Bingöl Kamp Alanları Listesi

Bingöl Kamp Alanları Listesi

Bingöl kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Birçok güzel kamp alanına ev sahipliği yapmaktadır. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık.

Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Bingöl Kamp Alanları

Yüzen Adalar

Bingöl Yüzen Adalar Solhan ilçe sınırlarında yer almaktadır. Çevresi dağlık tepelerle çevrelenmiş düzlük bir alana sahiptir. Çadır kampı yapmak isteyenler için uygundur. En hareketli dönemleri yaz aylarıdır, Bingöl’e gezmeye gelenler pek çok kişi Yüzen Adaları ziyaret etmektedir. Günübirlik kullanım ve aileler için gayet uygunudur. Dilerseniz piknik yapmak içinde gelebilirsiniz. Göl çevresinde oturma alanları, masalar bulunmaktadır. Kamp yapmak isteyenler burada gönül rahatlığıyla kamp yapabilirler doğası, çevresi, tertemiz yemyeşil bir arazi. Gündüzleri yürüyüşler yaparak doğayla iç içe olabilirsiniz.  Çevresinde yeme içme ihtiyaçları için işletmeler bulunuyor. Dilerseniz kendiniz de alıp gelebilirsiniz. Ulaşımı oldukça kolay il ve ilçe merkezden toplu taşıma araçlarıyla gelebilirsiniz. Özel araçla gelmek isteyenler için ise alanda otopark mevcuttur. Yol tarifi için navigasyon kullanabilirsiniz.

Çır Şelalesi

Bingöl’ün Ilıca Bucağı Uzundere Köyünde bulunan Çır Şelalesi, 50 metrelik yüksek kayadan dökülen suyu ile oldukça ilgi görmektedir. Özellikle havaların ısındığı dönemlerde çok sayıda ziyaretçi çekmektedir. Harika doğa manzarası görülmeye değer güzelliğe sahip. Fakat heyelan nedeniyle taş düşme riski bulunmaktadır bu sebeple dikkat etmek gerekiyor. Bunun dışında burada kamp yapmak isteyenler, çevresinde mesire alanı veya düz bir arazi mevcut değildir. Bu sebeple kamp için daha profesyonel kişiler için uygudur. Tüm ekipmanlarınızı yanınıza alarak burada keyifli bir kamp etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. Aktivite olarak manzara fotoğrafları, doğa yürüyüşleri gerçekleştirebilirsiniz. Gelirken yanınıza sağlam spor ayakkabı, yedek kıyafetler bulundurmanız fayda sağlayabilir. Dilerseniz günübirlik gelerek keşif yürüyüşleri yapılabilir.

Kös Kaplıcaları

Kös Kaplıcaları, Bingöl ilimizin Ilıcalar beldesinde yer almaktadır. Bingöl Erzurum Karayolu üzerinden 20 kilometre devam etiğinizde Karlıova fay hattı üzerinde kaplıcaları görebilirsiniz. Bölgeye ulaştığınızda biraz keşif yaparak kamp atabileceğiniz güzel yerler bulabilirsiniz. Ayrıca burası termal turizm noktasıdır ve yaz kış istediğiniz zaman gelebilirsiniz. Kaplıcanın suyu ise çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir ve maden suyu olarak da içmeye elverişli. Çevresinde yüzme havuzları, çay bahçeleri, restoran, otopark gibi hizmetleri bulunmaktadır. Dilerseniz günübirlik gelip termal havuzlarından yararlanabilirsiniz. Mide, romatizma, kemik ağrıları gibi bir rahatsızlığınız varsa ziyaret etmenizi öneririm. Ulaşımı da oldukça kolay, toplu taşıma ile gelmek isteyenler il merkezden kalkan minibüsler  ile gelebilirsiniz.

Sizlerinde listeye eklemek istediği Bingöl kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
img

Fatih Arı

İlgili Mesajlar

Bilecik Kamp Alanları Listesi

Bilecik kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Bilecik,...

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Akçay Kamp Alanları Detaylı Listesi

Akçay kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Akçay...

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Gökçeada Kamp Alanları Listesi En İyi 5 Kamp Yeri

Gökçeada kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak....

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Yorum Yap