Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Doğal Ortamda Güvenlik Nasıl Sağlanır?

Doğal Ortamda Güvenlik Nasıl Sağlanır?

Doğal Ortamda Güvenlik Nasıl Sağlanır?
BLOG İÇERİĞİ

Doğal Ortamda Güvenlik Nasıl Sağlanır?

Şehir hayatının kalabalık ve sıkıcı olması veya yeni yerlerin keşfi için kamp tatili yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Doğal ortamda kamp kurmak ne kadar eğlenceli olsa da bazı güvenlik önlemlerinin de zamanında alınması gerekir.

Bu konuda kişilerin bazı püf noktalara dikkat etmesi ve gerekli adımları atması zorunludur. Ailenizle çıkacağınız doğal kamp tatilinde her eşyanızın eksiksiz olmasına dikkat ederken güvenlik için lazım olan eşyaları da bulundurmanız önem arz eder. Peki, doğal ortamda güvenlik nasıl sağlanır?

Tüm Tedbirinizi Alarak Doğal Yaşama Çıkın

Doğal yaşam tüm çıplaklığı ile insana birçok şey katarken dikkat edilmesi gereken birçok husus da vardır. Tamamen doğa ile baş başa kalmak bazı olumsuz anların yaşanmasına da vesile olacaktır. Bu sebepten doğal ortamda alınacak güvenlik tedbirleri can ve mal güvenliğini de korumuş olur.

  • Bu konuda tatile çıkmadan önce gerekli alet ve teçhizata sahip olmanız gerekir.
  • Doğal yaşamınızın getirdiği tüm detaylara sahip olmak için ufak bir araştırma yerinde olacaktır.
  • Ulaşabileceğiniz ilk yardım numaralarını mutlaka not defterinize kaydedin.
  • İlk olarak arayacağınız kişi ve kişilerin bilgisini de detaylı olarak yazmanız gerekebilir.
  • Gerekli olan ışık, fener gibi aletlerin de olmasına ve aktif olarak kullanılmasını kontrol edin.
  • Ortamın sessiz kalmaması için ufak bir radyo bulundurmanız da da fayda olacaktır.
  • Doğal ortamın düzenini bozacak hal ve hareketlerden kaçınmak da güvenliğin tam anlamıyla yaşanmasına neden olacaktır.

 

Güvenlik için en uygun yere kamp kurmak en mantıklı karar olsa da yine yukarıda ki maddeleri de uygulamak gerekir. Doğal ortamın sunduğu her detay mükemmel olmayabilir. Yırtıcı hayvanlardan veya diğer faktörlerden korunmak için mutlaka tedbirlerin alınması şarttır.

Doğal Yaşamda Dikkat Edilecekler

Doğal ortamda yaşam sürmek için süreyi çok uzun tutmamak da gerekir. Çünkü tehlikenin her zaman olabileceği ihtimali çok yüksektir. Doğanın içinde tatil yaparken her an tetikte olmak en önemli husustur. Herhangi bir olumsuz olay veya durum için alınabilecek önlemlerin başında iletişim araçlarının en az bir tanesinin bulunması gerekir.

Doğa Tatilinde Önleminizi Almanın Güveni

Orman veya deniz kenarında tamamen doğa ile baş başa kalmak isteyenlerin tek korkusu güvensizlik olduğundan dolayı gerekli tedbirler alındığında hiç bir problemin yaşanmayacağı da ortaya çıkmış olmaktadır. Doğal yaşamda tatil planlarınızı asla ertelemeyin. Tedbirlerinizi alın ve yola çıkın.

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.