Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Bilecik Kamp Alanları Listesi

Bilecik Kamp Alanları Listesi

BLOG İÇERİĞİ

Bilecik kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Bilecik, yeşil doğası, yaylaları, göletleri sebebiyle birçok kampçının aradığını bulabileceği bir ilimizdir. Doğa ya da deniz kampı arasında seçim yapmak yerine, ikisinin bir arada olduğu kamplar yapabilirsiniz. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık.Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Bilecik Kamp Alanları

Bozcaarmut Göleti

Bozcaarmut Göleti Bilecik ilinin Pazaryeri ilçesine bağlı Bozcaarmut Köyünde yer almaktadır. Alan havanın güzel olduğu zamanlarda oldukça ziyareti yoğun olan bir bölgedir. Yaz aylarında cıvıl cıvıl ötüşen kuşları ve yemyeşil göl manzarası gidilmeye değer. Kamp yapmayı seven gezginlerimiz Bilecik ilimize geldiğinizde Bozcaarmut Göleti’nde çadır ve karavan kamp etkinlikleri düzenleyebilirsiniz. Geldiğinizde göl etrafında yürüyüşler yapabilir, oltayla balık avlayabilirsiniz. Bölge günübirlik kullanım içinde ideal çevresinde piknik masaları bulunuyor dilerseniz ailenizle piknik yapabilirsiniz. Gelirken yeme içme ihtiyaçlarınızı köy yerinden temin etmeniz gerekiyor bölgede market, restoran bulunmamaktadır. Çeşme, tuvalet imkanı var. Çevreye zarar vermeden kontrollü bir şekilde ateş yakabilirsiniz.

Detaylar Bozcaarmut Göleti sayfasında

Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı

Bilecik ilinin Harmanköy’ünde bulunan kanyon doğa sporları yapan sporcularımızın uğrak yeridir. Çadır kampı içinde gayet uygundur. Alan yemyeşil bitki ötüşüyle çevrelenmiş tertemiz havası ve iki adet şelalesi olan bir yerdir. Geldiğinizde istediğiniz yere karavan ya da çadır kurup, doğa yürüyüşleri, fotoğrafçılık gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Aileler ve günübirlik kullanım için uygundur piknik, manzara seyri veya dinlenme, yürüyüş yapmak, bisiklete sürmek, rafting gibi etkinliklere katılmayı tercih edebilirsiniz Kamp yapmak isteyenler şelalenin yanında doğal kaynak suyu bulunuyor. Gelirken su hariç diğer ihtiyaçlarınızı alana gelmeden önce almanızı öneririm. Bölge geceleri çok karanlık olabilir yanınızda bir aydınlatma bulundurmanız fayda sağlayacaktır. İçerde tuvalet, mescit, otopark imkanları mevcuttur.

Küçükelmalı Tabiat Parkı

Bilecik’in pazaryeri ilçesine bağlı olan tabiat parkı, ormanlık alanı içinde gürültüden uzak temiz havasıyla kamp yapmaya uygun bir yerdir. Günübirlik kullanım ve aileler içinde uygundur. Ayrıca geldiğinizde yapabileceğiz farklı aktivitelerde bulabilirsiniz. Bunlar eğer balık tutmayı seviyorsanız gölde balık tutabilirsiniz, bisiklet sürebilir, ailenizle piknik yapabilir, doğa yürüyüşleri gerçekleştirebilirsiniz.  İçeride çeşme mevcuttur kamp için burayı tercih edecek arkadaşlar alanda market, büfe gibi yerler bulunmuyor. Bunu dışında Küçükelmalı Tabiat Parkı orman kampı yapmak ve sakinlik arayanlar içinde ideal. Araçla giriş yapabilirsiniz, bölgede kontrollü bir şekilde ateş yakmanız mümkündür.

Kurşunlu Köyü

Bilecik ilimizin Gölpazarı ilçesinde bulunan Kurşunlu Köyü Kamp alanı yalın hayatı sevenler için uygun bir bölgedir. Çevresi temiz, ağaçlık ve düzlük bir bölgedir, çadır ve karavan kampı içinde idealdir. Bölgede market, tuvalet, çeşme gibi imkanları yok. Eğer bazı ihtiyaçlarınızı köylülerden rica ederseniz yardımcı olacaklardır. Köylülerin kendi bahçelerinde yetiştirdikleri meyve ve sebzelere ihtiyaç olursa, rica edip toplayabilirsiniz. Dilerseniz bölgeye gelmeden önce her ihtiyaçlarınızı alıp gelebilirsiniz. Güvenle kamp yapabileceğiniz sakin bir yer. Köyüler ise oldukça cana yakın ve yardımsever insanlardır. Köy hayatını merak ediyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. İş stresinden kaçmak, doğada huzur bulmak isteyenler Kurşunlu Köyü kamp alanına gelip tatilinizi yapabilirsiniz.

Pelitözü Göleti

Bilecik il merkezinde bulunmaktadır. Aileler için uygun bir kamp yeridir. Şehir merkezine yakın olması hafta sonu kafa dinlemek için avantaj sağlıyor. Bölge oldukça geniş yeme içme ihtiyaçlarınız yanınıza alıp mangalınızı yapabilirsiniz. Yeme içme ihtiyaçlarımı taşımak istemiyorum derseniz alanda restoran mevcut. Pelitözü Göleti kamp alanı içinde; çocuklar için oyun alanları, mescit, tuvalet, çeşme, sosyal tesis, otopark bulunmaktadır. Havanın güzel olduğu zamanlarda ve özellikle hafta sonları kalabalık hafta içi sakin bulabilirsiniz.

Kömürsu Yaylası

Bilecik’in en ünlü yaylalarından biri olan Kömürsu Yaylası Bozüyük ilçesinde bulunmaktadır. Yüksekliği 1700 metre civarındadır ve alanda 4 adet doğal kaynak suyu bulunmaktadır. Çevresi çeşit çeşit ağaçları, türlü türlü çiçekleriyle zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Yaylada tuvalet, piknik masaları, sosyal tesis, elektrik gibi imkanları yok. Bu sebeple burada kamp yapacaklar bunları göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Bunun dışında doğayla iç içe olacağınız, kalabalıktan uzak, şehir gürültüsünden uzak, yemyeşil doğasında huzurla kamp yapabileceğiniz ideal bir alandır. Gündüzleri yürüyüş yaparak muhteşem  fotoğraflar kareleri yakalayabilirsiniz. Kömürsu Yaylası Turizm amaçlı olarak düzenlemeler yapılacağı hakkında söylentiler de mevcut. Buraya ulaşım şahsi araçla yapılmaktadır. Bozüyük ilçesine geldiğinizde Camiliyayla Köyü güzergâhından devam ederseniz 27 – 29 km sonra ulaşabilirsiniz.

Günyurdu Barajı

Günyurdu Barajı, 1993 – 2001 yıllarında Bilecik Pazaryeri ilçesinde kurulmuştur. Buraya geldiğinizde mutlaka bir fotoğraf makinanızı almanızı tavsiye ederim. Değişik, enteresan kareler bulabilirsiniz. Ayrıca alanda sosyal tesis, market, tuvalet yok, bu nedenle her ihtiyaçlarınızı alıp gelmeniz gerekiyor. Aktivite olarak balık tutmayı sevenler gölde balık tutabilirsiniz. Ulaşım özel araçla sağlanmaktadır. İl merkezden 20 km uzaklıkta, Pazaryeri ilçesinden 7 km uzaklığa sahip.

Büyükelmalı Göleti

Bilecik ilin Pazaryeri ilçesinde bulunan Günyurdu Köyü ile Büyükelmalı Köyü güzergâhından ayrılan yolun kuzeybatı yönünden 5-7 km devam ederseniz köye gelmeden gölete ulaşım sağlamış olursunuz. Büyükelmalı Göleti sessiz sakin bir alandır çevresinde çam ağaçlarıyla çevrelenmiş yemyeşil bir doğaya sahiptir. Çadır kampı, doğa yürüyüşleri, olta balıkçılığı için gayet uygundur. Gölet gözden uzak bir alandadır etrafında tuvalet, market, sosyal alan mevcut değil.

Selöz Göleti

Selöz Göleti Bilecik ilinin merkez ilçesine bağlı olan Ulupınar Köyünde bulunmaktadır. Gölün manzarası doğası görülmeye değer güzelliğe sahiptir. Geldiğinizde istediğiniz yere kamp atabilirsiniz. Çevresi düzlük, çimenlik, geniş bir alan etrafında renkli çiçeklerle süslendirilmiş sakin bir yer. Etrafında tuvalet, market, sosyal tesis bulunmuyor. Gelirken her ihtiyacınızı yanınıza alıp gelmeniz gerekecektir. Selöz Göletinde keyifli bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Çadırınızı kurup odun ateşinde hazırladığınız çayınızı içip keyif yapabilirsiniz. Alan günübirlik kullanım için de gayet uygundur.

Rızapaşa Göleti

Bilecik’in Söğüt ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Etrafı çimenlik ve çeşitli ağaçların bulunduğu geniş bir araziye sahiptir. Çadır ve karavan kampı için oldukça elverişlidir. Çevresinde sosyal tesis bulunmamaktadır. Gelirken ilçe merkezden yeme, içme gibi tüm ihtiyaçlarınızı alıp gelmenizi tavsiye ederim. Dilerseniz ailenizle birlikte gelip piknik de yapabilirsiniz. Piknik demişken alanda kontrollü ateş yakmak ve mangal yapmak serbesttir. Rızapaşa Göleti doğal oluşumlu bir göldür. Gölete toplu taşıma araçlarıyla ulaşım bulunmamaktadır. Şahsi aracınızla gelmeniz gerekecektir.

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği Bilecik kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.