Karabük Kristal Cam Teras

İncekaya Cd., 78600 Tokatlı/Safranbolu/Karabük, Türkiye
  • Açıklama
  • Adres

Kristal Cam Teras


Karabük’te gezilecek yerlerden biride Safranbolu’da yer alan Kristal Teras yer almaktadır. Yerden yüksekliği 80 metre, görenler heyecan ve korkuyu bir arada yaşamalarına sebep oluyor. Ancak korkulacak bir şey yok cam taban 75 ton ağırlığı kaldırabileceği bir güce sahip ve sadece 30 kişinin terasa çıkmasına izin verilmektedir.
Kristal Teras Tokat Kanyonu’nun manzarasını ayaklarınızın altına serecek şekilde tepeden 100 metrekarelik bir alana kuruludur ve genişliği 11 m’dir. Camlar 3 cm kalınlığında 3 camın birleşmesi sayesinde oluşturulmuş. Yapımı bir ay kadar kısa sürede bitmiş.
Gelenler çoğunlukla fotoğraf çekmek, adrenalin ve değişik deneyim yaşamak için gelmekteler. Kristal Cam Terasa geldiğinizde büyük bir restoran bulunmaktadır, manzaraya karşı çayınızı kahvenizi veya yemeğinizi yiyerek bu güzelliği temaşa etmek mümkün. Ayrıca sevdiklerinize hediye alabileceğiniz eşyalar, yöresel ürünlerin satıldığı dükkanlar bulunmaktadır.
Ek olarak Kristal Teras sizi kesmezse Zipline yaparak eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Kristal Cam Teras Ziyaret Günleri ve Giriş Ücreti


Ziyaret günleri için belirli tarihleri yok istediğiniz zaman gidip bu eşsiz deneyimi yaz kış yaşayabilirsiniz.  Tokat Kanyonu’nun eşsiz manzarasını izleme imkanı sunan Kristal Teras giriş ücreti 7 TL’dir. Ücretli veya ücretsiz otopark hizmetleri mevcuttur.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Karabük ilinin Safranbolu ilçesine bağlıdır. İl merkezinden uzaklığı 14 kilometre, Safranbolu’dan 6 km mesafede bulunmakta. Buraya özel araçla gelmek isteyenler Karabük’ten Safranbolu ilçesine ulaştıktan sonra Sadri Artunç Caddesi üzerinden düz devam ederek İncekaya Caddesi yönünden sağa dönün ve sağdan ilerleyerek devam ederseniz hedefe ulaşmış olacaksınız.
Toplu taşıma araçları kullanmak isteyenler Karabük otogardan hareket eden otobüslerle Safranbolu ilçesine ulaşabilirsiniz sonrasında taksiyle devam etmek gerekiyor.

Kullandığımız görsel için @doganin_harikasi34′ e teşekkür ederiz

Bu İçeriği Paylaş
  • Adres: İncekaya Cd., 78600 Tokatlı/Safranbolu/Karabük, Türkiye
  • Şehir: Karabük
  • Ülke: Türkiye

Yorumlar

1 Değerlendirme ( 5 dışında 5 )

  • kkurutluoglu

    Safranbolu'da böyle bir kanyonun varlığını bilseydim daha önce gelirdim. Seyir terasında manzarası harika görülesi bir yer..