü kumsalı, denizi temiz. Kelebekler Vadisinde konaklamak için çadır ya da bungalova evleri mevcut. Çadırı olmayanlara çadır kiralayabilir. Giriş ücreti ile sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmekte. Adanın içinde ufak bar büfe bulunuyor. Temmuz ve ağustos dönemlerinde giderseniz etrafta uçuşan kelebekleri görebilirsiniz.

Detaylar Kelebekler Vadisi sayfasında.

Babadağ

Muğla kamp alanları listemizde tercih edilen bir diğeri Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Babadağ’dır. 1965 rakımlı Babadağ, özellikler yamaç paraşütü tutkunlarının ilgi noktası. Babadağ’ına geldiğinizde kahvenizi yudumlayıp manzaranın tadını çıkarabilir ya da fotoğrafla bu eşsiz anları ölümsüzleştirebilirsiniz.

Detaylar Babadağ sayfasında.

Kıdrak Koyu

Muğla ilin Fethiye ilçe sınırları içeresinde yer almakta. Kıdrak koyu, Bakanlık Makamının kararı ile Tabiat Parkı olarak değiştirilmiştir. Günübirlik tatil için uygun, girişi ücretli. Plajı ağaçlarla çevrili, wc, şezlong, şemsiye gibi hizmetleri mevcut. Kıdrak Tabiat Parkı çalışma saatleri sabah 7 akşam 8 de kapanıyor.

Detaylar Kıdrak Koyu sayfasında.

Ölüdeniz Plajı

Ölüdeniz plajı, Fethiye’nin en kalabalık yerine sahip. Ölüdeniz de birden fazla kamp işletmeleri bulunuyor. Kamp alanlarında tuvalet, market, duş gibi imkanlar sağlanmakta. Eğlence dolu aktiviteler, etkinlikler oyunlar oynayıp güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Detaylar Ölüdeniz Plajı sayfasında.

Belcekız Plajı

Muğla Fethiye ilçe sınırlarında yer alan Belcekız Plajı, uzun kumsala sahip. Su sporları için alan mevcut. Ayrıca temel ihtiyaçlarınızı gidermeniz için restoran, kafe, market alışveriş merkezi gibi tesisler bulunmakta.

Detaylar Belcekız Plajı sayfasında.

Soğuk Su Koyu

Soğuk Su Koyuna ulaşım için Ölüdeniz den kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz, İsminin Soğuk Su Koyu olmasının sebebi suyu soğuk ama girilemeyecek kadar değil. Yazın bunaltıcı sıcağında kendinizi bu serin sulara teslim edebilirsiniz. Kamp yapmak için ideal.

Detaylar Soğuk Su Koyu sayfasında.

Gemile Koyu

Muğla’nın popüler ve turistlerin ilgi odağı haline gelen Gemile Koyu, muhteşem çam ağaçları ve zeytin ağaçlarıyla gelen misafirlerini karşılıyor. Ayrıca Gemile Koyu, Bizans dönemlerine ait tarihin kalıntıları mevcuttur. Geldiğinizde tarihi keşif yaparak zeytin ağaçların altında dinlenebilirsiniz.

Detaylar Gemile Koyu sayfasında.

Büyük Boncuklu

Büyük Boncuklu Koy, Fethiye’nin Keçiler mahallesi sınırlarındadır. Denizi temiz ve durgun, kumsal biraz çakıllı gelirken deniz ayakkabınızla gelmenizi tavsiye ederim. Büyük Boncuklu Koyu birçok aktivite sunmakta tüple dalış yapabilir ve farklı balık türleri görebilirsiniz, piknik, mangal ya da kano kiralayabilirsiniz. Kamp alanı mevcut duş, wc, kabin bulunmakta.

Detaylar Büyük Boncuklu sayfasında.

Küçük Sarsala

Muğla ili Dalaman ilçe sınırları arasında yer almaktadır. Yemyeşil doğası, çam ve iğne ağaçlarıyla çevrili en güzel koy denilebilir. Küçük Sarsala koyun denizi oldukça sakin, kumsalı çakıllı. Alanda cankurtaran, duş, wc, gibi hizmetleri mevcut. Lakin Küçük Sarsala koyunda, yaz sezonu karavan ve çadır kampı yapmak yasak. Sezonu olmayan dönemlerinde karavan ya da çadırda konaklayabilirsiniz.

Detaylar Küçük Sarsala sayfasında.

Kargı Koyu

Muğla iline bağlı Datça merkeze yakın konumda. Etrafı dağlarla çevrili, denizi durgun ve ılık, yaz dönemlerinde biraz kalabalık. Kargı Koyunda konaklamak için birçok alternatifler mevcut bungalova evler, pansiyon, apart, çadır kampı yapmak isteyenler için bir çok kamp alanları bulabilirsiniz.

Detaylar Kargı Koyu sayfasında.

Kurubük

Muğla’nın cennete koylarından biri Kurubük Koyu. Denizi oldukça temiz ve berrak denizin dibini görebiliyorsunuz, kumsalı çakıllı. Karavan ya da çadır kampı yapmak isteyenler için, etrafında hiçbir işletme ya da sosyal tesis bulunmuyor. Dilediğiniz yere çadır kurabilirsiniz. Tavsiyem güneşten korunmak için şemsiye ve deniz ayakkabınızı yanınıza almanız.

Detaylar Kurubük sayfasında.

Balıkaşıran Koyu

Datça’nın Hisarönü Körfezinde bulunuyor. Balıkaşıran Koyun yollu bozuk lakin manzarası ve doğası muhteşem sessiz ve kalabalıktan uzak. Konaklamak için birçok alternatifler bulunuyor.

Detaylar Balıkaşıran Koyu sayfasında.

Nefes Adası

Muğla’nın yine eşsiz güzelliğe sahip olan Nefes Adası Akçapınar bölgesi Akçapınar mahallesinde yer alıyor. Nefes Adası, doğası temiz ve kendine has bitki örtüsüne sahip. Kamp alanları mevcut burada harika vakitler geçireceksiniz.

Detaylar Nefes Adası sayfasında.

Yahşi Plajı

Muğla ilinin Bodrum ilçe merkezine yakın konumda. Ortakent Yahşi olarak bilinmekte. Ayrıca Osmanlı ve Roma dönemlerine ait tarihi eserler bulunmakta. Denizi, sahili pırıl pırıl, konaklamak için alternatifler mevcut. Ortakent yahşi Narenciye bahçeleriyle popüler.

Detaylar Yahşi Plajı sayfasında.

Akyarlar

Akyarlar, Muğla iline bağlı bodrum ilçe sınırlarında yer alıyor. Akyarlar, sörf tutkunları ve meraklıları için oldukça ideal. Konaklamak için birçok seçenekler mevcut.

Detaylar Akyarlar kamp alanı sayfasında.

Günbatımı Plajı

Muğla’nın yine gözde yerlerinden bir olan Günbatımı plajı, Bodrum-Turgutreis’te bulunuyor. İsminden de anlaşılacağı gibi bu bölgede en güzel gün batımı yaşandığı için Günbatımı olarak adlandırılmış. Denizi temiz sahili kumlu. Konaklamak için seçenekler var.

Detaylar Günbatımı Plajı sayfasında.

Gümüşlük Plajı

Muğla’nın turistlik noktalarından biride Gümüşlük Plajı, balık severlerin uğrak noktası birden fazla balık restoranları bulunuyor. Gümüşlük plajı, sosyal tesisler, duş, kabin hizmeti bulunmakta. Denizi dalgalı bu sebeple fazla tercih edilmediği için sakin fazla kalabalık değil.

Detaylar Gümüşlük Plajı sayfasında.

Tavşan Adası

Muğla-Bodrum ilçesinin Gümüşlük beldesinde bulunuyor. Adada çok sayıda tavşan olduğu için Tavşan Adası ismini almış. Yüksek tepelerden gün batımını izleyebilir, küçük dostlarımızı ziyaret edebilirsiniz. Tavşan Adası görülmeye değer yerlerden biri.

Detaylar Tavşan Adası sayfasında.

Cennet Koyu

Muğla ilin Bodrum-Göltürkbükü’de yer alıyor. Cennet Koyun denizi güzel, harika manzaraya sahip, geçeleri yıldızları izlemek muhteşem. Kamp için alanlar mevcut.

Detaylar Cennet Koyu sayfasında.

Güvercinlik

Muğla-Bodrum ilçesine bağlıdır. Ulaşımı kolay, sakin tatil beldelerinden biridir. Konaklamak için alternatifler bulunuyor.

Detaylar Güvercinlik sayfasında.

Zeytinli Kuyu Plajı

Muğla’nın ilgi gören yerlerinden biri de Zeytinli Kuyu Plajı ve tarihi değerler barındırmakta. Milas-Kıyıkışlaçık mevkiinde bulunuyor. Denizi temiz ve plajı kumlu yaz sezonunda oldukça kalabalık. Konaklamak için alternatifleri ve kamp alanları mevcut.

Detaylar Zeytinli Kuyu Plajı sayfasında.

Haydar Koyu

Muğla-Milas’a bağlı, Akbük Körfezi ve Kazıklı Körfezi arasında yer almakta. Görülmeye değer yerlerinden biri. Yolları biraz bozuk etrafında işletme olmadığı için tedbirli gidilmeli. Haydar Koyu, denizi akvaryum berraklığında, bembeyaz kumu ile mükemmel, sakinliği arayanlar için ideal.

Detaylar Haydar Koyu sayfasında.

İncekum Plajı

Muğla Marmaris’e bağlı Çamlı köyünde, ulaşım kolay. İncekum Plajı akvaryum berraklığında ve son derece tertemiz pırıl pırıl, kumu ismi gibi ince kum, denizi sakin. Önünüz deniz arkası orman, çadır ve karavan kamp alanları, restoranlar bulunuyor.

Detaylar İncekum Plajı sayfasında.

Köyceğiz Gölü

Muğla ilinin sınırları arasında yer alan Köyceğiz, küçük sakin bir yerleşim alanıdır. Etrafı narenciye bahçeleri ile çevrilidir. Köyceğiz’e geldiğinizde; Kaunos antik kent, Kaplıcalar, Ekincik köyü görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.

Detaylar Köyceğiz Gölü sayfasında.

Katrancı Koyu

Muğla’nın kamp için uygun alanlarından bir diğeri Katrancı Koyu, Fethiye bölgesinde bulunuyor. Burası aileniz ve arkadaşlarınızla tatil yapmak için uygun. Yaz sezonunda fazlasıyla kalabalık. Kamp alanlarında kabin, duş, restoran, market, elektrik gibi ihtiyaçları karşılayacağınız alanlar mevcut.

Detaylar Katrancı Koyu sayfasında.

İçmeler Eski Maliyeciler Kampı Marmaris

Muğla-Marmaris’in İçmeler Mahallesinde bulunmakta. Suları şifalıdır özellikle mide hastalarına iyi geldiği söylenilir. Denizi kumsalı temiz. Aktivite olarak çocuklar için su parkı, su sporları için deniz paraşütü, kano gibi hizmetler verilmekte. Kamp yapma için uygun alanda tesis yok gelirken suyunuzu tüm ihtiyaçlarınızı almanızda fayda var.

Detaylar İçmeler Eski Maliyeciler Kampı sayfasında.

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği  Muğla kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.