Ağrı Kamp Alanları Listesi

Ağrı Kamp Alanları Listesi

Ağrı Kamp Alanları

Ağrı kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Ağrı, yeşil doğası, dağları, sebebiyle birçok kampçının aradığını bulabileceği bir ilimizdir. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık. Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Tutak Soğukpınar Köyü

Ağrı’da ücretsiz kamp yapabileceğiniz uygun yerlerden biri Soğukpınar Köyüdür. Yemyeşil doğası ile düzlük geniş bir alana sahiptir. Yolunuz buradan geçerse konaklayacak yer bulamazsanız köy halkından yardım alarak uygun bir yere çadırınızı kurabilirsiniz. Yeme içme ihtiyaçlarınızı köyde bulunan bakkaldan temin edebilirsiniz. Ayrıca çadırınızı köylülerin sizi görebileceği bir noktaya kurmanız sizin için daha iyi olur. Gece konaklayacaklar yaban hayvanlarına karşı tedbirli olmanızda fayda var. Bölge son derece temiz ve halkı sıcakkanlı insanlardır. Karavan kampı içinde uygundur. Burada yapabileceğiniz fazla aktivite bulunmuyor temiz doğasında gezintiye çıkabilir, doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. En kolay ulaşım ise şahsi aracınızla gelmektir. Ağrı ilin tutak ilçesine bağlı olan Soğukpınar Köyü merkezden 61 km uzaklığa sahip.

Ağrı Dağı Milli Parkı

Ağrı Dağı, Ağrı kamp alanları arasında yer alan, 5137 metre yüksekliğiyle dört mevsim farklı atmosfere sahip olan nadide Milli Parklarımızdan biridir. En cıvıl cıvıl olduğu zamanları ilkbahar ve yaz aylarıdır. Birçok doğa sporcusunu ağırlayan Ağrı Dağı, çevresinde de yapabileceğiniz birden fazla aktivite imkanı sunmaktadır. Dağcılık, tırmanış, doğa yürüyüşleri, kampçılık, fotoğrafçılık, dağ bisikleti bunlardan bazıları. Burada yaptığınız spor aktiviteleri ile harika deneyimler edinebilirsiniz. Karavan kampı için uygundur, bölgeye gelmeden önce temel ihtiyaçlarınızı alıp gelmeniz gerekiyor. Bunun dışında Ağrı iline gelenler muhakkak burada bir gece konaklayıp kamp yapmanızı tavsiye ederim. Bölgenin temiz havası, yeşil manzarası, tarihi yerleri ile görülmeye değer, ulaşımı ise oldukça kolaydır. Ağrı’da ücretsiz kamp alanlarından biri olan Ağrı Dağı Milli Parkı, Doğubayazıt ilçesinde yer almaktadır. Araçla gelecek olanlar Doğubayazıt ilçesinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Aracı olmayanlar ağrı merkezden otobüs veya servis vasıtaları ile gidebilmek mümkündür.

Diyadin Kanyonu

Ağrı’da manzarasına ve doğasına doyamayacağınız bir diğer kamp yerlerimizden biri de Diyadin Kanyonudur. Doğa fotoğrafçıların sıklıkla uğradığı bu alan göz alabildiğince geniş ve uzundur. Kanyon içinde Murat Nehrin geçtiği el değmemiş güzelliklerden biridir. Çadır kampı için de oldukça elverişli, buraya geldiğinizde akarsu kenarında yürüyüş yapmak, yeni yerleri keşfe çıkmak yapılabilecek aktivitelerden bazıları. Bizce  bulunduğunuz yerden ayrılmak neredeyse istemeyeceksiniz. Bölge kamp için en uygun ilkbahar ve yaz ayları diyebiliriz bu aylarda açan çiçekleri, yeşeren ağaçları ile huzur verici. Bölgede Yakın yerlerde bakkal var fakat her ihtimale karşı hazırlıkla gelinmenizde fayda var. Geceleri üşüdüğünüz zaman doğaya zarar vermeden ateş yakabilirsiniz. Nasıl gidilir sorusuna yanıt olarak, Ağrı merkezden Diyadin ilçesine giden toplu taşımalar ile gelebilirsiniz. İndiğinizde yürüyerek ulaşım sağlamanız mümkündür. Araçla gelecek olanlar tabelaları takip ederek kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sizlerinde listeye eklemek istediği Ağrı kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
img

Fatih Arı

İlgili Mesajlar

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler – 7 Muazzam Adres!

Sonbaharda kamp yapılacak yerler ülkemiz kapsamında oldukça geniştir. Türkiye’nin yazın...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

İstanbul’da Kamp Yapılacak Yerler

İstanbul her ne kadar betonarme yapılarıyla alışık olduğumuz bir görünüme sahip olsa da...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Kışın Kamp Yapılacak Yerler

Kamp etkinliği her ne kadar sıcak mevsimlerde olmalı gibi bir yanılgı olsa da doğru kışın...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Yorum Yap