Bursa Kamp Alanları Listesi

Bursa Kamp Alanları Listesi

Bursa Kamp Alanları

Doğa ile baş başa kalabileceğiniz ve enerji depolayabileceğiniz Bursa kamp alanlarını, Kamp Pusulası ekibi olarak bir araya getirdik. Bursa kamp alanları arasında isteklerinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Bursa yem yeşil doğası, gölleri, dağları, yürüyüş parkurları ve sizleri büyüleyecek manzaraları ile kampçıların oldukça ilgisini çekmekte. Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

1- İznik Gölü

Marmara Bölesinin en büyük gölü olan İznik Gölü, her kampçının uğraması gereken bir yerdir. Doğa ile iç içe bir kamp yapmak  ve gün doğumunu izlemek için bile tercih edilebilecek bir kamp alanıdır.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

2- Baraklı Göleti

Baraklı Göleti, Bursa kamp alanları arasında şu anda en popüler olan kamp alanıdır. Büyüleyici bir göl manzarasına sahiptir. Özellikle sonbahar aylarında tercih edilmesi halinde keyifli bir kamp yapmamak için hiçbir sebep bulunmamaktadır. Yaz aylarında gündüzleri piknikçiler tarafından biraz kalabalık hale gelmektedir.

Baraklı Göleti’ni İNCELE

3- Sadağı Kanyonu

Bursa’nın en büyük ikinci kanyonudur. Kanyon belediye tarafından şu anda restore edilmektedir. Burada basit ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir  sosyal tesis bulunmaktadır. Doğancı Barajı’nın ilerisinde Bursa merkeze 58 km uzaklıktadır.

Sadağı Kanyonu detaylı İNCELE

4- Uludağ Çobankaya

Uludağ Çobankaya ulaşım kolaylığı, doğası ve doğallığıyla kesinlikle kamp yapmanız bir yerdir. Bölgeye ister aracınızla, isterseniz minibüslerle hatta teleferikle bile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında dahi soğuk olan bir yerdir. Burada kamp yapmayı düşünen arkadaşların hazırlıklı olmasını tavsiye ederim.

Uludağ Çobankaya kamp alanı TIKLAYINIZ

5- Suuçtu Şelalesi

Yaz aylarında yem yeşil bir doğada kamp yapmak isteyenlerin kesinle görmesi gereken bir kamp alanıdır. Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde yer alan Suuçtu Şelalesi kampçıların için harika bir doğal ortama sahiptir.

Suuçtu Şelalesi detaylar için TIKLAYINIZ

6-Kapanca Korsan Limanı

Eşkel ve Mudanya arasında kalan Kapanca Korsan Koyu, antik kent ve liman kalıntıları sebebiyle bu ismi almıştır. Marmara Denizi olmasına rağmen inanılmaz derecede berrak bir suya sahiptir. Dağın eteklerine çadır kurduğunuzda mükemmel bir deniz manzarası eşliğinde gün batımını seyredebilirsiniz. Yürüyüşler yapmak içinde oldukça harika bir doğaya sahiptir.

Kapanca Korsan Limanı’nı İNCELE

7- Dağyenice Göleti

Bursa merkeze 20 km uzaklıkta yer alan Dağyenice Göleti ulaşım kolaylığından dolayı oldukça tercih edilmektedir. Bölgeye minibüslerle gelebilirsiniz. Göl kenarında ücretsiz olarak kamp yapabilir ya da civarda ki ücretli kamp alanlarında kalabilirsiniz.

Dağyenice Göleti detaylı İNCELEYEBİLİRSİNİZ

8- Hasanağa Barajı

Hasanağa Barajı’nda kamp yapanlar için ayrılmış bir bölge mevcuttur. Çadırınızı buraya kurduktan sonra balık tutabilir, yürüyüş yapabilirsiniz. Bursa’ya 25-30 km mesafede Hasanağa Deresi üzerine kurulmuştur.

Hasanağa Barajı detaylı bilgi TIKLAYINIZ

9- Dalyan Gölü

Karacabey Longoz Ormanları bölgesinde yer alan Dalyan Gölü, Longoz Ormanları’nda kamp yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bir  noktadadır. Kocaçay Deltası’nın batı kısmında yer alır. Yaz aylarında giderseniz yanınızda iyi bir sinek ilacı bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Dalyan Gölü hakkında DETAYLAR

10- Kocayayla

Marmara Bölgesi’nin en yüksek yaylası olan Kocayayla, hem Bursa’da yaşayanlar  hem de civar illerden oldukça ziyaretçi çeken popüler bir kamp alanıdır. Buranın bu kadar tercih edilmesinin başında sunduğu imkanlar gelmektedir. Kamp alanı için bir ücret alınmamakla  birlikte, tüm hizmetlerin ücretsiz olmasıdır. Ayrıca karavanla da buraya gelip herhangi bir otopark ücreti  ödemenize gerek yoktur.

Kocayayla kamp alanı TIKLAYINIZ

11- Sansarak Kanyonu

Sansarak Kanyonu içerisinde göl kenarında ya da ormanın  içerisinde ücretsiz bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Sansarak Kanyonu içerisinde kamp yaparken birçok yürüyüşçü ile karşılaşabilirsiniz. Oldukça popüler yürüyüş parkularına ev sahipliği yapmaktadır.

Sanara Kanyonu’nu İNCELE

12-Kilimli Göl

Bursa kamp alanları arasında rakımı ve ulaşım zorluğu sebebiyle en az tercih edilen ve bu yüzden en bakir kalmış kamp alanıdır. Eşsiz bir manzara  sahiptir. Bursa’nın Kestel ilçesinde yer alır.

Kilimli Göl hakkında DETAYLAR

13- Ericek Göleti

Haftanın yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz Ericek Göleti, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte kamp yapabileceğiniz yerlerden biridir. İsterseniz gölde balık tutabilir, piknik ve yürüyüş yapabilirsiniz. Mescit, wc, çeşmeleri hatta aktivite olarak adrenalin parkı da var. Geldiğiniz de hiç sıkılmayacaksınız. Çadır kurup ateş yakabilirsiniz. İsterseniz içeride bulunan bungalova evlerini kiralayıp konaklayabilirsiniz. Ericek Göleti giriş ücretlidir.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği Bursa kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak ya da yazının altına yorum yazarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
img

Editör

İlgili Mesajlar

Gökçeada Kamp Alanları Listesi En İyi 5 Kamp Yeri

Gökçeada kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak....

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Manavgat Kamp Alanları

Manavgat kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Antalya...

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

En Popüler Foça Kamp Alanları Listesi

Foça kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Foça,...

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Yorum Yap