Bolu Kamp Alanları

Bolu Kamp Alanları

Bolu Kamp Alanları

Bolu, ülkemizde ki doğa turizmi için en önemli illerimizden birisidir. Her yıl milyonlarca turist buranın doğasını görmek için geliyorlar. Her kamp yapmayı seven insan için Bolu’nun yeri bambaşkadır. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık. Bolu kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

1- Sinekli Yaylası

Bolu’da yer alan ender yaylalardan birisidir. Sinekli yaylası 1400 rakımda yer almaktadır. Doğası ve manzarasıyla insanı büyüleyici bir etkisi bulunmaktadır.  Yaylalarda kamp yapmayı sevenlerin Bolu’da tercih edebileceği bir kamp alanıdır.

Sinekli Yaylası kamp alanını İNCELE

2- Aladağ Göleti

Milli Parklar bölgesinde yer aldığı için giriş ücreti bulunmaktadır. Bolu merkeze yaklaşık olarak yarım saat mesafede yer aldığı için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Gündüzleri piknikçiler sebebiyle biraz kalabalık olabiliyor. Ancak alanın büyük olması bu sorunun ortadan kalmasına yardımcı oluyor.

Aladağ Göleti kamp alanını İNCELE

3- Haccağız Yaylası

2000 rakımda olan Haccağız Yaylası, Bolu’nun en sakin kamp alanları arasında yer alıyor. Diğer yerlere göre daha az bilindiği için günü birlikçilerden uzakta sadece kampçılar ve yürüyüş ekipleri tarafından tercih ediliyor.

Haccağız Yaylası için TIKLAYINIZ

4- Abant Tabiat Parkı

Türkiye’de kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisidir. Abant Gölü’nün etrafı zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Tabiat harikası bir kamp alanıdır. Ancak Milli Park olduğu için, sadece belirlenmiş yerlerde çadır kurabiliyorsunuz.

Abant Tabiat Parkı’nı İNCELE

5- Göksu Tabiat Parkı

Bolu’da ki kamp alanları arasında kalabalıktan uzaklaşmak, kafanızı dinlemek istiyorsanız sizin için doğru adres Göksu Tabiat Parkı olacaktır. İçme suyu, tuvalet, sosyal tesis gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Göksu Tabiat Parkı DETAYLAR

6- Yedigöller Milli Parkı

Bolu’ya kadar geldikten sonra Yedigöller’de kamp yapmadan dönmek olur mu? Muhteşem doğası, tertemiz havasıyla adeta kendisine aşık eden bir yer. Yedigöller, adını bölgenin içerisinde yer alan 7 gölden almıştır. Bölgeye ulaşımı otostopla yapmayı düşünenler çok şanslıdır ki her gün yüzlerce insan buraya gidiyor.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

7- At Yaylası Göleti

Bolu kamp alanları arasında Bolu merkeze 12 km mesafede yer alan At Yaylası Göleti, keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyenlerin tercihi olmalıdır. Tertemiz yayla havası, meyve bahçeleri ve göleti ile misafirlerini bekliyor.

At Yaylası Göleti kamp alanı TIKLAYINIZ

8- Seben Gölü

Karadeniz Bölgesi’nde ki en büyük göllerden birisidir. Ulaşımı oldukça kolay, Bolu merkeze 22 km uzaklığındadır. Yeşil doğası ve mağaralarıyla gelen ziyaretçilerin ilgisini görmektedir. Kamp yapmak için Bolu’da tercih edebileceğiniz güzel yerlerden birisidir.

Seben Gölü hakkında DETAYLAR

9- Çubuk Gölü

Bolu’nun Göynük ilçesinde yer alan Çubuk Gölü, iki dağ arasında kalmış ufak bir göldür. Gölün etrafında ufak bir tesis bulunmakta, bazı ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Ayrıca zamanında bir dizi için yapılmış ufak değirmenler mevcut. Doğaya herhangi bir zararı bulunmadığı gibi Çubuk Gölü’ne ayrı bir hava katmış durumdalar.

Çubuk Gölü’nü İNCELE

10- Sülüklü Göl

Sülüklü Göl, deniz  seviyesinden yüksekliği ve eşsiz doğası ile dikkat çekiyor. Bölgeye araçsız ulaşım çok zor. Geceleri muhteşem gökyüzü manzarası var. Kesinlikle seyretmeden uyumayın. Son olarak bölge her mevsim soğuk oluyor. Buna hazırlıklı gitmenizde fayda var.

Sülülü Göl kamp alanı TIKLAYINIZ

 

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği  Bolu kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
img

Editör

İlgili Mesajlar

Gökçeada Kamp Alanları Listesi En İyi 5 Kamp Yeri

Gökçeada kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak....

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Manavgat Kamp Alanları

Manavgat kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Antalya...

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

En Popüler Foça Kamp Alanları Listesi

Foça kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Foça,...

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Bir düşünce & ldquo;$ s & rdquo;

Yorum Yap