Kırklareli Kamp Yerleri Listesi

Kırklareli Kamp Yerleri Listesi

Kırklareli Kamp Yerleri Listesi

Marmara Bölgesi’nin keşfedilmemiş güzelliklerinin yer aldığı Kırklareli, kamp yapmak için harika yerleri sınırları içerisinde barındırıyor. Özellikle İstanbul’a olan yakınlığından dolayı çok fazla ziyaretçi almaktadır. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık. Kırklareli kamp yerleri arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak.

Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Longoz Ormanları İğneada

Ülkemizde Longoz ormanları arasında en büyüğü, Kırklareli Longoz Ormanları İğneada’dır. Her mevsim ayrı bir güzelliğe sahip, sık ağaçlarla çevrili mükemmel göl manzarası eşiğinde çadır kampı yapanların sıklıkla uğradıkları bir yer. Burada sevdiklerinizle hoş sohbetler edip yürüyüş yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Panayır İskelesi Koyu

Panayır İskelesi Koyu, sosyal tesisi olmayan ince kumlu bir sahil, denizi ara ara dalgalı olmasıyla beraber özellikle yazın çadır ve karavan kampı yapanları görebilirsiniz. Sahilin arkası orman sahile yakın bir tane market var lakin her ihtiyacınızı karşılayamayabilir, tedbirli gidilmeli. Kamp yerinde tuvalet, duş var ama bakımsız. Gidiş yolları bozuk aracınız arazi aracı değilse zorluk yaşayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Beğendik Köyü

Kırklareli kamp yerleri listemizin bir diğer noktası olan Beğendik Köyü, henüz popüler olmayan kamp yerlerimizden biri. Konaklama açısından çok alternatifleri bulunmuyor, küçük bir köy ve ormanlık ağaçlarla çevrili, sessiz sakin bir ortam, isterseniz yakınlarında bir plaj bulunmakta. Denizi dalgalı ve bazen derinleşebiliyor, etrafında sosyal tesis yok. Giderken şemsiye, şezlong, yiyecek içeceklerinizi yanınızda getirmelisiniz denizin arkasında ki orman kamp yapmaya oldukça uygun.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Istranca Ormanları 

Istranca Ormanları, Kırklareli’nin gidip görülmesi gereken yerlerden biri. Her mevsim ayrı güzellikle misafirlerini karşılamakta, su kaynakları ile bitki örtüsü açısından zengin bir doğaya sahip. Güvenle doğada yürüyüşler yapabilirsiniz. Istranca Ormanı, karavan ve çadır kampı yapanlara, bol oksijenli bir ortam sunuyor, doğa fotoğrafı çekenlerin ilgisini toplayacak bir yer.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Dupnisa Mağarası 

180 milyon yıl önce oluşmuş Dupnisa Mağarası, Kırklareli’nin görülmesi gereken kamp yerlerinden biri, Sarpdere Köyünde yer alıyor. Sık ormanların içinde derenin kenarında çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz ateşinizi yakıp büyüleyici doğasına kapılıp gitmek istemeyeceksiniz. Kamp yerine gitmeden önce yeme içe ihtiyaçlarınızı almanız tavsiye edilir.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Kıyıköy

Kıyıköy bir sahil kasabasıdır. Şehirden uzaklaşmak için harika bir nokta, insanları sıcakkanlı. Kıyıköy de üç adet sahil bulunuyor, kamp yerlerinde ister sahile yakın konumda ya da yeşilliğin bol olduğu bölgelerde konaklayabilirsiniz. Ücretsiz olarak çadır kampı yapmanız mümkün. Denizi sahili temiz. Kırklareli’nin vize ilçesinde, İstanbul’a yakın, güzel bir sahil kasabası.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Cehennem Şelalesi

Kırklareli’nin ulaşımı zor ama gidilmeye değer yerlerden biri Cehennem Şelalesi yer alıyor. Tamamen sesiz sakin bir doğaya sahip. Ormanın içinde irili ufaklı şelaleler ve çevresini oluşturduğu göl muazzam, geldiğinizde doğaya kendinizi kaptırabilirsiniz. Mutlaka bir geçe kalmanızı tavsiye ederim. Ormanın ıssızlığı, şelalenin sesi terapi gibi gelecek. Çadırınızı istediğiniz yere kurup ateşinizi yakabilirsiniz. Giderken yanınıza yiyecek içecek getirin alanda sosyal tesis yok.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği  Kırklareli kamp yerleri varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
img

Editör

İlgili Mesajlar

Pratik Kamp Yemekleri – Kampta Ne Yenir?

Kamp yaparken en çok düşünülen sorular arasında kampta ne yenir, pratik kamp yemekleri...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Kampta Balık Tutmak ve Olta Balıkçılığı

Kampta Balık Tutmak   Kamp yapacağınız esnada, birçok aktivite sizleri beklemektedir....

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Kampta Oynanabilecek Oyunlar Listesi

Kampta Oynanabilecek Oyunlar   Yalnız başına kamp yapmak her ne kadar keyifli olsa da,...

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Yorum Yap