Rize Kamp Alanları Listesi

Rize Kamp Alanları Listesi

Rize Kamp Alanları

Rize, ülkemizde ki doğa turizmi için en önemli illerimizden birisidir. Her yıl milyonlarca turist buranın doğasını, yeşilini görmek için geliyorlar. Her kamp yapmayı seven insan için Rize kesinlikle tecrübe edinilmesi gereken bir yer. Aşık olabileceğiniz birçok kamp yeri Rize’de yer almaktadır. Kamp Pusulası ekibi olarak sizler için bütün alanları bir arada toplamaya çalıştık. Antalya kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Kamp alanları hakkında detaylı bilgi almak için alt kısımlarına linkler bırakıyoruz. Linke tıklayarak gitmek istediğiniz kamp alanı hakkında detaylı bilgiye, kamp alanının özelliklerine, fotoğraf ve drone çekimlerine ve tek tıkla yol tarifi alabileceğiniz konumuna ulaşabilirsiniz.

Ayder Yaylası

Karadeniz turizmi için önemli bir nokta Ayder Yaylası oldukça popüler bir halde. Karadeniz’e gelen herkesin gidip görmek istediği Ayder Yaylası’nda ücretsiz bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Bölgede birçok işletme bulunuyor. Ancak yine de üst taraflara doğru çıktığınızda kamp atabileceğiniz yerler bulunmakta. Ormanın içerisine doğru kamp atmanızı tavsiye ederim.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Huser Yaylası

Huser Yaylası, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde yer alan en güzel kamp yapılacak yaylalardan birisidir. 2500 – 3000 rakım arasında denizden oldukça yukarıda bulutlarında üzerinde bir alan burası. Böyle bir yere ulaşmak elbette o kadarda kolay değil. 4×4 aracanız yoksa bir yerden sonra yürümek zorundasınız. Bu yüzden bu güzelliğe herkes ulaşamıyor.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Pokut Yaylası

2200 rakımlı gidilmesi hayli zor olan yolları geçerek Pokut’a varıyorsunuz. O fotoğraflarda gördüğünüz harika manzaralara Pokut Yaylası’na giderek kavuşabilirsiniz. Burada kamp yapmak için herhangi bir işletmeye gerek yok. Yaylada herhangi bir yere çadırınızı kurup, yaylanın keyfini sürebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Elevit Yaylası

Rize’de kamp yapmayı tercih edenlerin yeni adresi Elevit Yaylası, son zamanlarda bilinirliği artan Elevit Yaylası harika manzaralara, lezzetlere ve temiz bir havaya sahip. 1900 rakımda harika bir kamp yapmak isterseniz burası sizin için doğru adres olacak.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Gito Yaylası 

2070 metre rakımda bütün Karadeniz’i ayaklarınzın altına alacak olan Gito Yaylası, kampçıları kendine aşık eden bir yayladır. Diğer yaylalara göre gelişmişliği daha az olduğu için hala tamamen doğal durumdadır. Havası en temiz olan yayla Gito Yaylas’dır. Gidenler ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklar.

Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

 

Sizlerinde listeye eklemek istediği  Rize kamp alanları varsa, Kamp Alanı Bildir Formu ‘nu doldurarak sizlerde diğer gezginlerle bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
img

Editör

İlgili Mesajlar

Isparta Kamp Alanları Listesi

Isparta kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız hiçte zor olmayacak. Isparta,...

okumaya devam et
Editör
tarafından Editör

Bartın Kamp Alanları Detaylı Listesi

Bartın kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Bartın,...

okumaya devam et
Editör
tarafından Editör

Edirne Kamp Alanları Detaylı Listesi

Edirne kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Edirne,...

okumaya devam et
Editör
tarafından Editör

0 thoughts on “Rize Kamp Alanları Listesi”

  • mc34

    $ s,$ s

    yakın zamanda bir plan ayarlayıp karadeniz turu yapmak istiyordum tam bu sırada bu yazıyı görmem çok iyi oldu teşekkür ederim

    Yanıtla

Yorum Yap