Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Araç Üstü Çadır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Araç Üstü Çadır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Araç Üstü Çadır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Araç Üstü Çadır Hakkında Bilmeniz Gerekenler
BLOG İÇERİĞİ

Araç Üstü Çadır Hakkında Bilmeniz Gerekenler Neler?

Çadır hayatına artan talep ile birlikte değişik çadır modellerine olan ilgide her geçen gün artmaktadır. Bunlardan biride araç üstü çadır modelidir. Adından da anlaşıldığı gibi, araç için tasarlanan ve araç üzerine monte edilen çadırlara verilen isimdir. İlk olarak bir araca araç üstü çadır takılabilmesi için bir tavan taşıma sistemi kurulması gerekiyor. Aslında düşünüldüğü gibi aracın üzerine değil taşıma sistemine takılıyor. Araç üzerine değil tavan çıtasına monte edildiği için araca herhangi bir zarar vermez. Araçlarınıza uygun taşıma sistemi tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır fakat her araca tavan taşıma sistemi ne yazık ki uygulanamıyor. Bu konu hakkında daha net bilgiyi çadır alacağınız yerden almanız daha doğru olacaktır. Bu çadırlara genellikle iki yetişkin rahatça sığabilir. Bir merdiven yardımı ile çadıra rahatça çıkılabilir. Bu merdiven, satın alınan çadır modeline göre değişiklik gösterip sabit yada portatif olabilir. Yere direkt temas etmemesi sayesinde bu sistem çadır hayatından korkanların bile ilgisini çekecektir. Kurulumu ve toplanması yaklaşık dakika alacaktır. Araç üstü çadır fiyatları istenilen model ve özelliklere göre değişiklik gösteriyor.

Değişilik Arayanlar İçin Kanvas Çadır

Araç Üstü Çadır Kullanım Avantajları ve Dezavantajları

Kullanıcılarına birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür.

Araç üstü çadırı kurma ve toplama işlemi çok kolay gerçekleşiyor.

-Yapılan bu işlemlerin kolaylığı sayesinde eğlenmek ve kendine vakit ayırmak adına daha çok zaman kalıyor.

-Yüksek olması sayesinde, eşsiz bir manzara seçeneği sunuyor.

Araç üstü çadır direk yere temas etmediği için daha rahat ve düz bir zeminde uyuma olanağı sağlıyor.

-Haşerelerden ve böceklerden korunma açısından daha avantajlıdır.

-Yağmur yağdığı zamanlarda, zeminden yağmur suyu alacak mı gibi bir derdiniz olmaz.

-Herhangi bir kamp alanına rahatlıkla giriş yapılabilir. Sadece araba ücreti ödeyerek daha rahat ve daha hijyenik bir ortamda konaklama sağlayacaktır.

Araç üstü çadırların azda olsa dezavantajı bulunmakta. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz.

-Yüksekte bulunması sebebiyle daha fazla rüzgar almaya neden oluyor.

-Araç hareket halindeyken ses oluşumuna neden oluyor.

-Araç ile gezmek istediğiniz sırada toplamanız gerekiyor.

-Araçların çıkabileceği yerler, normal yürüme alanlarına göre daha sınırlı olduğu için her kamp alanına giriş yapılamıyor.

Araç Üstü Çadır Çeşitleri

Araç üstü çadır arasında en çok tercih edilen 2 çeşidi bulunuyor. Bu modellerin genel özelliklerinden biraz bahsedecek olursak.

-Gipsy

Bu gipsy adını aldığı gibi kitap tipi araç üstü çadırı adını da almaktadır. Çadır, ikiye katlanarak aracın üzerine bir kitap gibi yerleştiriliyor. Kitabın alt kapağını aracın tavan rayları taşıyor ve açılan üst kapağı merdiven yardımı ile destekliyorsunuz. Gipsy kolay kurulum ve uygun fiyat avantajı sağlamaktadır. İki kişi içinde rahatlıkla konaklayabiliyor. Kurulum kolaylığı olmasına rağmen toplamak daha zor ve uzun sürmektedir.

-Portbagaj Tarzı Çadırlar

Bu çadır türü aracın üzerinde yük taşımak amacı ile kullanılan port bagajların içine çadır kurulması şeklinde gerçekleşir. Kapalı hali bir port bagaj görüntüsü verse de, açıldığı zaman yukarı doğru uzayarak bir akordeon görüntüsünü alıyor. Bu çadır çeşidi, araç hareket halindeyken bir uğultu yada ses çıkarmamaktadır. Port bagaj çadıra koruyucu görevi gösterdiği için ekstra bir kılıf geçirme zahmeti gerektirmiyor. Port bagaj tarzı çadır kurulumu ve toplanması oldukça kolaydır. Gipsy araç üstü bağaja göre fiyatı biraz daha pahalıdır. Alan olarak daha küçük ve kullanılan çadır malzemesinden dolayı aşırı sıcak bir ortam yaratması nedeni ile şikayet oluşturmaktadır.

Outdoormarketim.com’da geçerli 20 TL indirim kodu: 20TLKampPusulası

Siparişinizi oluşturduktan sepet bölümünde yer alan kupon kodu kısmına “20TLKampPusulası” yazmanız ve onaylamanız gereklidir.

 

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.