İstanbul’da Kamp Yapılacak Yerler

İstanbul’da Kamp Yapılacak Yerler

İstanbul her ne kadar betonarme yapılarıyla alışık olduğumuz bir görünüme sahip olsa da doğal güzellikleriyle İstanbul’da kamp yapılacak yerler bulunuyor. İnsan kalabalığından ve gürültüsünden uzak gerçekleştirebileceğiniz kamp deneyimi için ücretli ve ücretsiz seçenekler mevcut. Kamp konusunda hayal ettiğiniz ortama en yakın olanı tercih ederek siz de keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

İstanbul’da Kamp Yapılacak Yerler Listesi

Ufak bir araştırma yaparak inşaat ve betonların ulaşmadığı doğal güzellikteki yerleri keşfedebilirsiniz. Sizlerin çok uğraşmamasına adına İstanbul’da kamp yapılacak yerler listesini size hazırladık. Yazının devamında İstanbul’da bulunan kamp noktalarını inceleyebilir buna göre rotanızı oluşturabilirsiniz. Kamp alanlarının hem ücretli hem de ücretli seçeneklerini bir araya getirdik.

1-      Kilyos Sahili

İstanbul Sarıyer’de gerek yeşil alanların gerekse sahilin güzelliğine doyum olmuyor. Kilyos sahili temiz plajı ile sizleri bekliyor. Özellikle denize sıfır bir noktada kamp yapmak gibi düşünceniz varsa gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Özel araçla ulaşımın daha kolay olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak toplu taşımalarla da yakın bir çevreye kadar gelebilirsiniz. Özel araçlara uygun park alanları da mevcut. Plajda kamp yaparak deniz manzarasıyla uyuyup, deniz manzarasına uyanabilirsiniz.

2-      Seferoğulları Camping / Ağva

Şile şüphesiz Anadolu yakasında güzelliğini koruyabilen noktalar arasında yer alıyor Küçük bir alana sahip olsa da misafirlerine yeşil ve mavinin güzel bir bileşimini sunuyor. Ağva, gelişmiş ve doğal olmasıyla kamp yapmak isteyenleri de ağırlıyor. Özellikle yazın kamp yaparken hem denize girebilir hem de yeşil alanlarda yürüyüş düzenleyebilirsiniz.

İstanbul’da kamp yapılacak yerler listesinde Seferoğulları Camping alanı da Ağva’da kurulmuş özel bir kamp alanıdır. İlk kamp deneyimi yaşayanları, ailesiyle olanları güvenli bir şekilde ağırlamak amacıyla kurulmuştur. Güvenlik önlemleri mevcuttur. Alanın Ağva merkeze uzaklığı ise çok yoktur 15 dakikada merkeze geçebilirsiniz. Alanda duş, tuvalet imkânı bulunuyor. Kamp çadırı kurmak istemeyenlere bungalov kiralama hizmeti de veriliyor. Gitmeden ücretleri hakkında internetten bilgi edinebilirsiniz.

Detaylar Seferoğulları Camping sayfasında

3-      Hacılı Şelalesi / Ağva

Şile’de kamp yapılacak yerler çok sayıda bulunuyor. Kimisi ücretli kimisi ücretsiz kamp yapma olanağı sunuyor. Hacılı Şelalesi, ücretsiz kamp yapabileceğiniz noktalardan birisidir. Ormanın içinde serin bir noktada şelalenin de sesiyle kamp yapabilirsiniz. Ancak bu alanın ücretsiz olmasından dolayı herhangi bir işletme, tuvalet ya da duş imkânının bulunmadığını söyleyelim. Kamp noktasına gelmeden önce alışverişinizi ve hazırlıklarınızı eksiksiz yapmalısınız. Yine de İstanbul’da kamp yapılacak yerler listesinde mutlaka yer vermelisiniz.

Detaylar Hacıllı Şelalesi sayfasında

4-      Duru Göl / Arnavutköy

Avrupa yakasında uğrayabileceğiniz sessizliği ile bilinen bir diğer adreste Duru Göl oluyor. Diğer bir ismiyle Balaban Gölü olarak da aratabilirsiniz. Arnavutköy sınırları içerisinde yer alıyor ve şehrin neredeyse biraz dışındadır. Karadeniz’e kıyısı olan bir göldür. Temiz bir göle karşı ağaçların da eşliğiyle kamp yapılabiliyor. Ücretsiz kamp noktalarından birisidir. Bu yüzden özellikle bir güvenlik önlemi alınmadığını belirtelim.

Detaylar Duru Göl sayfasında

5-      Polenezköy Tabiat Parkı / Beykoz

Polenezköy yıllardır insanların şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için kaçtığı adreslerden birisidir. Alanda ister hafta sonu gelerek kahvaltı yapabilirsiniz isterseniz de kamp yapabilirsiniz. Yemyeşil ve düz bir alana sahiptir. Ulaşım noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Ancak özel arabayla ulaşımınızın daha kolay olacağını da belirtelim.

Alanda işletme sayısının fazla olması ihtiyaçlarınızı gidermek konusunda size yardımcı olacaktır. Herhangi bir yemek ihtiyacınızı bizzat kafe ve restoranlardan karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda bisiklete binme, tabiat parkında yürüyüş yapma gibi imkânları da kazanabilirsiniz. İstanbul’da kamp yapılacak yerler noktasında mutlaka ama mutlaka gitmeniz gereken noktalardan birisidir.

Bonus: Keşfedilmemiş İstanbul’da Kamp Yapılacak Yerler Emirli Köyü

Anadolu yakasında kolay ulaşım noktaları arasında Emirli Köyü yer alıyor. Pendik’e bağlı olması ulaşımını da kolaylaştırıyor. Köyde Ömerli Barajına bağlı olan bir akarsu kolu bulunuyor. Yemyeşil doğasıyla da birleşince İstanbul’da kamp yapılacak yerler listesinde yer almayı hak ediyor. Ücretsiz bir alandır. Ancak Emirli Köyü civarında işletmeleri de görebilir, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Bu İçeriği Paylaş
img

Editör

İlgili Mesajlar

Sonbaharda Kamp Yapılacak Yerler – 7 Muazzam Adres!

Sonbaharda kamp yapılacak yerler ülkemiz kapsamında oldukça geniştir. Türkiye’nin yazın...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Kışın Kamp Yapılacak Yerler

Kamp etkinliği her ne kadar sıcak mevsimlerde olmalı gibi bir yanılgı olsa da doğru kışın...

okumaya devam et
Editör
İçerik Yazarı Editör

Bilecik Kamp Alanları Listesi

Bilecik kamp alanları arasında kendinize göre bir yer bulmanız oldukça kolay olacak. Bilecik,...

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Yorum Yap