Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Alanya Kamp Alanları Listesi

Alanya Kamp Alanları Listesi

BLOG İÇERİĞİ

Alanya Kamp Alanları

Antalya’nın en büyük ilçesi olan Alanya; köklü tarihi, uçsuz bucaksız sahilleri ve tertemiz havasıyla yerli ve yabancı turistin gözde tatil beldelerinden biri olmayı her daim başarmıştır. Her türlü tatil imkanını ziyaretçilere sunan Alanya, ülkemizde tatil denince ilk akla gelen yerlerden biridir. Son zamanlarda kamp alanları ile de ön plana çıkan Alanya,  özellikle pandemi sürecinden dolayı evlere tıkılmak zorunda kaldığımız o günleri geride bırakmak ve yine kendi izolasyonunu sağlayarak tatil yapmak  isteyenler için  alternatif tatil imkanı sunmaktadır.

Alanya kamp alanları, size ve sevdiklerinize kısa da olsa yoğun iş temposundan uzaklaşmayı vadederken ayrıca şehrin o gürültülü atmosferini geride bırakmanızı sağlamaktadır. Eğer siz de mütevazi fakat doğanın muhteşem görüntülerinin eşlik ettiği bir tatil yapmak istiyorsanız Alanya’nın kamp alanlarından birinde konaklayabilirsiniz. Yazımızda Alanya’da kamp yapılabilecek yerler hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Siz de güzel anılar bırakabileceğiniz bir kamp tatili yapmak istiyorsanız yazımıza bir göz atın.

Aytap Antik Kenti Kamp Alanı

Aytap Antik Kenti, Alanya’ya 35 km uzaklıkta yer alır ve ulaşım çok kolaydır. Kamp tatili yapmak isteyenlere farklı bir deneyim yaşatacak bu antik kent, tarihin eski zamanlarına yolculuk yapmanızı sağlarken Akdeniz’i de ayaklarınızın altına sermektedir. Bu kamp alanına yakın mesafelerde restoran, market gibi alanlar bulunsa da gitmeden önce alışverişinizi yapmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Detaylar Aytap Antik Kenti sayfasında

Korsan Koyu Kamp Alanı

Alanya kamp alanları denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Korsan Koyu kamp alanı, yerli ve yabancı turistin yoğun ilgi gösterdiği koylardan biridir. Sakin bir atmosfere sahip olan Korsan Koyu, Lykia Yolu üzerinde yer almaktadır. Ayrıca ziyaretçiler bu yolda doğa yürüyüşü yapabilmektedirler. Ücretsiz kamp imkanı sunan bu koyda, market, wc gibi alanlar da mevcuttur.

Detaylar Korsan Koyu sayfasında

Dim Çayı Kamp Alanı

Her kampçının görmesi gereken kamp alanlarından biri olan Dim Çayı, büyük bir ormanın içinde yer almaktadır. Ormanın iç kısımlarından akan çay, ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır. Temiz hava ve doğa ile baş başa bir tatil hayal ediyorsanız Dim Çayı sizi bekliyor.

Sapadere Kanyonu Kamp Alanı

Sapadere Kanyonu 360 metre uzunluğuna sahip içinde yer alan suyu, ağaçları ve rüzgarlarıyla Alanya kamp  alanları arasında ön plana çıkmaktadır.  Bu kanyonda günü birlik piknik yapmak ve kamp yapmak için uygun alanlar bulunmaktadır. Şehir merkezine bir saat uzaklıkta yer alan bu kanyon, ziyaretçilerini beklemektedir.

Detaylar Sapadere Kanyonu sayfasında

Köyiçi Kamp Alanı

Herkes tarafından bilinmeyen bir yerde sadece size ve sevdiklerinize ait bir kaç gün geçirmek istiyorsanız Köyiçi Kamp Alanı tam size göre. Ulaşımın kolay olduğu bu kamp alanı, Mersin yolu üzerinde yer almaktadır.

İncekum Kamp Alanı

Ülkemizin ve Alanya kamp alanları içinde en güzel kamp alanlarından biri olan İncekum, Avsallar bölgesinde yer almaktadır. Bu güzel alan eşsiz manzaralarıyla tatilcilerine denizle ve ormanın iç içe geçtiği bir tatil vaad etmektedir.  Ayrıca tatilcilerine market, restoran gibi birçok yaşam alanı sunan İncekum kamp alanı, her kesimden ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Perle Kamp Alanı

Alanya kamp alanları içinde mutlaka uğranması gereken yerlerden biri olan Perle Kamp alanı, Mersin yolu üzerinde bulunmaktadır. Ulaşımın kolay olduğu bu alanda, kamp yapmak isteyenler, doğa ile baş başa kalma imkanı bulacaklardır. Ayrıca denize girme imkanı sunan bu kamp alanı ayrıca restoranlarıyla farklı lezzetler denemek isteyenlere ev sahipliği yapmaktadır.

Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı 2 km uzunluğa sahip Alanya yarımadasının batısından başlayarak Dalamataş’a kadar devam etmektedir. İsmini bilindiği gibi  Helenistik kraliçesinden alan plaj, yüzmek için de tatilciler tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Çevresinde kamp yapma imkanı sunan bu  plaj, ziyaretçilerini beklemektedir.

Detaylar Kleopatra Plajı sayfasında

 

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.