Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Van Gölü Ekspresi Hakkında Önemli Bilgiler

Van Gölü Ekspresi Hakkında Önemli Bilgiler

Van Gölü Ekspresi Hakkında Önemli Bilgiler
BLOG İÇERİĞİ

Van Gölü Ekspresi Hakkında Önemli Bilgiler

Doğu Ekspresi’nin popülerleşmesinden sonra başlayan tren yolculuğu akımı Van Gölü Ekspresi olarak devam ediyor. Doğu Ekspresi’nde yaşanan bilet sıkıntısı ve artan fiyatlar nedeniyle insanlar farklı arayışlar içerisine giriyor. Van Gölü Ekspresi bu yüzden yavaş yavaş popüler olmaya başladı. Ancak Van Ekspresi hakkında bilmeniz gerekenler var. Hadi gelin hep birlikte bunları inceleyelim.

Not: Birazdan aşağıdaki yazanları okuduğunuzda şaşırmamanız için önceden bir bilgilendirme yapmamızda fayda var. Van Ekspresi olarak geçse de bu tren Van’a kadar gitmiyor. Son durağı Tatvan Bitlis. Tatvan’dan Van’a otobüs ile gidiliyor. Aşağıda Doğu Ekspresi ile Van Ekspresi’ni kıyasladığımızda bu konuya detaylı olarak değineceğiz.

Van Gölü Ekspresi Güzergahı

– Ankara – Kayseri – Sivas – Malatya – Elazığ – Tatvan

Haftada 2 sefer yolculuk yapılabiliyor.

Ankara’dan Tatvana, Salı ve Pazar günleri,

Tatvan’dan Ankara’ya, Salı ve Perşembe günleri seferler oluyor.

  • Bilet alırken dikkat etmeniz gereken bir nokta ise bilet arama sisteminde Van Gar yerine Tatvan Gar olarak gözüküyor olması.
  • Yolculuk yaklaşık olarak 24-25 saat sürmekte. Ancak seferler bir türlü tam oturmadığı için rötar sayısı birazcık fazla.

Van Gölü Ekspresi’nde Yolculuk

Van Gölü Ekspresi’nde yolculuk etmiş arkadaşların anlattıklarını sizler için bir araya getirdim. Şimdi onlardan bahsedeyim.

Trende WİFİ özelliği yok. Ancak yol boyunca telefon hatlarında herhangi bir problem yok.

Doğu Ekspresi ile aynı tren kullanılmakta.

Tren oldukça temiz. Nevresimlerin hepsi paketli bir şekilde önünüze geliyor.

Trene binmeden önce mutlaka yayınıza yiyecek ve içeceklerinizi kesinlikle almayı unutmayın. Tren restoranını pek beğenmeyebilirsiniz.

Van Gölü Ekspresi Fiyatları

Pulman Kişi Başı : 45TL

Örtülü Kuşetli Kişi Başı : 64 TL

Yataklı Çift Kişilik : 117 TL

Van Gölü Ekspresi Bileti Nasıl Alınır?

TCDD’nin Online bilet sisteminden satın alabilirsiniz.

Biletinizi elden satın almak isterseniz eğer TCDD’nin web sitesinde bilet satış noktaları yazıyor. Bilet satış noktalarından alabilirsiniz.

Sirkeci Tren Garı’ndan alabilirsiniz.

444 82 33 nolu telefon hattından bilet satın alabilirsiniz.

Van Gölü Ekspresi’ne Ne Zaman Gidilmelidir?

Doğu Ekspresi’nde kış dememize rağmen Van Gölü Ekspresi’ne bahar aylarında ya da yaz başında gitmek daha mantıklı. Bu aylarda göreceğiniz manzaraların daha iyi olduğu söyleniyor.

Ayrıca Akdamar Adası’na tekne ile gidiliyor. Bu yüzden kötü hava koşullarında tekne seferleri olmuyor. Oraya kadar gitmişken Akdamar Adası’nı görmeden dönmeyin diyorlar.

 

İnterrail Nedir ? | İnterrail Bileti Nereden Alınır? Flexi Nedir?

 

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.