İstanbul Galata Kulesi

Bereketzade, Büyük Hendek Cd. No: 2, 34421 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye
  • Açıklama
  • Adres

Galata Kulesi

Ülkemizin, 67 metre yüksekliği ile mimari yapısıyla dikkat çeken “Galata Kulesi” Avrupa yakasına bağlı Beyoğlu Galata semtinde yer alıyor.
Bizans İmparatoru Anastasius tarafından, 528 yılında inşa edilen kule, şekil itibariyle günümüze kadar değişmiş olsa da, egemenliği ve konumu hiç değişmedi ve şehrin bir simgesi haline geldi.
Eskiden yangın gözlem kulesi olarak kullanıyordu. Şimdi ise şehir manzarasını panoramik olarak görmek için, Türkiye’nin dört bir yanından yerli ve turistler sabahın ilk saatlerinde gelip sıraya giriyorlar. Sıra uzadıkça uzuyor, hatta bazıları pes edip geri dönüyorlar, lakin bu bekleyiş her şeye değer.
Sonuçta Galata Kulesi, hakkında rivayetlerin anlatılıp konuşulmasıyla hafızamıza türlü hikâyeleriyle yer etmiş.
Geldiğinizde çeşitli fotoğraflar çekebilirsiniz. Kulenin 9 uncu katında hem restoran hem kafe olarak kullanılan tesis var. Gündüzleri kafe olarak kullanılıyor. Manzara eşliğinde çayınızı kahvenizi içebilir, kahvaltı yapabilirsiniz.
Akşamları şık bir restoranda dönüşüyor. Restoranından yararlanmak isterseniz önceden arayıp rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tarihi kapıları kapandıktan sonra Saat 20.00 ile 00.30 saatlerine kadar açık.

Galata kulesi giriş saatleri haftanın her saati sabah 09.00 ile 19.00 saatleri arasındadır.
Öğrenci: 10 TL
Normal: 20 TL
Yabancı Turist 25 TL

Galata Kulesine Nasıl Giderim?

Ulaşım için; Üsküdar’dan gelecek olanlar Marmaray Üsküdar istasyonundan Yenikapı durağından inip, Metro ile Şişhane durağında inerseniz 4 dakika yürüyerek Galata Kulesi’ne ulaşabilirsiniz.
Esenler Otogarı’ndan gelmek isteyenler 830 otobüs hattına binip Şişhane 2 durağında indiğinizde 7 dk yürüyerek varabilirsiniz veya navigasyon aracı ile kolaylıkla da ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
  • Adres: Bereketzade, Büyük Hendek Cd. No: 2, 34421 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye
  • Şehir: İstanbul
  • Ülke: Türkiye

Yorumlar

1 Değerlendirme ( 5 dışında 5 )

  • sibelll

    Buraya sevgilisiyle gidipte evlenen var mı çok merak ediyorum