Tokat Munamak Şelalesi

Ocaklı, 60802 Ocaklı/Pazar/Tokat, Türkiye
  • Açıklama
  • Adres

Munamak Şelalesi

Ocaklı Köyü’nde yer alan Munamak Şelalesi el değmemiş doğal güzelliklerimizden biridir. Şelale hemen hemen 1085 metre yüksekliğine sahiptir. 29 metrelik bir yükseklikten suyu yaz kış aralıksız akmaktadır. Özellikle ilkbahar aylarında suyu daha yoğundur. Çevresinde yetişen değişik bitki türleri, sık ağaçları ile değişik bir atmosfere sahip.
Geldiğinizde doğa içinde yürüyüşler yaparak bol bol fotoğraflar çekebilirsiniz. Genellikle yaz aylarında daha fazla rehavet görmektedir, şelale de mesire alanları mevcuttur. Günübirlik piknik yapmak, bunaltıcı yaz aylarında serinlemek için tercih ediliyor. İsterseniz çadır kampı da yapabiliriniz fakat çevresinde sosyal tesis olmadığı için hazırlıklı gelmenizde fayda var. Çocuklu aileler içinde son derece uygun. Ocaklı Munamak Şelalesi’ne geldiğinizde hemen yakınında Ballıca Mağarası yer almaktadır. Mutlaka burayı da görmenizi tavsiye ederim 1,5 km uzaklıkta. Fakat yolları taşlı ve kumlu olsa da görülmeye değer güzelliklerimizden biri.

Munamak Şelalesi Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Tokat’ta gezilecek yerler listemizde yer alan Munamak Şelalesi Pazar ilçesinin Ocaklı Köyü’nde bulunmaktadır. Tokat il merkezinden 32 km uzaklıktadır. Ulaşım için önce Pazar ilçesine gelmeniz gerekiyor. Daha sonra Ocaklı Köyü’ne giden minibüslere binerek gidebilirsiniz.
Araçla gelecek olanlar Tokat havaalanı Çıkış yolundan sola dönün tabelaları takip ederek hedefe ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
  • Adres: Ocaklı, 60802 Ocaklı/Pazar/Tokat, Türkiye
  • Şehir: Tokat
  • Ülke: Türkiye

Yorumlar

1 Değerlendirme ( 4 dışında 5 )

  • abuzerkadayif

    burası insanın kendini bulması için gereken herşeye sahip bi yer