Hakkari Cennet Cehennem Vadisi

Cennet Cehennem Vadisi, 30110 Kırıkdağ/Hakkâri Merkez/Hakkari, Türkiye
  • Açıklama
  • Adres

Cennet-Cehennem Vadisi


Hakkari ilin Cilo Dağında yer alan Cennet Cehennem Vadisi dört mevsimi yaşatan bir doğa harikasıdır. Vadinin bir tarafı bembeyaz karlar ve buzlarla kaplıyken bir tarafı rengârenk çiçeklerle süslüdür. Ortasından gecen su kaynağı muhteşem bir ambians içinde kendinizi cennette hissetmenizi sağlayacaktır.

Gölgeye gelen doğaseverler genellikle kamp kurup birkaç gün konaklıyorlar. Geldiğinizde ister piknik yapın isterseniz göllerde yüzün. Arkadaşlarınızla kartopu oynayıp, yemyeşil çimenlerde uzanın, çiçek toplayın. Dört mevsimi bir arada yaşatan Cennet Cehennem Vadisi’nde yapılan etkinlikler bunlarla sınırlı değildir. Yapılan etkinliklerin arasında kaya tırmanışı, doğa yürüyüşleri ve on binlerce yıllık buzulların olduğu vadileri ile gölleri keşfetmenize olanak sağlıyor. Hakkâri’de gezilmesi görülmesi gereken harika yerlerden biri eğer yolunuz buradan geçerse uğramanızı tavsiye ederim.

Hakkari Cennet Cehennem Vadisi Nerede ve Nasıl gidilir?

Hakkari il merkezinden 30 km uzaklıktadır. Kırıkdağ Köyü vadisinin uzantısında bulunan Cilo Dağında yer alır.
Buraya özel araçla gelecek olanlar; Hakkari-Van Blv. yönünden sola dönün 6 km mesafede Hakkari-Van yolu yönündeki 2. çıkıştan girin 10 km devam ettiğinizde Kırıkdağ Köyü yönünde sağ dönün yol boyunca ilerleyin 13 km sonra hedefe ulaşmış olacaksınız.
Aracı olmayanlar Hakkari merkezden turlar düzenlenmektedir. Turlar vasıtası sayesinde gelebilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
  • Adres: Cennet Cehennem Vadisi, 30110 Kırıkdağ/Hakkâri Merkez/Hakkari, Türkiye
  • Şehir: Hakkari
  • Ülke: Türkiye

Yorumlar

1 Değerlendirme ( 5 dışında 5 )