Ordu Kamp Alanları Listesi

Ordu Kamp Alanları Listesi

Ordu kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Ordu, yemyeşil doğası, milli parkları, yayları sebebiyle birçok kampçının aradığını bulabileceği bir ilimizdir. Doğa ya da deniz kampı arasında seçim yapmak yerine, ikisinin bir arada olduğu kamplar yapabilirsiniz. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık.Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Ordu Kamp Alanları Listesi

Ünye Çınarsuyu Kamping

Samsun-Ordu karayolu üzerinde yer alan Ünye Çınarsuyu Kamp Alanı orman ve deniz kampı seveler için oldukça ideal bir yer. Denizi oldukça temiz ve berrak bir suya sahip. Kamp alanının etrafı çam ağaçlarla çevrelenmiş geniş bir alandır. Toplu oturmak için masaları sandalyeleri bulunuyor. Dilerseniz Tavla, jenga, dart, langırt, gibi oyunlar oynayabilirsiniz. Kamp alanının mutfağında organik olarak yetiştirdikleri taze ürünler kullanılmaktadır. Çadırınızı alıp güvenle kamp yapabileceğiniz samimi bir ortama sahip. Çadırı olmayanlar için farklı konuklama hizmetleri verilmekte. Karavanla gelmek isteyenler için yerleri mevcut. Tertemiz bir doğa ve deniz manzaralı güzel bir yeri. Yolunuz buradan geçerse mutlaka konuklamanızı tavsiye ederim farklı güzel bir deneğim olacaktır.

Detaylar Çınarsuyu Kamping sayfasında

Boztepe

Ordu’nun seyir terası olan Boztepe’de kamp yapmak sizin için büyük bir keyif olacaktır. Uzun süreli kamplar için çok uygun olmasa da geçiş güzergahı olarak Karadeniz seyahatleri esnasında kesinlikle tercih etmeniz gereken bir yerdir. Civarda herhangi bir kamp – bungalov işletmesi bulunmamaktadır. Teleferikten indiğiniz yerin karşısında ki tepede çadırınızı kurabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Ulugöl

Gölkay ilçe merkezine 15km uzaklıkta yer alan bir krater gölüdür. Ulugöl Tabiat Parkı içerisinde yer alır. Civarında üç adet heyelan gölü bulunmaktadır. Ulaşım konusunda zorlanmayacaksınız, yollar oldukça iyi durumda. Kamp atmanız konusunda herhangi bir kısıtlama yok. Avlanma zamanlarına uyduğunuz takdirde gölde balık avlamakta serbest.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Perşembe Yaylası

Ordu’da kamp denildiği zamanda ilk akla gelen yer Perşembe Yaylası’dır. Gerek doğası, gerek havasıyla kamp yapmak için mükemmel bir tercihtir. Perşembe Yaylası kamp deneyimi kötü olan az insan vardır. Özellikle yaz aylarında oldukça kalabalıktır. Bu kalabalığın sebebi günübirlikçiler olsa da akşamları yayla kampçılara kalmaktadır. Ordu’da kamp yapmak istiyorsanız eğer listenizin başına yazmalısınız.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Ohtamış Şelalesi

Ohtamış Şelalesi, merkeze 35 km uzaklıkta yer alıyor. Ordu merkeze en yakın şelalelerden birisidir. Bana kalırsa görülmesi gereken bir doğru harikasıdır. 30 metre yükselikten akan sularıyla, Karadeniz’de ki en yüksek şelaler arasında yer alıyor. Dinlenmek, soğuk şelale sularının keyfini çıkarmak adına çok doğru bir tercih olacaktır. Civarda kamp yapabileceğiniz ücretli, ücretsiz yerler bulunmaktadır.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Yason Burnu

Ordu kamp alanları arasında Yason Burnu’nu atlamak gerçekten olmaz. Güneşin batışını ve doğuşunu izleyebileceğiniz enfes bir konuma sahip. Tarihi kilisenin yanında çadır kurabileceğiniz bir alan bulunmakta. Burayı tercih ederseniz rüzgardan birazda olsa korunmuş olursunuz. Sürekli rüzgar alan bir bölge olduğu için soğouk konusunda sizi biraz ürkütebilir ancak mükemmel bir kamp deneyimi sizi bekliyor.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Çaka Plajı

Ordu’nun Perşembe ilçesinde  yer alan Çaka Plajı, Karadeniz’in serin sularında deniz ile kampı birleştirmek isteyenlerin Ordu’da ki uğrak adresidir. Çaka Plajı civarında çadırınızı kurabileceğiniz alanlar olduğu gibi, duş ve elektrik gibi ihtiyaçları olanlar için ücretli kamp alanlarıda bulunmaktadır.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği Edirne kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
img

Editör

İlgili Mesajlar

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler – 7 Muazzam Adres!

Sonbaharda kamp yapılacak yerler ülkemiz kapsamında oldukça geniştir. Türkiye’nin yazın...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

İstanbul’da Kamp Yapılacak Yerler

İstanbul her ne kadar betonarme yapılarıyla alışık olduğumuz bir görünüme sahip olsa da...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Kışın Kamp Yapılacak Yerler

Kamp etkinliği her ne kadar sıcak mevsimlerde olmalı gibi bir yanılgı olsa da doğru kışın...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Yorum Yap