Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler – 7 Muazzam Adres!

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler – 7 Muazzam Adres!

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler – 7 Muazzam Adres!

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler – 7 Muazzam Adres!
BLOG İÇERİĞİ

Sonbaharda kamp yapılacak yerler ülkemiz kapsamında oldukça geniştir. Türkiye’nin yazın sıcak adresleri kadar sonbaharda yazın yavaş yavaş geçişini de iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Kamp için sonbahar mevsimini seçmeniz de oldukça uygun olacaktır. Turuncu ve kahverengi tonlarının sizlere huzur vereceği kamp alanlarını sizler için liste halinde oluşturduk!

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler Listesi

Kamp yapmak insan kalabalığından kurtulmak, sevdiklerinizle farklı bir zaman geçirmek için başvurabileceğiniz en güzel etkinliklerden birisidir. Yazın kamp yapmanın keyfi başka olsa da sonbaharda kamp yapmak size daha farklı bir hissiyat tattıracaktır. Eğer siz de sonbaharda kamp yapmaya karar verdiyseniz ve sonbaharda kamp yapılacak yerler neresi diye merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin!

Yedigöller – Bolu

Bolu’nun kesinlikle gezilip görülmesi gereken alanlarından birisi Yedigöller adresidir. Yedigöller, özellikle sonbaharda mükemmel bir görünüme bürünüyor. Adeta sonbaharın hırkasını üzerine giyinen ağaçlar ve güzel göl görüntüsü eşliğinde vakit geçirebilirsiniz. Yedigöller’e en çok uğrayan kişiler arasında ise kampçılar bulunuyor. Kamp yapmak için özellikle sonbahar mevsiminizi seçmenizi öneriyoruz.

Bozcaarmut Göleti – Bilecik

Marmara bölgesinde kamp yapmayı tercih edebileceğiniz şehirlerden birisi de doğal güzellikleri olan Bilecik bulunuyor. Şehir merkezi olarak küçük olsa da insanların sıcakkanlı oluşuna hayran kalacaksınız. Ancak hayran kalacağınız tek nokta bu değil. Bozcaarmut göleti, doğal güzelliğiyle sizleri karşılıyor olacak. Özel araçlarınızla gidebileceğiniz bu alanda göl manzarasına karşı iç dünyanıza çekilebilirsiniz. Sonbaharda kamp yapılacak yerler arasında çok sık tercih edilen noktalardandır.

Şile – İstanbul

İstanbul’da kamp yapmak çoğu kişi için imkânsız gibi gelebilmektedir. Peki size sonbaharda kamp yapılacak yerler arasında İstanbul da bulunuyor desek? Metropol şehir olmasından dolayı şehir hayatından uzak bir noktada kamp yapmak zor gibi dursa da hala sessizliğini, doğal güzelliğini koruyan noktalar bulunuyor. Şile İstanbul’un adeta gizlenmiş bir bahçesi gibi. Özel araçlarla çok kolay geçebileceğiniz Şile’de çeşitli koylarda denize sıfır kumsallarda kamp yapabilirsiniz.

Küre Dağları – Kastamonu

Marmara bölgesinden uzaklaşalım, biraz Karadeniz havası alalım isterseniz Kastamonu’yu sizler için önerebiliriz. Küre Dağları Milli Parkı içerisinde güvenlikle kamp yapabilirsiniz. Milli Park olması dolayısıyla içerisinde birçok doğal güzellik bulunmaktadır. Göller, kanyonlar burada yer almaktadır. Sadece kamp yapıp sabit bir yerde kalmayarak uzun soluklu doğa yürüyüşler yapabilirsiniz. Ancak Karadeniz’in sonbaharı sandığınızdan daha soğuk olabilir, hazırlıklı gitmek de fayda var!

Menekşe Yaylası – Kocaeli

Kısa süreli kamp yapayım, her yere ulaşımım kolay olsun isterseniz Kocaeli’yi tercih edebilirsiniz. Kocaeli de çok da keşfedilmemiş olan Menekşe Yaylası, olabildiğine düzlük alanlarda sizlere sonbaharda kamp yapmak için uygun bir zemin sunuyor. İlk defa kamp yapacaksanız bu tarz düz alanları tercih etmeniz de fayda var. Önceden tüm hazırlıklarınızı yaparak Menekşe Yaylası’nda kolaylıkla bir tatil yapabilirsiniz.

Şahinler Tabiat Parkı – Ankara

Başkent Ankara, en az İstanbul kadar kamp yapabilir miyim sorusunu kişilere sordurtuyor. Halbuki, Ankara doğal güzelliklerini korumuş ve sonbaharda kamp yapılacak yerler, şehirler arasındadır. Şahinler Tabiat Parkı kamp alanlarından birisidir. Üstelik tatilinizde sabit kalmaktan ziyade şehir şehir gezmek istiyorsanız rotanıza ekleyebilirsiniz. Bolu Gerede’ye sadece 20 kilometrelik uzaklıkta bulunmasından dolayı Ankara sonrası rotanızı Bolu’ya çevirebilirsiniz.

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler için: Borabay Gölü – Amasya!

Karadeniz’den verebileceğimiz bir diğer adres Amasya olacaktır. Amasya küçük bir şehir ancak doğal ve tarihi güzelliklerini korumaya devam ediyor. Borabay Gölü, ilk gördüğünüz andan itibaren sizi etkisi altına alacak. Yazın yemyeşil olan ağaçlık alanların turuncuya bürünmesini güzel göl görüntüsü eşliğiyle şahit olabilirsiniz. Borabay’a geçmeden Amasya merkezde durarak Yeşilırmak kenarında vakit geçirebilir, Kral Kaya Mezarlıkları’nı da gezebilirsiniz.

 

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.