Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Kanvas Çadır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kanvas Çadır Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kanvas Çadır Hakkında Bilmeniz Gerekenler
BLOG İÇERİĞİ

Kanvas Çadır Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Otellerin fiyat artışı ve doğayla daha çok iç içe olma isteği bizleri git gide çadır tatillerine yönlendirmekte. Kamp hayatı, bu nedenle Türkiye’de git gide gelişim ve büyüme göstermektedir. Kamp yaşantısını bir hayat felsefesi olarak gören birçok insan bulunuyor. Bu nedenle yaz, kış, ailecek ve çocukları ile bu hayatı sürdürmek isteyen kişiler için hayat kurtaran geniş ve kapsamlı bir çadır arayanların ilk tercihi kanvas çadır olmalıdır.

Bu çadırlar özellikle çocukları ile tatil yapmak isteyenler için tam bir kurtarıcı olacaktır. Kolay kurulumu ve içinde soba yakılabilmesi sayesinde kışında rahat ve konforlu bir şekilde ailecek tatil yapma olanağı sağlar. Glamping kültürünün yaygınlaşması ile birlikte kanvas çadır talepleri de her geçen gün artmaktadır. Yurt dışında ve ülkemizde üretimi sağlanmakta olan bu çadırları tercih edeceklerin dikkat etmesi gereken en önemli şey kumaş yapısı olmalıdır. Farklı boyut seçenekleri ile satılan kanvas çadır, içinde kişi rahatlıkla konaklayabilmektedir.

Kanvas Çadır Nasıl Seçilir ve Nereden Alınır?

Kanvas çadır, ülkemizde kamp hayatının tercih edilmesi ile kullanılmaya başlanan ve her geçen gün talepleri artmakta olan bir çadır modelidir. Türkiye’de tanus çadır adı altında birçok outdoor ekipmanı satan firma tarafından üretilmeye başlanmıştır. Yurt dışında daha popüler olan bu çadır türü ülkemizde yeni üretilmeye başlaması yüzünden ne yazık ki fiyat olarak yüksek olup alım gücünü zorlamaktadır. Bu nedenle kanvas çadır teminini yurt dışı İnternet sitelerinden yapmak daha mantıklı olacaktır. Herkes tarafından tercih edilen bazı sitelerde, Türkiye’ye göre fiyatlar çok daha uygundur. Kargo ücreti alınmaması, maliyetin düşmesine neden olduğu için tercih edilmektedir.

Kanvas çadır, seçimi sırasında aranan bazı özellikler vardır. Kumaş yapısı hava koşullarına dayanıklılığı ve su geçirmemesi açısından en büyük önemi faktör olmalıdır. Kolay kurulum sağlaması ve ağırlığı kontrol edilmelidir. Türkiye’de üretilen modeller yurt dışındaki modellere göre daha ağırdır. Boyutları değişiklik göstermekte ve kış aylarında kullanmak için alınacaksa soba yakımına uygun olan çeşitleri tercih edilmelidir.

Değişiklik Arayanlar İçin Araç Üstü Çadır

Yurt Dışından Kanvas Çadır Nasıl Alınır?

Aliexpress, amazon veya çadır firmasının kendi satış sayfalarından bu çadırlara ulaşmanız mümkündür. Fakat sipariş vermeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey kargo ücreti olmalıdır. Çadırlar ağır ve büyük bir yapıya sahip oldukları için sizi zorlayacak bir kargo ücreti ödeyebilirsiniz. Sipariş oluşturduktan sonra çadırınız ilk olarak gümrüğe teslim ediliyor. Burada konşimentoda yer alan bilgileriniz sayesinde size ulaşım sağlanıyor ve gümrük vergisini ödeyerek çadırınızı alabiliyorsunuz. Yurt dışından çadır alabileceğiniz güvenli firmalar şu şekilde sıralanabilir.

1-Nordisk Kanvas Çadır: Merkezi Danimarka olan bu çadır, Almanya ve Çin gibi ülkelerde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu konuda en iyi kalite ve hizmeti sunan firmadır. 1900 yıllından bu yana üretim halinde olan Nordisk, ciddi bir ilerleme göstererek faaliyetlerine devam ediyor. Nordisk çadır modelleri arasında en popüler olan Asgard Family Tent modelidir. Ağırlığı 16 kilo olan bu çadırın taban kısmı ayrılabiliyor ve içine satın alacağınız odacıklar ekleyebiliyorsunuz. Bu firma kendi İnternet sitesi üzerinden ürün tanıtımı yapıp, farklı bir site üzerinden satış işlemini gerçekleştiriyor.

2-Canvas Camp : Çadır ve aksesuar satışı yapan Canvas Camp firmasının merkezi Belçika’dır. Çok fazla kanvas çadır modeline sahip olan Canvas Camp, bu çadır modelleri düşünüldüğü zaman neredeyse akla ilk gelen firmadır. Canvas camp sibley 400 modeli en çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor. Kendi İnternet satışı mevcuttur.

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.