Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Kırklareli Kamp Alanları Listesi

Kırklareli Kamp Alanları Listesi

BLOG İÇERİĞİ

Kırklareli Kamp Alanları Listesi

Kırklareli kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Kırklareli, yeşil doğası, longoz ormanları, koyları  sebebiyle birçok kampçının aradığını bulabileceği bir ilimizdir. Doğa ya da deniz kampı arasında seçim yapmak yerine, ikisinin bir arada olduğu kamplar yapabilirsiniz. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık.Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Longoz Ormanları İğneada

Kırklareli kamp alanı listemizde, Demirköy’e bağlı muhteşem Longoz ormanlarına sahip olan İğneada kamp alanıdır. Ülkemizde longoz ormanları arasında en büyüğü İğneada’dır. Sık ağaçları içerisinde çadır kampı yapmak için elverişli. Burada keyifli yürüyüşler yapabilir, olta balığı ya da kano turu gibi aktivitelerde bulunabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Panayır İskelesi Koyu

Panayır İskelesi, 200 metre uzunluğunda ince kumlu bir kumsala sahip ve geri kalan kısmı orman. Ulaşım açısından yol fazlasıyla zorlu ama bunca zorluklara değer. Karavan ve çadır kampı için güzel mekan. Etrafında sosyal tesis bulunmuyor giderken kamp ekipmanlarını yanınıza almanızı tavsiye ederim.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Beğendik Köyü

Beğendik Köyü, Bulgaristan sınırları arasında yer alıyor. Çok fazla bilinirliğe sahip değil. konaklama yönünden çok sayıda işletme bulunmuyor. Sesiz ve huzur dolu diyebiliriz. Karavan, çadır kampı kurmaya uygun. Çadırınızı ister sahile ister ormanın derinliklerine kurabilirsiniz. Sahilde kafeterya var, wc, su imkanda sağlanmakta.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Istranca Ormanları 

Kırklareli kamp alanları listemizde, en çok tercih edilen yerlerden bir Istranca Ormanları. Doğa yapısı ve zengin bitki örtüsüyle bizlere, yazın çiçekleri, kışın rengarenk dökülen yapraklarıyla her mevsim ayrı ayrı masalsı yüzüyle karşılıyor. Doğa sevenler için karavan, çadır kampı, fotoğrafçılık, yürüyüş için uygun. Istranca Ormanları, su kaynağı açısından zengin.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Dupnisa Mağarası 

Dupnisa mağarası, gidilmesi gereken yerlerden biri. Kırklareli ilinin Sarpdere Köyünde yer almaktadır. Sosyal tesis bulunmayan bu yerde, dere ve orman içici. Gitmeden önce yiyecek her türlü ihtiyaçlarınızı yanınıza alın. Bu alana geldiğimizde, 180 milyon yıl önce oluşmuş olan Dupnisa Mağarasını görmeden gitmeyin.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Kıyıköy

Kırklareli’nin Vize ilçe sınırları arasında yer almakta. Ayrıca Kıyıköy Bizans dönemine ait tarihi izler barındırıyor. Yeşil doğası uzun temiz kumsalına sahip. Karavan ve çadır kampı için elverişli.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Cehennem Şelalesi

Kırklareli iline bağlı yeni keşfedilmiş yerlerden biri Cehennem Şelalesi yer alıyor. Kırklareli, Kızılağaç köyünü geçtikten sonra, Cehennem Şelalesi tabelasını göreceksiniz. Gidiş yolu sizi biraz zorlayabilir ama karşılaşacağınız manzaraya değecek. Burada kamp işletmecileri ve sosyal tesis bulunmuyor. Küçük bir keşif ile düzlük alan bulabilir ya da şelaleye yakın bir alana kamp yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği  Kırklareli kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.