Kırklareli Kamp Alanları Listesi

Kırklareli Kamp Alanları Listesi

Kırklareli Kamp Alanları Listesi

Kırklareli kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Kırklareli, yeşil doğası, longoz ormanları, koyları  sebebiyle birçok kampçının aradığını bulabileceği bir ilimizdir. Doğa ya da deniz kampı arasında seçim yapmak yerine, ikisinin bir arada olduğu kamplar yapabilirsiniz. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık.Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Longoz Ormanları İğneada

Kırklareli kamp alanı listemizde, Demirköy’e bağlı muhteşem Longoz ormanlarına sahip olan İğneada kamp alanıdır. Ülkemizde longoz ormanları arasında en büyüğü İğneada’dır. Sık ağaçları içerisinde çadır kampı yapmak için elverişli. Burada keyifli yürüyüşler yapabilir, olta balığı ya da kano turu gibi aktivitelerde bulunabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Panayır İskelesi Koyu

Panayır İskelesi, 200 metre uzunluğunda ince kumlu bir kumsala sahip ve geri kalan kısmı orman. Ulaşım açısından yol fazlasıyla zorlu ama bunca zorluklara değer. Karavan ve çadır kampı için güzel mekan. Etrafında sosyal tesis bulunmuyor giderken kamp ekipmanlarını yanınıza almanızı tavsiye ederim.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Beğendik Köyü

Beğendik Köyü, Bulgaristan sınırları arasında yer alıyor. Çok fazla bilinirliğe sahip değil. konaklama yönünden çok sayıda işletme bulunmuyor. Sesiz ve huzur dolu diyebiliriz. Karavan, çadır kampı kurmaya uygun. Çadırınızı ister sahile ister ormanın derinliklerine kurabilirsiniz. Sahilde kafeterya var, wc, su imkanda sağlanmakta.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Istranca Ormanları 

Kırklareli kamp alanları listemizde, en çok tercih edilen yerlerden bir Istranca Ormanları. Doğa yapısı ve zengin bitki örtüsüyle bizlere, yazın çiçekleri, kışın rengarenk dökülen yapraklarıyla her mevsim ayrı ayrı masalsı yüzüyle karşılıyor. Doğa sevenler için karavan, çadır kampı, fotoğrafçılık, yürüyüş için uygun. Istranca Ormanları, su kaynağı açısından zengin.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Dupnisa Mağarası 

Dupnisa mağarası, gidilmesi gereken yerlerden biri. Kırklareli ilinin Sarpdere Köyünde yer almaktadır. Sosyal tesis bulunmayan bu yerde, dere ve orman içici. Gitmeden önce yiyecek her türlü ihtiyaçlarınızı yanınıza alın. Bu alana geldiğimizde, 180 milyon yıl önce oluşmuş olan Dupnisa Mağarasını görmeden gitmeyin.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Kıyıköy

Kırklareli’nin Vize ilçe sınırları arasında yer almakta. Ayrıca Kıyıköy Bizans dönemine ait tarihi izler barındırıyor. Yeşil doğası uzun temiz kumsalına sahip. Karavan ve çadır kampı için elverişli.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Cehennem Şelalesi

Kırklareli iline bağlı yeni keşfedilmiş yerlerden biri Cehennem Şelalesi yer alıyor. Kırklareli, Kızılağaç köyünü geçtikten sonra, Cehennem Şelalesi tabelasını göreceksiniz. Gidiş yolu sizi biraz zorlayabilir ama karşılaşacağınız manzaraya değecek. Burada kamp işletmecileri ve sosyal tesis bulunmuyor. Küçük bir keşif ile düzlük alan bulabilir ya da şelaleye yakın bir alana kamp yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği  Kırklareli kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
img

Editör

İlgili Mesajlar

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler – 7 Muazzam Adres!

Sonbaharda kamp yapılacak yerler ülkemiz kapsamında oldukça geniştir. Türkiye’nin yazın...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

İstanbul’da Kamp Yapılacak Yerler

İstanbul her ne kadar betonarme yapılarıyla alışık olduğumuz bir görünüme sahip olsa da...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Kışın Kamp Yapılacak Yerler

Kamp etkinliği her ne kadar sıcak mevsimlerde olmalı gibi bir yanılgı olsa da doğru kışın...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Yorum Yap