Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Amasya Kamp Alanları Listesi

Amasya Kamp Alanları Listesi

BLOG İÇERİĞİ

Amasya Kamp Alanları

Amasya kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Amasya, yeşil doğası, yaylaları, sebebiyle birçok kampçının aradığını bulabileceği bir ilimizdir. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık. Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Borabay Gölü Tabiat Parkı

Borabay Gölü, Amasya’nın Taşova ilçesinde yer almaktadır. Orman kampı sevenler için ideal bir alana sahiptir. Çevresi sedir, sarıçam kestane ağaçları ile çevrelenmiş bol oksijenli bir arazidir. Borabay Gölü kamp alanı içinde piknik alanları, yürüyüş parkurları, bungalov evleri, ateş yakmak için ocaklar, oturma alanları, yiyecek içecek ihtiyaçlarınız için bakkal, restoran, tuvalet, mescit, çeşme bulunmaktadır. Aileler için de uygunudur çocuklar için oyun alanları mevcut. Geldiğinizde çadırınızı göl manzarasına karşı kurduktan sonra doğa yürüyüşleri, doğa, manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Borabay Gölü Tabiat Parkı ulaşımı ise oldukça kolay Amasya merkezden Taşova ilçesine hareket eden toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlamanız mümkün. Şahsi araçla gelmek isteyenler Amasya il merkezden 60 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Asfalt yoldur kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Detaylar Borabay Gölü sayfasında

Yedikuğular Kuş Cenneti (Yedikır Barajı)

Amasya kamp alanları içerisinde olan Yedikuğular Kuş Cenneti, Yedikır Barajı’na yürüme mesafesinde yer almaktadır. Baraj Tersakan Çayı üzerine sulama hizmeti için 1981-1985 yılları arasında inşa edilmiştir. Ayrıca barajda sazan, turna ve kızılkanat balıkları bulunmaktadır. Yedikuğular Kuş Cenneti kamp alanına gelirken oltalarınızı yanınıza alıp gelebilirsiniz. Burası kamp yapmayı sevenler için oldukça uygun bir arazidir. Gelmeden önce, gıda, elektrik, aydınlatma gibi ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Çevresinde bakkal, market, tuvalet mevcut değil. Bunun dışına göl manzarasıyla birlikte günbatımı görülmeye değer, adeta bir ressam tablosu gibi . Amasya’da kamp ya da piknik alanı arıyorsanız burayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Yedikuğular Kuş Cenneti Amasya merkezden 35 kilometre uzaklığa sahiptir. Suluova ilçe merkezden 8 kilometre uzaklıkta, yolları asfalt yoldur gayet kolay bulabilirsiniz.

Detaylar Yedi Kır Baraj Gölü sayfasında

Akdağ Yaylası

Akdağ Yaylası, Amasya il merkezine bağlı Çiğdemlik Köyünde bulunmaktadır. Bölge çadır kampı, dağ tırmanışları gibi aktiviteler için gayet uygundur. En hareketli zamanları yaz aylarıdır, temmuz aylarındaki şenlikleri ile bilinmektedir. Burada dağ tırmanışları gerçekleştirmek ya da çadır kampı yapmak için tercih edecek olanlara verebileceğimiz bilgiler; arazide tuvalet, market, bakkal, gibi imkânlar bulunmuyor. Gelmeden önce tüm kamp ekipmanlarınızı ve temel ihtiyaçlarınızı hazırlayıp gelmeniz gerekiyor. Bunun dışında uygun bulduğunuz alana kamp atabilirsiniz. Kamp ateşini kontrollü bir şeklide, çevreye zarar vermeden yakabilirsiniz. Ayrıca yayla yerleşim yeri küçük bir yer bu sebeple kimseyi rahatsız etmeden ve çevreye zarar vermeden kampınızı yapabilirsiniz. Akdağ Yaylası’na araçla gelecek olanlar köy yolları topraklı bunu göze önünde bulundurarak uygun bir araçla gelmeniz fayda sağlayabilir.

Gındıra Gölü Kamp Alanı

Gındıra Gölü Kamp Alanı Amasya’nın Taşova ilçesinde yer alır. Çevresi ağaçlık, yemyeşil çimenlik ve düzlük bir araziye sahiptir. Ortamı öyle kalabalık değil, alan geniş kafa dinlemek için gayet uygundur. Geldiğinizde istediğiniz alana güvenle çadırınızı, hamağınızı kurup keyfinize bakabilirsiniz. Gındıra Gölü Kamp Alanında tuvalet, bakkal, büfe, herhangi bir ihtiyacı karşılayacak bir tesis bulunmuyor. Bu sebeple geldiğinizde tüm hijyen ve gıda ihtiyaçlarınızı alana gelmeden önce almanız gerekiyor. Bunun dışında bölgede kontrollü bir şekilde ateşinizi yakıp çayınızı demleyebilirsiniz. Gındıra Gölü Kamp Alanına ulaşım kolay araçla kamp alanına girebilirsiniz. Ayrıca Gındıra Gölü, Borabay Gölüne 4 kilometre uzaklığa sahiptir. Vaktiniz olursa Borabay Gölüne de uğrayabilirsiniz.

Destek Barajı

Amasya kamp alanları arasında güvenle kamp yapabileceğiniz yerlerden biri de Destek Barajı’dır. Bölge oldukça ağaçlık yemyeşil tabiatı ile tertemiz havaya sahiptir. Sesiz ve sakinliği sayesinde kafanızı dinleyip doğayla iç içe olacağınız ideal yerlerden biridir. Geldiğinizde temiz havasını içinize çekerek bol oksijenli yürüyüşler yapabilirsiniz. Çadırınızı uygun bulduğunuz yere kurabilirsiniz. Hamak keyfi yapabilir, odun ateşinde hazırladığınız çayınızı içerek doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Fakat buraya gelmeden önce tüm kamp ekipmanlarınızı, gıda ve hijyen ihtiyaçlarınızı önceden hazırlayıp gelmeniz gerekiyor. Destek Barajı’nda market, restoran, çeşme, tuvalet mevcut değil bunu göze alarak gelmekte fayda var. En kolay ulaşım ise özel aracınızla gelmek olacaktır. Araçla gelirseniz daha rahat edebilirsiniz. Ayrıca Piknik içinde tercih edilebilir.

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği  Amasya kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.