Eskişehir Şelale Park

Çankaya, Şelalepark, Şht. Mustafa Yıldız Sk. No:6, 26240 Odunpazarı/Eskişehir, Türkiye
  • Açıklama
  • Adres

Şelale Park Odunpazarı


Eskişehir’e gezmeye gelenler Şelale Park’a mutlaka gelmelisiniz. Park 1.400 metrekarelik yemyeşil bir alana sahiptir. Yüksek bir noktada konumlandığı için kendisine has manzarası görülmeye değer. Şelale Park 2009 yılında Odunpazarı Belediyesi tarafından hizmete açılmıştır. Her yaşa hitap etmesi çocuklu aileler için avantaj sağlamakta.
Parkın içinde oturma alanları, yapay şelale, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları bulunmaktadır. Ayrıca Don Kişot ile Sanço Panço heykelleri ve yel değirmeni ilgi gören kısımlarıdır.

Şelale Park Nerede?


Eskişehir’in Odunparazı ilçesinin Çankaya mahallesinde yer almaktadır.
Odunpazarı’na geldiğinizde gezebileceğiniz birçok tarihi yapılar müzeler ve camileri bulunmakta bunları kısaca sıralamak gerekirse; Tarihi Odunpazarı Evleri, Lületaşı Müzesi, Balmumu Heykeller Müzesi, Alaaddin Cami ve Atlıhan El Sanatları Çarşısı gezip görülmesi gereken yerlerden birdir. Buraları doya doya gezdikten sonra dinlenmek için Şelale Park’ı tercih edebilirsiniz içerisinde çay-kahve içebileceğiniz kafe ve restoran bulunmaktadır.

Nasıl gidilir?


Şelale Park’a toplu taşımalarla ulaşım sağlanmaktadır. Ulaşım için tramvay ya da otobüs tercih edenler Atatürk Lisesi Durağı’nda indiğinizde yaklaşık 20 dakikalık bir yürüyüş ardında ulaşabilirsiniz. Yürümek istemeyenler indiğiniz duraktan yukarıya çıkan otobüslere binerek varabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
  • Adres: Çankaya, Şelalepark, Şht. Mustafa Yıldız Sk. No:6, 26240 Odunpazarı/Eskişehir, Türkiye
  • Şehir: Eskişehir
  • Ülke: Türkiye

Yorumlar

1 Değerlendirme ( 5 dışında 5 )

  • Eren Sbz

    Eskişehirin en güzel yerlerinden bence tam bir oksijen parkı.