Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Denizli Kamp Alanları Listesi

Denizli Kamp Alanları Listesi

BLOG İÇERİĞİ

Denizli kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Denizli, yeşil doğası, yaylaları, sebebiyle birçok kampçının aradığını bulabileceği bir ilimizdir. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık. Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Denizli Kamp Alanları

Honaz Dağı Milli Parkı

Denizli Honaz Dağı, Pamukkale ile Serinhisar ilçelerin sınırları arasında bulunmaktadır. Deniz seviyesinden yüksekliği 2528 metredir. Honaz dik yamaçları, şelaleleri ve endemik bitkileri ile dikkat çeken milli parklarımızdan biridir. Bölgede piknik yapmak için alanlar, kamelyalar ve çocuklar için oyun alanları bulunmaktadır. Milli park oldukça geniş kamp yapmak için uygun. Ağaçların altına çadırınızı kurup, ateşinizi yakıp sevdiklerinizle hoş sohbetler edebilirsiniz. Ayrıca bölgede malzemelerinizi yıkamak için çeşme ve ihtiyaçlar için bir de büfe bulunmaktadır. Dilerseniz kamp alanına gelmeden önce yeme içme ihtiyaçlarınızı alıp gelebilirsiniz. Burada yapabileceğiniz aktivite olanakları arasında bölge keşfine çıkabilir, temiz sularında ayaklarınızı sokabilirsiniz ve tabi ki bol bol fotoğraf çekebilirsiniz güzel kareler yakalamanız mümkün. Ulaşım ise oldukça kolay il merkezinden hareket eden otobüsler ile gelebilirsiniz. Eğer şahsi aracınızla gelecekseniz alanda otopark bulunmaktadır.

Buldan (Süleymanlı) Yayla Gölü

Buldan Yayla, Buldan ilçesine bağlı Süleymanlı Köyünün, Süleymanlı Yaylasında bulunmaktadır. Gölge 1. Derece doğal sit alanı olarak koruma altına alınan yerlerden biridir. Kamp yapmak içinde gayet uygundur çevresi düzlük, çimenliktir ve sık ağaçların olduğu sakin bir yer. Sıkıldığınızda ya da kafa dinlemek istediğinizde kaçıp buraya gelebilirsiniz. Balık avlamayı sevenler, oltalarını alıp gelebilirler. Ayrıca bölgede tuvalet yakınlarda market gibi imkânlar yok sadece iki adet restoran var. Yine de tedbirlik olmak için yeme içme ihtiyaçlarımızı bölgeye gelmeden önce almanızı öneririm. Ulaşım olarak en rahat şahsi aracınızla gelmek olacaktır. Ulaşım için Buldan’a giden otobüsler var fakat yaylaya çıkmak için ya taksi bulacaksınız ya da otostop çekeceksiniz bunun dışında yürüme gitmek baya zahmetli olacaktır çünkü baya yüksekte kalıyor.

Saklı Göl Denizli

Saklı Göl, Honaz ilçesine bağlı Yukarıdağdere Köyünde bulunmaktadır. Etrafı sık çam ağaçlarla çevrelenmiş tamamen doğal bir göldür. Alan çoğunlukla günübirlik piknik alanı ve dinlenme yeri olarak kullanılmaktadır. Etrafı temiz ve şehir merkezinden uzak bu sebeple sakin bir bölgedir. Geldiğinizde uygun bulduğunuz yere kamp atabilirsiniz çevresi oldukça geniştir. Ayrıca doğa fotoğrafçılığına ilginiz varsa burası fotoğraf çekmek için ideal. Etrafında alışveriş yapabileceğiniz sosyal alanları bulunmuyor. Gelirken ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederim alanda tuvalet ve çeşme imkânı mevcuttur. Ulaşım olarak toplu taşıma vasıtası bulunmuyor en rahat ulaşım şahsi aracınızla gelmek olacaktır. İl merkezinden uzaklığı 38 km Ankara karayolu istikametinden devem ederek Cafer Sadık Abalıoğlu güzergâhına saparak düze devam edilir tabelaları takıp ederek Saklı Göl Denizli’ye ulaşabilirsiniz.

Kolak Gölü Piknik ve Kamp Alanı

Denizli kamp alanları arasında, çadır ve karavan kampı yapabileceğiniz ideal yerlerden biri de Çameli ilçesine bağlı Kolak Köyü’nde yer almaktadır. Burası ailenizle piknik yapabileceğiniz, doğa yürüyüşü yaparak dinlenebileceğiniz bir alandır. Bölgede çeşme, otopark, WC, oturma alanları ve barbekü gibi imkanları sağlayan güvenilir bir kamp alanıdır. Yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayacak büfe olsa da yine de önceden alıp gelmenizde fayda var. Geldiğinizde güzel vakit geçirebilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi sevenler burayı tercih edilebilir, dört mevsim ayrı bir güzelliğe sahiptir. Ayrıca gölde balık tutabilirsiniz. Kolak Gölü Piknik ve Kamp Alanına ulaşmak için araçla gelmeniz gerekiyor il merkezinden 2 saat uzaklığı sahiptir. Çameli ilçesinden yarım saat mesafeye sahiptir. Navigasyon ile kolaylıkla bulabilirsiniz hatasız göstermektedir.

Beyağaç Topuklu Yaylası

Beyağaç Topuklu Yaylası, piknik ve kamp alanı olarak kullanılan ideal yerlerden biridir. Her ihtiyacınıza cevap verecek hizmetleri bulunmaktadır. Aile için uygundur çevresinde; çocuk oyun alanları, futbol ile voleybol sahaları, fırın, restoran, çeşme, tuvalet, duş gibi imkânları vardır. Geldiğinizde çadırınızı ağaçların altına ya da istediğiniz alana kurabilirsiniz. Fotoğraf makinanızı yanınıza almanızı önerimim güzel kareler yakalayabilirsiniz, temiz havasında bol bol dinlenip, yürüyüşler yaparak haftanın stresinizi üzerinizden atmış olacaksınız. Bu yaylada Gökova körfezi manzarasına karşı günbatımını temaşa etmeniz de mümkündür. Geceleri ise havası soğuk olabilir tedbirli gitmenizi öneririm. Ayrıca haziran ayında gelirseniz düzenlenen çeşitli organizasyonlar, konserlere ve şenliklere katılabilirsiniz. Beyağaç Topuklu Yaylası, Beyağaç ilçe sınırlarındadır. Ulaşım olarak toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Denizli ve Kale ilçesinden düzenli aralıklarla Beyağaç ilçesine gelen minibüsler bulunmaktadır.

Denizli Kamp Yapılabilecek Yerler

Yatağan Kefe Yaylası

Güvenle ailenizle gelip kamp yapabileceğiniz yerlerden biride Serinhisar ilçesinde yer alan Yatağan Kefe Yaylasıdır. Kamp için harika ortam sunmaktadır içeride; büfe, manav, çay bahçesi, restoran gibi hizmet veren bir yerdir. Gelirken gıda alışverişlerinizi taşımak istemiyorsanız buralardan temin edebilirsiniz. Sıcak su, duş, tuvalet, çocuklar için oyun alanları ve spor alanlarının olduğu her kesime hitap eden bir kamp alanıdır. İsterseniz günübirlik gelip piknik yapabilirsiniz. Piknik yapmak isteyenler için alan ve yeterli miktarda masalar, çöp konteynerleri bulunmaktadır. Ayrıca bölgede elektrik mevcuttur, aslında buraya gelirken yanınıza çok fazla bir şey almanıza gerek yok neredeyse sadece çadırınızı almanız yeterli olacaktı. Çevresi düzenli, yaylanın havası da oldukça temiz birkaç gün kalabalıktan uzaklaşmak için ideal bir alan. Ulaşımı oldukça kolay Denizli otogardan Yatağan Mahallesine giden minibüsler bulunuyor. Yaz aylarında daha fazla minibüs bulabilirsiniz fakat kış aylarında sefer sayısı daha azdır.

Güney Şelalesi

Bulunduğu ilçenin adını alan Güney Şelalesi, Cinlere Mahallesinde yer almaktadır. Bölge tamamen doğal oluşumdur. Çevresi ağaçlık, bol oksijenli ve temizdir. Kamp yapmak için yolunuz buradan geçerse değerlendirebilirsiniz. Yakınlarında restoran bulunuyor yine de yeme içme ihtiyaçlarınızı bölgeye gelmeden önce almanızı ve yedek kıyafet, kaymaz spor ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederim. Bunun dışında, çadırınızı uygun gördüğünüz alana kurabilirsiniz. Etrafında piknik için masalar, piknik alanları, tuvalet var günübirlik kullanım içinde uygunudur. Aktivite olarak çevreyi keşfetmek için yürüyüş ve doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Ulaşmak için Güney ilçesinden, Cindere Mahallesine giden minibüsler bulunmaktadır. Araçla gelenler vaktiniz varsa Tripolis Antik Kenti ve Büyük Menderes Nehri ziyaret etmenizi tavsiye ederim yakın konumda yer almaktadır.

İsrafil Deresi

Şehir merkezine en fazla yarım saatlik uzaklıkta bulunan İsrafil Deresi, Denizli kamp alanları arasındaki ulaşımı meşakkatli olan yerlerden biridir. Bölge fazla kalabalık değil gayet sakin, kafa dinlemek için ideal. Geldiğinizde dereye yakın ya da ağaçlık alanlara çadır kurabilirsiniz, aynı zamanda karavan kampı içinde uygundur. Fakat bölgede herhangi bir işletme, çeşme, tuvalet olmadığından dolayı hijyen ve gıda alışverişlerinizi önceden hazırlayıp gelmeniz gerekecektir. Çadırınızın yanına hamak kurup dinlenebilir, kitap okuyabilirsiniz. Ormanda bisiklet için uygun parkurları bulunmaktadır. Ayrıca bölge sık ağaçlık bir alan olduğu için ateş yakmak riskli olabilir. Gece çok üşürseniz kontrollü bir şekilde ateşinizi yakabilirsiniz.

Detaylar İsrafil Deresi sayfasında

Ornaz Vadisi

Ornaz Vadisi, genellikle günübirlik kullanım alanı olarak kullanılan çevresi temiz yeşillikli bir bölgedir. Çocuklu ailelerin tercih ettiği bu yerde piknik, kamp gibi etkinlikler düzenleyerek dinlendirici vakitler geçirebilirsiniz. Yaz aylarında çoğunlukla kalabalıktır, çevresinde oturma alanları, piknik masaları bulunmakta. Şehir merkezine yakın olduğu için ulaşım açısından sıkıntı yaşamazsınız. Yolunuz buradan geçerse konaklayabilirsiniz. Yeme içme ihtiyaçları bakımından büfe tarzı yerler var fakat ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde olmayabilir. Gelirken gıda ihtiyaçlarınızı alıp gelmeniz fayda sağlayacaktır. Geldiğinizde tertemiz havasında bol bol yürüyüşler yaparak fotoğraflar çekebilirsiniz. Vadi içinde daha sakin alanlarda kamp yapmak için farklı bölgelerde bulabilirsiniz bazı bölgelerinde irili ufaklı şelale bulmanız mümkündür. Eğer buraya şahsi aracınızla gelecekseniz yol boyunca tabelaları takip ederek bulabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.