Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Rahat Bir Kamp Yapmak İçin Gerekenler

Rahat Bir Kamp Yapmak İçin Gerekenler

BLOG İÇERİĞİ

Rahat Bir Kamp Yapmak İçin Gerekenler

Kamp dediğimiz zaman kimsenin aklına konfor kelimesi gelmezdi. Ancak her şey o kadar çok gelişti ki, artık evinizde ki konfor seviyesinde bir kamp yapabilirsiniz. Tabi ki böyle bir kamp yapmak için ihtiyacınız olanlar haricinde o kamp alanına nasıl gideceğinizde önemlidir. Eğer aracınız varsa, birazdan vereceğimiz liste ile evinizin rahatlığında kamp yapabilirsiniz. Konfor seviyenizi arttırmak için ihtiyacınız olan malzemeler;

Kamp Yastığı

Rahatlık dediğimizde ilk aklımıza gelen uykudur. Bunun için gerekli olanlar ise uyku tulumu ve kamp yastığıdır. Evden yastık götürmekte işinizi görebilir fakat çantanızda yerden kazanmak için kamp yastıkları idealdir. Şişirilebilîri yastıklardır. Kamp yastığı yastığınız yok, yastık taşıyacak yerinizde yoksa yanınıza sadece yastık kılıfı alıp içerisini yedek kıyafetleriniz ile doldurarak kendinize yastık yapabilirsiniz.

Şişme Yatak

Eğer ki doğru bir şişme yatak seçimi yaparsanız evinizde ki yatağınızı bile beğenmeyebilirsiniz. Gittiğiniz kamp bölgesinde çadırı kurduğunuz zemin iyi değilse birde, şişme yatak hayatınızı kurtaracaktır. Yeni çıkan şişme yataklar hem yer kaplamıyor hem de ufak bir aparatla şişebiliyor.

Sandalye Masa

Konfor dediğiniz zaman benim için en önde gelir. Eğer bir kere kamp yaptıysanız daha önce neden böyle söylediğimi biliyorsunuzdur. Masa ve sandalyenin önemi saymakla bitmez. Ateş başında rahat bir şekilde oturmanızı sağlar.  Sırtınızı rahat bir şekilde yaslayıp dinlenebilirsiniz. Yemeğinizi yerken eziyet çekmezsiniz. Aynı zamanda hazırlarken de öyle. Masa oyunları oynayabilirsiniz.

Tarp

Tarp, tam anlamı ile bir hayat kurtarıcıdır. İster onunla çadırınızın önüne gölgelik yapın, isterseniz yemek alanını belirleyin. Özellikle ağaçların az olduğu yerlerde, gölgelik görevi ile gerçekten hayatınızı kurtarır. Ayrıca yağmur yağarken altına sığınabilir. Hem eşyalarınızın hem de sizin ıslanmamasını sağlayabilir. Tarplar, boyut ve şekil olarak farklı tiplerdedir. Alırken ihtiyacınıza göre almanızı tavsiye ederiz.

Soğutucu Çantalar ya da Termos Buzluklar

Yazları kamp yaparken çok iyinize yaracaktır. Merkeze uzak yerlerde kamp yaparken soğuk içecek bulmak ya da elinizdekini soğutmak çok zordur. Bu yüzden elinizin altında bir termos çanta olması size mükemmel bir rahatlık sağlar. Aynı zamanda yanınızda götürdüğünüz yiyeceklerin bozulmasını da bu sayede önleyebilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.