Kocaeli Kamp Alanları Detaylı Listesi

Kocaeli Kamp Alanları Detaylı Listesi

Kocaeli kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Kocaeli, yeşil doğası, yaylaları, koyları  sebebiyle birçok kampçının aradığını bulabileceği bir ilimizdir. Doğa ya da deniz kampı arasında seçim yapmak yerine, ikisinin bir arada olduğu kamplar yapabilirsiniz. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık.Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Kocaeli Kamp Alanları Listesi

Ballıkayalar Kanyonu

Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı olan ballıkayalar kanyonu İstanbul’a çok yakın olduğu için günübirlik kampa çıkmak isteyen kişiler için güzel bir kamp alanı. Gebze’ye geldiğinizde sanayi bölgesinin içinden geçerek kanyona ulaşabiliyorsunuz. 1.5km uzunluğundaki bu kanyonda doğa yürüyüşü yapabilir, birçok tırmanış bahçesinde ve 100’ün üzerindeki tırmanış noktalarında da dağ tırmanışı yapılabiliyor.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Sardala Koyu

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde yer alan bu eşsiz güzel yerde kamp yapmanın tadı bambaşka. Bunu denemeyen kimse bilemez. Doğa ile baş başa şehrin kalabalığından, gürültüsünden uzakta orman ve denizle iç içe nadir olan bakir yerlerden birisidir.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Kuzuyayla Tabiat Parkı

Şehrin kalabalığından uzaklaşmak, temiz  hava depolamak için Marmara Bölgesi’nde ki yaylar arasında en güzel  olanlardan birisidir. Ulaşım kolaylığı, giriş ücretinin düşük olması tercih edilmesinde büyük etken oluyor.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Hacıllı Şelalesi

Şile’de yer alan Hacıllı Şelalesi, bu bölgede kamp yapan herkesin uğradığı bir alandır. Oldukça harika bir doğaya sahip olan bu yer son zamanlarda popülerleşmesinden dolayı oldukça kalabalık ve karmaşık bir yer haline gelmiştir. Köylülerde kampçılara karşı bir anti pati oluşmaya başlamıştır.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Ercuva Yaylası

Kocaeli’nin Yuvacık bölgesinde yer alan yaylalardan birisidir. Kocaeli’nin popüler yaylarında ki kalabalıktan sıkılanlar için Ercuva Yaylası kaçırılmaz bir adres haline geliyor. Kış aylarında rakımın yüksek olmasından dolayı ulaşım oldukça zorlaşıyor. Gitmek isteyenlerin aklında bulunsun.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Eriklitepe Tabiat Parkı

Eriklitepe, Kocaeli’nin Gölcük ilçesine bağlı bir tabiat parkıdır. Hafta sonları piknikçilerden dolayı biraz kalabalık olabiliyor. Ancak harika bir doğaya sahip bir kamp alanıdır. Tamamen devlete bağlıdır. Çok ufak bir ücretle birçok imkana sahip olabiliyorsunuz.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Bağırganlı

Ağva ile Kerpe arasında kalan Bağırganlı bölgesi mükemmel koylara sahip bir kamp bölgesidir. Bütün koylarda kamp yapabilirsiniz, bu konuda herhangi bir problem yaşamazsınız. Bakir koylar olduğu için herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Bu yüzden buralara giderken hazırlıklı gitmelisiniz.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Menekşe Yaylası

Yaz aylarında bile inanılmaz sakin, şaşırtıcı derecede doğal kalmış bir kamp alanıdır. Menekşe Yaylası, doğa yürüyüşleri ve kamp yapmak için çok uygun bir adrestir. Geceleri sıcaklık biraz düşebiliyor, bu konuda dikkatli olmak lazım.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Beşkayalar Tabiat Parkı

Geniş bir araziye sahip olan Beşkayalar, birçok doğa sevene ev sahipliği yapmaktadır. Yürüyüş parkurları, kamp alanları, yaban hayatının yolduğu olduğu yerleri, mağaraları, kanyon manzaralarıyla çok fazla ilgi çekmektedir. Kocaeli  il sınırları içerisinde yer alan Beşkayalar birçok büyük şehire oldukça yakındır. Bu yüzden civar illerden gelenlerde, ulaşım konusunda sorun yaşanmadığı için hafta sonları kalabalık olabiliyor.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği Kocaeli kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
img

Editör

İlgili Mesajlar

Isparta Kamp Alanları Listesi

Isparta kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız hiçte zor olmayacak. Isparta,...

okumaya devam et
Editör
tarafından Editör

Bartın Kamp Alanları Detaylı Listesi

Bartın kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Bartın,...

okumaya devam et
Editör
tarafından Editör

Edirne Kamp Alanları Detaylı Listesi

Edirne kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Edirne,...

okumaya devam et
Editör
tarafından Editör

Yorum Yap