Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Isparta Kamp Alanları Listesi

Isparta Kamp Alanları Listesi

BLOG İÇERİĞİ

Isparta Kamp Alanları 

Isparta kamp alanları içerisinde kendinize göre bir yer bulmanız hiçte zor olmayacak. Isparta, yeşil ve gizli kalmış doğası, gölleri sebebiyle birçok yeni yerler keşfetmeyi seven insanların aradığını bulabileceği bir ilimizdir. Göl ya da yayla kampı arasında seçim yapmak yerine, ikisinin bir arada olduğu kamplar yapabilirsiniz. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık.Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Dedegöl Dağı

Isparta’nın Yenişarbademli ilçesinde bulunan, Dedegöl Dağı, Isparta’nın 2.992m.yüksekliğiyle en yüksek dağıdır. Tercih edilen aktiviteler arasında çadır kampı, dağ yürüyüşü, tırmanış gibi doğa sporları yapmanıza imkan sağlamakta. Dedegöl Dağcılık şenliğiyle, dağcılara ev sahipliği yapmakta. Muhteşem güzelliğe sahip olan bu alanda farklı bir deneğim sizi bekliyor.

Detaylar Dedegöl Dağı sayfasında.

Kızıldağ Milli Parkı

Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesinde yer alan Kızıldağ Milli Parkı, mavi sedir ağacıyla ünlenmiştir, zengin bitki örtüsü ve bol oksijene sahip olması nedeniyle; astım, akciğer ve nefes darlığı olan hastaların sıklıkla uğradığı yerlerden biri. Kızıldağ Milli Parkı içerisinde konaklamak için çadır kampı, bungalova evler, konteyner evler gibi çeşitli konaklama hizmetleri mevcut. Piknikçiler için ayrı alanları da bulunuyor. Giriş ücretli

Detaylar Kızıldağ Milli Parkı sayfasında.

Yazılı Kanyon Milli Parkı

Isparta kamp alanları listemizde yer alan tarihi yazıtlarıyla Yazılı Kanyonu Milli Parkı, yer almakta. Bu muhteşem doğa güzelliğine sahip alanda yapabileceğiniz birçok aktivite ve görülmeye değer birçok yer bulunuyor. Aktivite seçenekleri arasında; doğa yürüyüşü, piknik, kaya tırmanışı, olta balıkçılığı, fotoğrafçılık gibi pek çok imkan bulabilirsiniz. Kamp yapmak için nehir kenarında kamp yerlerinde çadır kurabilirsiniz. Kullanım için mescit, wc, çeşme bulunmaktadır. Giriş ücretli

Detaylar Yazılı Kanyon sayfasında.

Eğirdir Gölü

Ülkemizin, en büyük 4.gölü ve 2.tatlı su gölü olmasıyla birlikte, Eğirdir elmasıyla da ünlüdür. Eğirdir toprağı oldukça bereketli ve havası değişkendir. Çevresinde konaklama açısından birden fazla seçenek bulunsa da karavan ya da çadır kampı yapacaklar için alanlar mevcut. Gittiğinizde bisiklet kiralayıp temiz havada etrafı gezebilir, dilerseniz tatlı sularında balık avlayabilirsiniz.

Detaylar Eğirdir Gölü sayfasında.

Melikler Yaylası

Kamp alanları listemizde doğada olmayı sevenler için, Isparta iline bağlı, Yaka Köyü içinde yer alan Melikler Yaylasıdır. Sık çam ağaçlarıyla çevrili, zengin coğrafyaya sahiptir. Kamp yapacaklar için çadırınızı nereye kurarsanız kurun Dedegöl dağı manzarasına sahip olacaksınız. Her yıl mayıs ayında düzenlenen Dedegöl Dağcılık şenliği için gelen dağcıları da bu Melikler Yaylasında izleyebilirsiniz. Aktivite olarak, Dağ yürüyüşü ya da tırmanış gibi doğa sporları yapabilirsiniz

Detaylar Melikler Yaylası sayfasında.

Gölcük Tabiatı Parkı 

Gölcük Tabiat Parkı çeşitli ağaçlarla çevrilidir. Çadır ve karavanla konaklama imkanı bulunmakta. Çevresinde restoran, yöresel kahvaltı hizmeti bulunuyor. Sevdiklerinizle dağ ve göl manzarası eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz, doğa fotoğrafı çekebilir, piknik, mangal yapabilirsiniz. Isparta’nın yaz ve kış aylarında, güzel olan tabiat parklarından biri.

Detaylar Gölcük Tabiat Parkı tıklayınız.

Kovada Gölü Kamp Alanı

Kovada Gölü, benzersiz bitki örtüsüne sahiptir. Ayrıca alanda 167 kuş türü bulunmakta. Kovada Gölünde, olta balığı, fotoğrafçılık, piknik, yürüyüş gibi huzur dolu anlar yaşamanıza imkan sunmakta. Karavan ya da çadır kampı yapmak için uygun alanlar mevcut.

Detaylar Kovada Gölü Kamp Alanı sayfasında.

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği Isparta kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.