Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler – 7 Muazzam Adres!

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler – 7 Muazzam Adres!

Sonbaharda kamp yapılacak yerler ülkemiz kapsamında oldukça geniştir. Türkiye’nin yazın sıcak adresleri kadar sonbaharda yazın yavaş yavaş geçişini de iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Kamp için sonbahar mevsimini seçmeniz de oldukça uygun olacaktır. Turuncu ve kahverengi tonlarının sizlere huzur vereceği kamp alanlarını sizler için liste halinde oluşturduk!

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler Listesi

Kamp yapmak insan kalabalığından kurtulmak, sevdiklerinizle farklı bir zaman geçirmek için başvurabileceğiniz en güzel etkinliklerden birisidir. Yazın kamp yapmanın keyfi başka olsa da sonbaharda kamp yapmak size daha farklı bir hissiyat tattıracaktır. Eğer siz de sonbaharda kamp yapmaya karar verdiyseniz ve sonbaharda kamp yapılacak yerler neresi diye merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin!

1-      Yedigöller – Bolu

Bolu’nun kesinlikle gezilip görülmesi gereken alanlarından birisi Yedigöller adresidir. Yedigöller, özellikle sonbaharda mükemmel bir görünüme bürünüyor. Adeta sonbaharın hırkasını üzerine giyinen ağaçlar ve güzel göl görüntüsü eşliğinde vakit geçirebilirsiniz. Yedigöller’e en çok uğrayan kişiler arasında ise kampçılar bulunuyor. Kamp yapmak için özellikle sonbahar mevsiminizi seçmenizi öneriyoruz.

2-      Bozcaarmut Göleti – Bilecik

Marmara bölgesinde kamp yapmayı tercih edebileceğiniz şehirlerden birisi de doğal güzellikleri olan Bilecik bulunuyor. Şehir merkezi olarak küçük olsa da insanların sıcakkanlı oluşuna hayran kalacaksınız. Ancak hayran kalacağınız tek nokta bu değil. Bozcaarmut göleti, doğal güzelliğiyle sizleri karşılıyor olacak. Özel araçlarınızla gidebileceğiniz bu alanda göl manzarasına karşı iç dünyanıza çekilebilirsiniz. Sonbaharda kamp yapılacak yerler arasında çok sık tercih edilen noktalardandır.

3-      Şile – İstanbul

İstanbul’da kamp yapmak çoğu kişi için imkânsız gibi gelebilmektedir. Peki size sonbaharda kamp yapılacak yerler arasında İstanbul da bulunuyor desek? Metropol şehir olmasından dolayı şehir hayatından uzak bir noktada kamp yapmak zor gibi dursa da hala sessizliğini, doğal güzelliğini koruyan noktalar bulunuyor. Şile İstanbul’un adeta gizlenmiş bir bahçesi gibi. Özel araçlarla çok kolay geçebileceğiniz Şile’de çeşitli koylarda denize sıfır kumsallarda kamp yapabilirsiniz.

4-      Küre Dağları – Kastamonu

Marmara bölgesinden uzaklaşalım, biraz Karadeniz havası alalım isterseniz Kastamonu’yu sizler için önerebiliriz. Küre Dağları Milli Parkı içerisinde güvenlikle kamp yapabilirsiniz. Milli Park olması dolayısıyla içerisinde birçok doğal güzellik bulunmaktadır. Göller, kanyonlar burada yer almaktadır. Sadece kamp yapıp sabit bir yerde kalmayarak uzun soluklu doğa yürüyüşler yapabilirsiniz. Ancak Karadeniz’in sonbaharı sandığınızdan daha soğuk olabilir, hazırlıklı gitmek de fayda var!

5-      Menekşe Yaylası – Kocaeli

Kısa süreli kamp yapayım, her yere ulaşımım kolay olsun isterseniz Kocaeli’yi tercih edebilirsiniz. Kocaeli de çok da keşfedilmemiş olan Menekşe Yaylası, olabildiğine düzlük alanlarda sizlere sonbaharda kamp yapmak için uygun bir zemin sunuyor. İlk defa kamp yapacaksanız bu tarz düz alanları tercih etmeniz de fayda var. Önceden tüm hazırlıklarınızı yaparak Menekşe Yaylası’nda kolaylıkla bir tatil yapabilirsiniz.

6-      Şahinler Tabiat Parkı – Ankara

Başkent Ankara, en az İstanbul kadar kamp yapabilir miyim sorusunu kişilere sordurtuyor. Halbuki, Ankara doğal güzelliklerini korumuş ve sonbaharda kamp yapılacak yerler, şehirler arasındadır. Şahinler Tabiat Parkı kamp alanlarından birisidir. Üstelik tatilinizde sabit kalmaktan ziyade şehir şehir gezmek istiyorsanız rotanıza ekleyebilirsiniz. Bolu Gerede’ye sadece 20 kilometrelik uzaklıkta bulunmasından dolayı Ankara sonrası rotanızı Bolu’ya çevirebilirsiniz.

7-      Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler için: Borabay Gölü – Amasya!

Karadeniz’den verebileceğimiz bir diğer adres Amasya olacaktır. Amasya küçük bir şehir ancak doğal ve tarihi güzelliklerini korumaya devam ediyor. Borabay Gölü, ilk gördüğünüz andan itibaren sizi etkisi altına alacak. Yazın yemyeşil olan ağaçlık alanların turuncuya bürünmesini güzel göl görüntüsü eşliğiyle şahit olabilirsiniz. Borabay’a geçmeden Amasya merkezde durarak Yeşilırmak kenarında vakit geçirebilir, Kral Kaya Mezarlıkları’nı da gezebilirsiniz.

 

Bu İçeriği Paylaş
img

Editör

İlgili Mesajlar

İstanbul’da Kamp Yapılacak Yerler

İstanbul her ne kadar betonarme yapılarıyla alışık olduğumuz bir görünüme sahip olsa da...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Kışın Kamp Yapılacak Yerler

Kamp etkinliği her ne kadar sıcak mevsimlerde olmalı gibi bir yanılgı olsa da doğru kışın...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Bilecik Kamp Alanları Listesi

Bilecik kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Bilecik,...

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Yorum Yap