Giresun Kamp Alanları Listesi

Giresun Kamp Alanları Listesi

Giresun kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Giresun, yeşil doğası, milli parkları, koyları  sebebiyle birçok kampçının aradığını bulabileceği bir ilimizdir. Doğa ya da deniz kampı arasında seçim yapmak yerine, ikisinin bir arada olduğu kamplar yapabilirsiniz. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık.Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Giresun Kamp Alanları Listesi

Giresun Karagöl 

Karagöl Giresun’un en yüksek ikinci dağıdır. Dereli ilçesinin Aksu Köyü’nde yer almakta. Dağın zirvesine ulaştığınız zaman kendinizi bulutların arasında bulabilirsiniz. Göl, el değmemiş doğal bir güzelliğe sahip, suyu akvaryum berraklığında, uzaktan bakıldığı zaman simsiyah görünümünden dolayı Karagöl denmekte. Yürüyüş yapmak, doğa fotoğrafları çekmek için uygun. Giderken yiyeceklerinizi alıp gitmede fayda var.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Şebinkarahisar Kılıçkaya Barajı 

1980-1990 yıllarında enerji üretmek amacıyla yapılmış bir barajdır. 33 km2 Sivas/Suşehri ile 31 km2 Giresun’un Şebinkarahisar ilçe sınırlarında yer alıyor. Etrafı yemyeşil alanıyla çevrili, bol oksijeni ile aileniz ve sevdiklerinizle güzel vakitler geçirebilirsiniz. Sosyal tesisleri bulunmakta, aktivite olarak gezinti tekneleri, su bisikletleri, kano gibi çeşitli hizmetler bulunuyor. Karavan ve Çadır kampı yapmak için elverişli.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Uluburun Plajı

Giresun’un Espiye ilçe sınırları arasında yer almakta. Karadeniz turuna çıkanların uğrak yeri, kamp alanları mevcut ve temel ihtiyaçlar için duş, wc, market imkanı bulunmakta. Yeşil alanı, tertemiz denizi ile burada huzuru bulacaksınız.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Kümbet Yaylası

Giresun Dereli ilçesinde yer alıyor. Kamp yapmak için birçok geniş yaylalar bulunuyor ortamı sessiz, sakin. Ayrıca yol kenarında yöresel ürünler satılmakta. Yaz aylarında, özelikle hafta sonları kalabalık. Sevdiklerinizle huzurlu vakitler geçirmenize olanak sağlıyor. Kamp yapacaklar için Kümbet Yaylası, yaz aylarında geçeleri soğuk olur yanınıza uygun kıyafet götürmekte fayda var.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Çıkrık Kapı Yaylası

Giresun’un Alucra ilçesine bağlı Çıkrık Kapı Yaylası, 1,5 metre yüksekliği, 6,5 kilometre uzunluğunda olup 1910 yılında Çin seddinden sonra insan gücüyle yapılmış, bir kapısı bulunan en uzun taş duvardır. Kapıdan içeri girdiğiniz zaman araçla başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar muhteşem bir keşfe çıkıp doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Gezintiyi tamamladıktan sonra uygun bir alanda çadır kampı yapıp eşsiz doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği Giresun kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
img

Editör

İlgili Mesajlar

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler – 7 Muazzam Adres!

Sonbaharda kamp yapılacak yerler ülkemiz kapsamında oldukça geniştir. Türkiye’nin yazın...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

İstanbul’da Kamp Yapılacak Yerler

İstanbul her ne kadar betonarme yapılarıyla alışık olduğumuz bir görünüme sahip olsa da...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Kışın Kamp Yapılacak Yerler

Kamp etkinliği her ne kadar sıcak mevsimlerde olmalı gibi bir yanılgı olsa da doğru kışın...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Yorum Yap