Giresun Sis Dağı Yaylası

Sis Dağı, 28810 Yeşildere/Görele/Giresun, Türkiye
  • Açıklama
  • Adres

Sis Dağı Yaylası


Karadeniz’in doğa harikalarından biri olarak karşımıza çıkan Sis Dağı Giresun’un Görele ilçesine bağlı Aladağların en yüksek kesimlerinde yer alır. Yüksekliği 2182 metredir tepelerinde sis hiç eksik olmadığı için Sis Dağı olarak adlandırılır. Dağların üzerindeki karlar Temmuz ayına kadar erimez. Çoğunlukla yaz döneminde yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret ediliyor. Ayrıca Temmuz aylarında Yayla Şenlikleri düzenlenmektedir. Yöre halkın katılımıyla davul ve zurna eşliğinde oyunlar, yarışmalar düzenlenerek, yöreye ait ürünlerin pazarı kurulur. Düzenlenen bu şenlikler büyük ilgi görmektedir.
Sis Dağı Yaylası’na geldiğinizde doğa yürüyüşleri yaparak bol bol fotoğraf çekebileceğiniz güzel kareler yakalayabilirsiniz. Doğası manzarası ve bol oksijen deposu ile huzur dolu bir alan. Sevdiklerinizle gelip piknik yapabilirsiniz. Yaylada su, internet ve ihtiyaçlarınıza yönelik tesisler bulunmaktadır. Sis Dağı Yaylası C statüsünde Milli Park olarak koruma altına alınmıştır. Giresun’da gezilecek yerlerden sadece biridir.

Sis Dağı Yaylası Nerede ve Nasıl Gidilir?


Görele ilçesinin Yeşildere Köyün sınırları arasında yer alır. Trabzon ve Giresun il sınırlarında bulunmaktadır.
Ulaşım oldukça kolay Görele merkezden Eynesil veya Çavuşlu yakınlarında sahilden içeri girdiğinizde köy yolunu takip ederseniz kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Genellikle Eynesil Köy yolunu takip ederek gidilmektedir.

Bu İçeriği Paylaş
  • Adres: Sis Dağı, 28810 Yeşildere/Görele/Giresun, Türkiye
  • Şehir: Giresun
  • Ülke: Türkiye

Yorumlar

1 Değerlendirme ( 5 dışında 5 )

  • Eren Sbz

    Giresun'da gördüğüm en güzel yerlerden olabilir.