İscehisar Peribacaları

Cumhuriyet Mahallesi, Cumhuriyet, 03752 Seydiler/İscehisar/Afyonkarahisar, Türkiye
  • Açıklama
  • Adres

İscehisar (Seydiler Peribacaları)

Seydiler peribacaları Afyon ilin doğal güzelliklerinden bir tanesidir. İscehisar ilçesinin Seydiler Kasabasında bulunmaktadır. Kasabanın çeşitli yerlerinde Peri Bacalarına rastlanılmış olsa da en mükemmeli Akdere mevkisinde görülmektedir.
Afyonkarahisar, jeolojik yapısı nedeniyle İscehisar, Bolvadin, İhsaniye ve Bayat ilçelerinde irili ufaklı, şapkalı ve şapkası çok sayıda peri bacaları rastlanılmaktadır. Tıpkı Kapadokya’yı andıran bir görselliğe sahiptir. Fakat Kapadokya kadar popüler değil.

Görülmeye değer yerlerden biri olan Seydiler Peribacaları, Afyon’da gezilecek yerler listemizde ilk sıradadır. Gelirken muhakkak fotoğraf makinanızı yanınıza alın. Güzel kareler yakalaya bilirsiniz. Gezinizi bitirdikten sonra vaktiniz varsa yakın konumda yer alan görülmesi gezilmesi gereken yerlerden; Ağın Dağı, Konarı Köyü, Doğlat Yaylaları, Tarihi Koca Köprü, Bacakale, Antik Mermer Ocağı ve Seyid Hasan Basri Hazretleri Türbesi’ni gezebilirsiniz. Hatta çadır kampı yapmak isterseniz yine yakınlarında bulunan Frig Vadisinde kamp yapıp gezinizi renklendire bilirsiniz.

Ulaşım

Afyon merkezden İscehisar Peribacalarına düzenli olarak servisler hareket etmektedir. Servis vasıtaları ile ulaşabilirsiniz. Araç ile gelecek olanlar harita veya konum araçlarını kullanarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
  • Adres: Cumhuriyet Mahallesi, Cumhuriyet, 03752 Seydiler/İscehisar/Afyonkarahisar, Türkiye
  • Şehir: Afyon
  • Ülke: Türkiye

Yorumlar

1 Değerlendirme ( 5 dışında 5 )

  • dnzkoray

    Kapadokya ile yarışır dediklerinde bir hadi oradan dedim ama gerçekten güzel bir görselliği var korumamız ve kollamamız gereken bir yer