Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Adıyaman Kamp Alanları Listesi

Adıyaman Kamp Alanları Listesi

BLOG İÇERİĞİ

Adıyaman kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık.Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Adıyaman Kamp Alanları

Gölbaşı Gölleri Tabiat parkı

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçe sınırlarında yer alan tabiat parkı, İnekli ile Azaplı göllerini de kapsamaktadır. Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı, çevresi doğası ve gölle bütünleşen manzarası görülmeye değerdir. Ailenizle birlikte güven içinde piknik, doğa yürüyüşleri ve çadır kampı etkinlikleri düzenleyebilirsiniz. Tabiat parkı oldukça geniş bir alana sahip içinde birçok ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz imkanları bulunmaktadır. Tuvalet, çeşme, piknik masaları, mescit, otopark, çocuk oyun alanları, büfe, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için restoran mevcuttur. Alana geldiğinizde dilerseniz yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı alıp mangal yapabilirsiniz. Günübirlik kullanım içinde gayet uygundur sabah erkenden gelip kahvaltınızı göl manzara eşliğinde yapabilirsiniz. Alana ulaşım da oldukça kolay Adıyaman il merkezinden Gölbaşı ilçesine giden toplu taşıma araçlarına binerek gelebilirsiniz. Gölbaşı ilçesinden tabiat parkına giden minibüslerle ulaşım sağlamanız mümkündür. Araçla gelecek olanlar tabelaları takip ederek bulabilirler.

Sugözü Mesire ve Kamp Alanı

Adıyaman ilinin Besni ilçesine bağlı Toknu Köyünde yer almaktadır. Sugözü Mesire alanı çoğunlukla havanın güzel olduğu zamanlar ve hafta sonları çokça ziyaret edilen bir bölgedir. Ailelerin gönül rahatlığıyla gelip piknik ve kamp etkinlikleri düzenlediği alanlardan birine sahiptir. Geldiğinizde ayaklarınızın altından geçen Değirmen Çayı ortama ayrı bir hava katmaktadır. Çevresinde ağaçlarla gölgelendirilmiş yemyeşil alanlarında kamp atabilirsiniz. Sugözü Mesire ve Kamp Alanında tuvalet, çeşme, mescit, çocuk oyun alanları, piknik masaları ve mangal yerleri mevcuttur. Fakat gıda ihtiyaçları için market, büfe, restoran bulunmuyor. Gelmeden önce ilçe merkezden temin ederek gelebilirsiniz. Günübirlik kullanım içinde uygudur harika doğa fotoğrafları çekebilirsiniz, doğada keşif yürüyüşleri yapabilirsiniz. Ayrıca toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. İl merkezden hareket eden minibüslerle Besni ilçesine geldikten sonra Sugözü Köyüne giden toplu taşıma araçlarına binerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Nemrut Dağı Milli Parkı

Nemrut Dağı Milli Parkı Türkiye’nin en popüler turistlik gezilecek yerlerinden biridir. Burayı popüler yapan değeri ise antik çağlarda Kommagene krallığı olarak bilinen önemli mezarlıklar ve heykellerin bulunmasıdır. Bu sebeple burada kamp yapmayı düşünenler alanda uzak yerleri tercih etmeniz gerekecektir. Kamp için uygun bir yer bulursanız şimdiden söyleyelim gün doğumunu kaçırmamanızdır. Henüz gün doğmadan zirveye çıkın ve bekleyin karşılaşacağınız görüntüyle mest olabilirsiniz. Milli parkın içinde ise tuvalet, çeşme, otopark, kafeler, gibi olanaklar bulunuyor. İsterseniz gıda ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilir, dilerseniz gelmeden önce alıp piknik masalarında yiyebilirsiniz. Alternatif aktiviteler arasından tabi ki ilk kaya tırmanışı, doğa yürüyüşleri ve fotoğrafçılık yer almaktadır. Ayrıca bisiklet tutkunları içinde uygun parkurları da bulunmaktadır. Milli parka ulaşım çok kolay araçla gelecek olanlar Kahya güzergahından ilerlerseniz tabelaları görebilirsiniz.

Gazihan Dede Mesire Alanı

Adıyaman ilimizin Fırat Nehri’nin hemen yanında yer alan Gazihan Dede Mesire Alanı, Adıyaman kamp alanları arasında özellikle yaz aylarında yöre halkı hafta sonu tatilini burada piknik, çadır kampı etkinlikleri düzenledikleri yerden biridir. Bölge şehrin gürültüsünden uzak, etrafı ağaçlık ve geniş bir alana sahiptir. Etrafında sosyal tesisler veya herhangi bir yerleşim bulunmuyor. Bu sebeple olabilecek tüm ihtiyaçlarınızı yanınıza almanız gerekiyor. Bunun dışında keyifle kamp yapabilirsiniz, yürüyüşler, manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Ayrıca burada gün batımı görüntüsü de görülmeye değer güzelliğe sahiptir. Gazihan Dede Mesire alanına özel araçla gelmek isteyenler il merkezden Gazihan Caddesi yol güzergâhından Bağpınar yolunu takip ederek Kuyucak Köyüne ulaşabilirsiniz. Mesire alanı Kuyucak Köyünden 6-7 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Mahmud Ensari Mevkii

Mahmud Ensari Türbesinin çevresinde birden fazla kamp atabileceğiniz yer bulabilirsiniz. Türbe yüksek geniş bir arazi üzerine kuruludur. Yol boyunca ilerlediğinizde yeşil doğasını, mesire alanlarını ve yamaç paraşütü yapılan yerleri görebilirsiniz. Ayrıca burası şehir merkezine 17 km uzaklığa sahip. Eğer şehir merkezinden uzaklaşmadan ücretsiz bir kamp yeri arıyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. Çevresinde bir de mesire alanı bulanmaktadır. Yeme içme ihtiyacınızı il merkezden aldıktan sonra burada bulunan piknik alanlarında yiyebilirsiniz, mangal da yakabilirsiniz. Hatta burada tuvalet ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Piknik alanı kalabalık olabilir, alan geniş olduğu için istediğiniz yere kamp atabilirsiniz. Ulaşımı da oldukça kolay il merkezden hareket eden minibüslere binerek türbeye gelebilirsiniz. Gece yolunuz buradan geçerse konaklamak ya da dinlemek için tercih edilebilir.

Sizlerinde listeye eklemek istediği Adıyaman kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.