Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Çorum Kamp Alanları Detaylı Listesi

Çorum Kamp Alanları Detaylı Listesi

BLOG İÇERİĞİ

Çorum kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Çorum, yeşil doğası, yaylaları, kanyonları sebebiyle birçok kampçının aradığını bulabileceği bir ilimizdir. Doğa kampı  yapmak yerine, için oldukça iyi bir seçimdir. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık. Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Çorum Kamp Alanları

Abdullah Yaylası Kamp Alanı

Çorum ilin Kargı ilçesinde yer alan Abdullah Yaylası, Köse Dağı’nın en yüksek tepesinde bulunmaktadır. Yayla doğası bozulmamış bakir bölgelerden biridir ve en dikkat çeken özelliği içilebilir  su kaynağı olmasıdır. Çevresinde çam ormanlarının bulunduğu bu yerde istediğiniz yere kamp atabilirsiniz. Karavan kampı düşünenler bölgede uygun yerler bulmanız mümkündür. Ayrıca yayla doğa yürüyüşleri ve doğa fotoğrafçılığı için ideal bir alandır. Tertemiz havasında yürüyüşler yaparak güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Yaylada Tuvalet, piknik alanları, masalar, otopark, gibi imkânları bulunmaktadır. Gıda alışverişlerinizi alana gelmeden önce temin etmeniz gerekiyor. Yakınlarda market, büfe gibi yerler yok. Bunu dışında alanda mangal yakmak serbesttir, günübirlik geziler ve piknik için de uygundur. Ulaşım navigasyon ile oldukça kolay.

İncesu Kanyonu

Çorum’un Ortaköy ilçe sınırlarında bulunan İncesu Kanyonu, etrafı heybetli yüksek kayalarla çevrelenmiş doğal güzelliklerimizden biridir. Ayrıca tarihi kalıntıları içinde barındıran bu alan da tarihin ve doğanın uyumunu keşfedebilirsiniz. İncesu Kanyonu aynı zamanda günübirlik kullanım içinde uygunudur ailenizle birlikte piknik, doğa yürüyüşleri, fotoğrafçılık gibi etkinlikler yapabilirsin. Burada kamp yapmak isteyen doğaseverlerin  temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği herhangi bir tesis bulunmuyor. Gelmeden önce ilçe merkezden alışverişinizi yaparak gelebilirsiniz. Geceleri ise etraf çok karanlık oluyor mutlaka bir aydınlatma bulundurmanızda fayda var. Bölgeyi  navigasyonla kolaylıkla bulabilirsiniz fakat araçla belli bir noktaya kadar gelip sonrasında yaya olarak devam etmeniz gerekiyor. Bunun dışında İncesu Kanyonu görülmesi gereken yerlerden biridir.

Gölünyazı Sulak Alanı

Çorum’un Laçin ilçe sınırlarında yer alan Gölünyazı Sulak Alanı, biyolojik olarak sürekliliği devam ettiren ekolojik bir sisteme sahiptir. Aynı zamanda birçok kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. 30 çeşit kuş türünün gözlemlendiği bu alanın büyük bir kısmı sazlıklarla kaplıdır. Kuş gözlemciliği yapmak ve çeşitli türlerin fotoğraflarını çekmek için ideal. Gölünyazı Sulak Alanı karavan ve çadır kampı yapmak için uygundur. Çevresinde kamelyalar, mesire alanları ve ateş yakmak için bölgeleri mevcuttur. Eğer burada kamp yapmaya gelecekseniz alanda tuvalet, çeşme, elektrik, market ve restoran bulunmuyor. Tüm ihtiyaçlarınızı kamp alanına gelmeden önce ilçe merkezden alışverişinizi yaparak gelmeniz gerekecek. Bunun dışında ulaşım kolay bölgeye il merkezden ve ilçe merkezinden düzenli aralıklarda minibüsler bulunmaktadır.

Çatak Tabiat Parkı

Tabiat Parkı, Çalyayla Köyü sınırları içinde yer almaktadır. Alan orman manzaralı yemyeşil bir doğaya sahiptir. Çadır ve karavan kampı için gayet uygundur, ailenizle birlikte güvenle gelebilirsiniz. İçeride ihtiyaçlarınıza yönelik otopark, mescit, çocuklar için oyun alanları, piknik masaları, kamelyalar, atıştırmalık bulabileceğiniz büfe ve çeşme gibi imkânları mevcuttur. Fakat alana gelmeden önce market alışverişinizi yapmanızı öneririm, yeme içme bakımından herhangi bir tesis bulunmuyor. Yapabileceğiniz aktiviteler ise çadırınızı kurduktan sonra doğa yürüyüşüne çıkabilir, yaban hayatı ve kuş gözlemciliği yaparak fotoğraflarını çekebilirsiniz. Temiz havasında bisiklet sürebilirsiniz. Zengin bir tabiata sahip olan bu alanda çevresindeki diğer güzellikleri görmek için keşfe çıkabilirsiniz. Çatak Tabiat Parkı, Çorum il merkezden 33 km uzaklıktadır. İl merkezden otobüsler vasıtaları ile gelebilirsiniz. Araçla gelecek olanlar navigasyon ile kolaylıkla bulunmaktadır.

Kargı Yaylası Kamp Alanı

Kargı Yaylası Çorum merkezden 155 km uzaklık bulunmaktadır. Alana ancak şahsi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Çevresi yöreye has yayla evleri, çeşitli bitki örtüsü, göletleri ve gölde yetişen balıkları ile bol su kaynağına sahip bir yayladır. Kargı Yaylası yüksek dağlık bir noktada yer almaktadır. Eğer şehrin kalabalığından sıkıldım, biraz temiz hava, biraz huzur istiyorum diyorsanız Kargı Yaylasına gelebilirsiniz. Çadır ve karavan kampı için uygun yemyeşil düzlük alanları temiz çevreye sahiptir. Bu yaylada kamp yapmaya gelecekler için; tuvalet, duş, elektrik, market, büfe gibi imkânları bulunmuyor. Her ihtiyacınızı gelmeden önce hazırlayıp gelmeniz gerekmektedir. Gelirken yanınıza birde aydınlatma bulundurmanızda fayda var. Eğer alanda ateş yakmak zorunda kalırsanız kontrollü bir şeklide çevreye zarar vermeden yakabilirsiniz.

Japon Bahçesi – İbikçam Barajı

Çorum’un Boğazkale ilçe sınırlarında yer alan İbikçam Barajı, tarihi kalıntıları içinde barındıran doğal güzelliklerimizden biridir. Çorum kamp alanları arasında, yöre haklı tarafından mesire alanı olarak kullanılan baraj, hafta sonları özellikle yaz aylarında yoğun ilgi görmektedir. Çevresinde çadır ve karavan kampı yapmak için uygun yerler bulabilirsin. Fakat alana gelmeden önce hazırlıklı gelmeniz gerekiyor. Bölgede tuvalet, market, restoran, elektrik gibi imkan bulunmamaktadır. Bu sebeple hijyen ve gıda ihtiyaçlarınızı ilçe merkezden alıp gelmeniz gerekecek. Ayrıca çevresinde temiz su var ama bazen akmıyor her ihtimale karşı suyunuzu yanınıza almanızda fayda var. Bölgeye ulaşmak için toplu taşıma araçları bulmamaktadır. En rahat ulaşım kendi aracınızla gelmek olacaktır. Navigasyon kullanıyorsanız rahatlıkla bulabilirsiniz.

Seydim Göleti

Çorum merkeze 15 dakikalık uzaklıkta bulunan göl, Seydim yolu üzerinde yer alır. Çevresine yakın aynı ismi taşıyan bir göl daha bulunmaktadır. Bölge ailece gelip piknik yapmak, balık tutmak ve kamp yapmak için gayet uygundur. Alan kalabalık değil gayet sakin, gölün dinginliği, doğası insana huzur veriyor. Karayolu güzergâhında olduğu için yolunuz buradan geçerse dinlenmek için de uğrayabilirsiniz. Burada kamp yapmak isteyen doğasever gezginlerimize; Seydim Göletinde herhangi bir sosyal tesis bulunmamaktadır, gelirken şehir merkezinden tüm ihtiyaçlarınızı temin etmenizi öneririz. Bölge merkeze yakın olduğu için de ihtiyaç konusunda pek sorun yaşamayabilirsiniz. Ulaşım olarak şahsi aracınız veya toplu taşıma vasıtaları ile kolaylıkla ulaşmanız mümkündür.

Bayat Kunduzlu ve Kuşcaçimeni Yaylası

Çorum’un Bayat ilçesinin dağlık Karatepe mevkiinde bulunmaktadır. Kuşcaçimeni Yaylası, genellikle yaz aylarında kamp kurmak, günübirlik piknik, doğa yürüyüşleri gibi aktiviteler yapılmaktadır. Doğası ve havası oldukça temizdir. Etrafında yemyeşil bitki örtüsü, sarıcam ve köknar ağaçları ile çevrelenmiştir. Doğallığı bozulmamış bu yayla geleneğini hala devam ettirmekle birlikte turizm açısından önemli bir yere sahiptir. Kuşcaçimeni Yaylasında kamp yapmayı planlayan gezginlerimize önerimiz gelmeden önce tüm ihtiyaçlarını yanlarında getirmeleri olacaktır. Bölgede tuvalet, çeşme ve kamelya bulunuyor. Bunun dışında yanınıza aydınlatma, elektrik ve gıda ihtiyaçlarınızı temin ederek gelmeniz yeterli olacaktır. Ulaşım için yaz dönemlerinde hafta sonu minibüsler ile ulaşım sağlayabilirsin. Araçla gelmek isteyenler İskilip Tosya karayolu üzerinden Elmabeli Mesire alanından sola dönerek Elmalı, Göl, Ahacık köyleri yol istikametini takip Kuşcaçimeni Yaylasına ulaşmanız mümkündür.

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği Çorum kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.