Fethiye Saklıkent Kanyonu

Kayadibi, Saklıkent Milli Parkı, saklıkent sokak no:26, 48300 Seydikemer/Muğla, Türkiye
  • Açıklama
  • Adres

Saklıkent Kanyonu

Saklıkent Kanyonu, koruma altına alınmış Milli Parklarımızdan biridir, Fethiye ilçesinde yer almaktadır. 16 sene önce bir çoban tarafından keşfedilmiş. Bunca yıl varlığını koruduğundan dolayı adı Saklıkent olarak kalmış. Kanyon 18 kilometre derinliğe sahip olup yüksek kayalarla çevrili bu alanda 16 adet mağara keşfedilmiştir. Fakat mağaraları görmek neredeyse imkânsız durumda.

Saklıkent Kanyonu’na ilk içeri girişte önce kayalardan akan suları ile karşılıyorsunuz. Sonra demir ve tahtadan yapılmış merdivenden yürüyerek, kayaların arasından çıkan buz gibi doğal kaynak suyuna ulaşıyorsunuz. Çevresinde sosyal tesisleri var isterseniz buralarda biraz dinlenip sonra kanyonda yürüyüşünüze başlayabilirsiniz. Kanyona gelmeden önce yanınıza mutlaka bir deniz ayakkabısı almalısınız. Kayaların üzerinde rahat yürüyebilmek için şart. Eğer yoksa girişte lastik ayakkabı veriyorlar fakat sağlam değil. Yürüdüğünüz yolda bol bol ıslanabilirsiniz bu sebeple sudan zarar görebilecek eşyalarınız için su geçirmez kılıf ve yedek kıyafet almanızı tavsiye ederim.  Saklıkent Kanyonu’nda yürüyüş yapmanın yanı sıra zipline, Bungee Jumping ve profesör rehberler eşliğinde rafting yapabilirsiniz. Rafting turundan sonra çamur banyosuna götürüyorlar. Saklıkent Kanyon’da doya doya eğlenip keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Saklıkent Kanyonu Giriş Ücreti

Giriş ücreti 10 TL öğrenci 8 TL ziyaret saati 08:45 – 19:30

Saklıkent Kanyonu’na Nasıl Gidilir?

Ulaşım: Kanyona Fethiye otogardan Saklıkent/Fethiye minibüsleri ile yaklaşık 1 saat süren yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
  • Adres: Kayadibi, Saklıkent Milli Parkı, saklıkent sokak no:26, 48300 Seydikemer/Muğla, Türkiye
  • Şehir: Muğla
  • Ülke: Türkiye

Yorumlar

1 Değerlendirme ( 5 dışında 5 )

  • ercantnrkl

    Doğa sporları ve adrenalin sporları için çok ideal bir yer doyasıya eğlenebilirsiniz .