Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Kampta Oynanabilecek Oyunlar Listesi

Kampta Oynanabilecek Oyunlar Listesi

BLOG İÇERİĞİ

Kampta Oynanabilecek Oyunlar

Yalnız başına kamp yapmak her ne kadar keyifli olsa da, kalabalık gruplar halinde kamp yapmak ayrı bir keyif. Bu keyifli kamp zamanınız boyunca, gittiğiniz yerin güzelliklerini keşfetmek ve imkanlarında yararlanmak dışında, hem sosyalleşmek hem de eğlenmek adına sizler için kampta oynanabilecek oyunlar önerilerimiz var. Bunlardan bir kısmını halihazırda biliyor olabilirsiniz, ancak biz yine de es geçmemek adına bu oyunlara da yer verdik.

Kampa giderken yanınızda götürebileceğiniz veya kamp yapacağınız yerden temin edebileceğiniz bir topla, birden fazla oyun oynamanız mümkün. Özellikle erkeklerin vazgeçilmezi olan futbol bu oyunlardan bir tanesi. Bir diğer oyun ise yine herkesin aşina olduğu voleybol. Özellikle yanınızda ip bulunduruyorsanız ağaçlar arasına gereceğiniz ip yardımı ile kendinize küçük uğraşlar sonucu bir voleybol sahası oluşturabilirsiniz. Topla oynayabileceğiniz bir diğer oyun ise yakartop. Kalabalık grupların sıkça tercih ettiği bu oyun da sizlerin güzel vakit geçirmesi için yardımcı olacaktır. Çocukluğumuzda özellikle mahalleden arkadaşlarımızla sıkça oynadığımız istop da topla oynanabilecek oyunlardan bir tanesi.

Slackline

Yanınızda sağlam bir halat götürdüyseniz, iki yandan yerden 25- 30 santimetre yukarı gelecek şekilde sıkıca bağlayarak oynayabileceğiniz bir denge oyunu olan slackline tam size göre. Vücuttaki tüm kasları çalıştıran oyun, halat üzerinde dengede kalarak ipin bir ucundan diğerine ulaşmaya çalıştığınız bir oyun. Gerek takımlar halinde gerekse bireysel olarak bu oyunu denemek isteyebilirsiniz.

Sessiz Sinema

Herhangi bir materyal gerektirmeyen sessiz sinema , özellikle akşamları kamp ateşinin etrafında vakit geçirmek için birebir. Kıyasıya rekabetin ve bol kahkahaların kaynağı olan bu oyun da sizlerin eğlenceli vakit geçirmesi için ideal bir alternatif. Her hangi bir konuşma olmadan hareketlerinizle, rakibinizin size anlatmanız için söylediği filmi takım arkadaşlarınıza anlatmanız üzerine kurulu. En çok bilen takım kazanır.

Ben Kimim?

Yanınızda bulunan kağıt ve kalem yardımıyla oynayabileceğiniz de birkaç oyun var. Ben kimim? bunlardan bir tanesi. Kağıda karşınızdaki kişinin tanıyabileceği bir kişinin adını yazıyorsunuz ve o görmeden alnına yapıştırıyorsunuz. Karşınızdaki de sizin için aynısını gerçekleştiriyor. Herkes sırayla alnındaki karakterin kim olduğunu bulmak adına sadece evet veya hayır cevabı alabileceği sorular sorarak kim olduğunu tahmin etmeye çalışıyor. Alnında yazılan karakteri en çabuk bulan kazanıyor.

Vampir Köylü 

7-8 kişilik arkadaş grupları için ise, vampir köylü oyunu ideal bir oyun. Oyunun kuralları biraz uzun, bu sebeple yazımızda yer vermeyeceğiz. Ancak temelde aranızda ki haini(vampiri) bulup köylüleri kurtarmaya dayanıyor. Kişisel tavsiyem olarak bu oyunu kalabalık bir grupla mutlaka denemeniz. Hem çok eğleneceğinizin hem de çok güleceğinizin garantisini verebilirim.

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.