Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Kamp Çantası Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kamp Çantası Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kamp Çantası Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kamp Çantası Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?
BLOG İÇERİĞİ

Kamp Çantası Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kamp yapmak son yıllarda milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir. Doğa tatili yapmak isteyenlerin kuracakları çadır kampı eğlencenin ve dinlenmenin de merkezini oluşturmaktadır. Kampa giderken bazı önlemleri de almanın yanı sıra çanta hazırlığının da tam olarak yapılması gerekir. Kamp çantası hazırlarken nelere dikkat edilmelidir?

Kamp Çantası Hazırlarken Bunlara Dikkat Edin

Kamp kurarken ihtiyaç duyulan her eşyanın hazırda bulunması yaşamı önemli ölçüde kolaylaştırmaktadır. Kamp çantasının en doğru şekilde hazırlanması için gerekenler liste halinde hazırlanmalı ve çantaya konulmalıdır. Kamp kurulacak alanın fiziki koşulları değerlendirilip bu şekilde çantanın hazırlanması gerekir.

Kamp çantasında bulunması gerekenler;

 • Uygun şekilde çadır ve yatak malzemeleri(uyku tulumu veya battaniye)
 • Mevsime uygun kıyafet tercihleri
 • Mutfak gereçleri(bardak, çatal, kaşık, tabak, tencere vs.)
 • Kamp sandalyesi, masa
 • Fener ve diğer aydınlatıcılar
 • Hijyenik malzemeler(Islak mendil, sabun, şampuan, el dezenfektanı vs.)
 • İlaç, sinek ve böcek ilaçları
 • İp, çekiç, büyük naylon ve büyük örtü
 • Gerektiğinde kullanılabilecek minik ısıtıcılar
 • Tüp veya gazlı ocak (Yemek pişirmek için)
 • Uygun sayılabilen ayakkabı ve diğer terlik çeşitleri
 • İlk yardım malzemeleri

Kamp yapılacak yerin durumu ve mevsim koşuları bu listenin artmasına veya azalmasına destek olmaktadır. Bu nedenden dolayı kamp çantası hazırlarken dikkatli olmak ve tüm eşyaları eksiksiz almak temel koşuldur.

Kamp Çantasını Hazırlarken Dikkat Edilecek Önemli Noktalar

Son yıllarda kamp tatili yapmak isteyenlerin sayısı çok fazla artış göstermektedir. İlk kez kamp yapacaklar için çanta hazırlamak sakin bir zaman diliminde olması gerekir. Tüm malzemeler bir alana toplanıp gerekli kontrollerden geçmesi ilk temel kuraldır. Fark edilen eksikler varsa bu şekilde daha çabuk ortaya çıkmaktadır.

Gerektiğinde kullanılabilecek kalın kıyafetler de kamp çantasında mutlaka bulunmalıdır. Kampa hazırlık sürecinde çantanızın kontrollerini ve eksikliklerini gidermeniz çok doğru bir davranış olacaktır. Kamp için hemen çantanızı hazırlayın.

Kampa Çıkmadan Çantanızı Yanınıza Almayı Unutmayın

Kampa giderken her zaman pratik işe yarar ve hafif eşyaları almak gerekir. Kalacağınız gün sayısına göre yiyecek içecek listenizi de oluşturup çantanıza atmanız önemlidir. Çantanızın da rahat taşınabilen özelliklere sahip olması yolculuğunuzun daha rahat geçmesine yardımcı olacaktır.

Kampa çıkmadan önce çantanızı hazırlamanın tüm püf noktalarını inceledikten sonra yola çıkmanız önerilir. Kampa çıkarken çantanızın çok fonksiyonlu olması gerekir. Bu sayede tatiliniz eksiksiz geçecektir. Kamp çantanızın tüm gereken malzemeleri içermesiyle yaptığınız tatilde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Bu İçeriği Paylaş

2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.