Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Elazığ Kamp Alanları Listesi

Elazığ Kamp Alanları Listesi

BLOG İÇERİĞİ

Elazığ Kamp Alanları

Elazığ kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Elazığ, yeşil doğası, yaylaları, sebebiyle birçok kampçının aradığını bulabileceği bir ilimizdir. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık. Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Keban Barajı

Yapılaşmadan uzak, doğayla iç içe olmayı sevenler Keban Barajı kamp alanına gidip görmenizi tavsiye ederim. Kamp alanına geldiğinizde isterseniz barajın kıyısında ya da yüksek tepelere kamp atabilirsiniz. Fakat dağlık yüksek alanlarda kamp yapmak isteyenlere yaban hayvanlarına karşı tedbir almalarını öneririm. Bunun dışına bölge son derece kafa dinlemeye ve hoş vakitler geçirmek için oldukça uygun. Bölgeye gelmeden önce temel ihtiyaçlarınızı önceden hazırlayıp gelmeniz gerekiyor. Dilerseniz Keban merkezden ihtiyaçlarınız için alışveriş yapabilirsiniz. Keban Barajı, Elazığ il merkezinden 40 km uzaklıktadır. Buraya en rahat araçla gelebilirsiniz. Aracınız yoksa Keban merkeze geldiğinizde kamp alanına kadar yürümeniz gerekecektir. Yol tarifi için navigasyon kullanabilirsiniz hatasız göstermektedir.

Maden Mevkii Hazar Gölü

Elazığ’da ücretsiz kamp yapabileceğiniz bir diğer nokta ise Maden Mevkii Hazar Gölü kamp alanıdır. Fazla ağaçlık olmayan bu bölge masmavi gölü ile göz dolduran bir görselliğe sahiptir. Alana geldiğinizde istediğiniz yere çadır kurabilirsiniz. Fakat alanda elektrik, wc, market gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir imkan yok. Bu nedenle gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmanızda fayda var. Dilerseniz Maden ilçesine geldiğinizde tüm ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Bölge yaz aylarında şehir kalabalığından uzaklaşmak, kafa dinlemek için oldukça ideal. Kamp alanına nasıl gidilir sorusuna cevap olarak. Elazığ il merkezinden 36 km uzaklıkta buraya il merkezden hareket eden toplu taşımalar ile gelerek ulaşım sağlanmaktadır. Fakat biraz yürümeniz gerekecek. Araçla gelecek olanlar tabelaları takip ederek veya navigasyon ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

Detaylar Hazar Gölü sayfasında…

Cip Barajı

Cip Barajı, Elazığ kamp alanları içerisinde herhangi bir işletmesi olmayan sessiz, sakin ve aileler içinde gayet uygun bir alan diyebiliriz. Cip Barajı aynı zamanda mesire alanı olarak kullanılmakta ayrıca şehir merkezine yakın. Bölgede çocuklar için oyun parkı ve çay bahçesi bulunuyor. Geldiğinizde çayınızı içip, etrafta gezintiye çıkabilirsiniz. Kamp çadırınızı dilerseniz baraja yakın veya ağaçların sık olduğu alanlara yani nereyi uygun görürseniz orada kamp atabilirsiniz. Temel ihtiyaçlarınızı ilçe merkezden alabilirsiniz fırın, bakkal, market bulunuyor. Cip Barajına ulaşımı oldukça kolay şehir merkezinden uzaklığı 13 km. Buraya toplu taşıma araçları ile kolaylıkla gelebilirsiniz. Şehir merkezinden hareket eden dolmuş ve otobüsler Cip Barajı mesire alanına kadar gelmektedir. Özel aracınız ile gelecekler navigasyon kullanabilirsiniz hatasız göstermektedir.

Palu Murat Nehri

Elazığ kamp alanları arasında Palu Murat Nehri, herkesin mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerimizden biridir. Vadinin arkasından akan nehrin, hemen kıyısında tarihi Taşköprü manzarasıyla harika bir kamp deneyimi yaşamanıza olanak sağlamaktadır. Geldiğinizde istediğiniz yere kamp atabilirsiniz. Alan açık bir arazi olduğu için geceleri soğuk olabiliyor üşütmemek için kalın kıyafetler bulundurmanızda fayda. Bölgede yapabileceğiz aktiviteler arasında tertemiz havasında koşu, yürüyüş veya doğa fotoğrafları çekerek zamanınızı renklendirebilir, ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Gölgede wc, duş, internet, market yok bu nedenle gelmeden önce hijyen ve temel ihtiyaçlarınızı Palu ilçesinden tamamlayabilirsiniz. Ayrıca tarihi Taşköprü yakınlarında bir restoran mevcut burada çayınızı içip yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ulaşım ise oldukça kolaydır. Murat Nehri, Palu ilçesine bağlı olup il merkezinden uzaklığı 76 km’dir. Buraya özel aracınızla gelebilirsiniz. Araçla gelecek olanlar Elazığ – Bingöl yolundan devam ederseniz Palu tabelalarını göreceksiniz tabelaları takip ederek bulmanız mümkün.

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği  Elazığ kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.