Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Yunanistan Vizesi | Yunan Adaları Kapı Vizesi

Yunanistan Vizesi | Yunan Adaları Kapı Vizesi

Yunanistan Vizesi | Yunan Adaları Kapı Vizesi

Yunanistan Vizesi | Yunan Adaları Kapı Vizesi
BLOG İÇERİĞİ

 Yunan Adaları Kapı Vizesi | Yunanistan Vizesi

Yunan adaları Kapı vizesiyle seyahat edilen 6 Yunan Adası bulunuyor bu adalar; Sakız (Chios), Rodos, İstanköy (Kos), Meis (Kastellorizo), Sisam (Samos), Sömbeki (Symi) ve Midilli (Lesvos)
Ziyaret edilmesine izin verilen bu 6 Yunan adaları tek giriş çıkışlı en fazla azami süre 7 gün konaklama hakkı tanıyor. Belirtilen listedeki farklı adaları gezebilirsiniz. Lakin bu vize ile belirtilen süre içerisinde diğer Avrupa ülkelerini ziyaret edemezsiniz.

Yunan Adaları Kapı Vizesi için Gerekli Evraklar

 • En az 6 ay geçerli pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi
 • 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz fotoğraf yapıştırılmayacak)
 • Online ortamda doldurulmuş vize başvuru formu.
 • Konfirmasyonlu otel rezervasyonu formu
 • Gidiş-dönüş terihi belirlenmiş feribot bileti
 • Son 3 aya ait güncel banka hesap dökümü (Sadece Rodos)
 • Sadece Kos başvurularında kimlik fotokopisi
 • Önemli not; Pasaportunda (KKTC) giriş çıkış damgası bulunanlar Yunanistan’a giremiyor.

Yunanistan kapı vizesi belirtilen dönemlerde uygulanıyor başlangıç bitiş tarihleri her yıl değiştiğinden dolayı takip etmekte fayda var özellikle tatil sezonlarında 1 Nisan 30 Ekim arasında ya da ekim başı mayıs sonu gibi dönemler arasında uygulanıyor.

Yunanistan Schengen Vizesi

Yunanistan Devleti, Avrupa Birliği ve Schengen Topluluğu üye ülkesidir. Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport,  Hizmet (Gri) Pasaportu olanlar vize almadan Yunanistan’a- rahatlıkla giriş yapabilirler. Standart (bordo) renkli pasaport sahibi olanlar vize almak zorunda. Yunanistan’a gidecek olan vatandaşların özellikle öğrenci mi, turist mi,  yoksa ticari çalışmaları gerçekleştirmek için mi gittiğini belirtmesi şarttır.

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar

 • Başvuru işlemlerine başlamadan önce lacivert pasaport ile yapılan başvurular kabul edilmemektedir.
  KKTC giriş çıkış damgası bulunmaması
 • Pasaportlarınız 10 yıldan eski ve yıpranmış olmamalıdır
 • Pasaport süresinin Yunanistan seyahatinden sonra 3 ay daha geçerli olması vize basımı için 2 adat boş sayfa bulunmalıdır
 • Gelir belgesi, çalışıyorsan işyerinden son 3 ayın bordrosu, tapu ya da araç ruhsatı, son 3 aylık banka ekstresi
 • Yunanistan’dan davet eden kişi ya da kurum varsa davetiye belgesi
 • Vize başvuru formu için doldurulması gereken Yunanistan Vize Başvuru Formu
 • Talep dilekçe (Yunanistan Konsolosluğu’na giriş sebebini ifade eden) Parmak izi taraması ve 2 adet biyometrik fotoğraf pasaportunda “VIS” ibaresi bulunmayan ve biyometrik  bilgi beyanında bulunulmamış kişiler vize başvuru aşamasında şahsen bulunarak biyometrik fotoğraf,  elektronik imza, parmak izi, beyan etmek zorundadırlar.

Yunanistan vize başvuru aşamasında vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenir Yunanistan turistlik vize ve Yunanistan ticari vize ücretleri başvurularda yapılan vize türüne göre vize harç ücretleri değişmektedir. Yunanistan vizesi için istenen ücreti dönemsel olarak güncellenmektedir.

Başvuru sonuçlanma süresi  Yunanistan vize başvurular Konsolosluk tarafından 7 ile 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır lakin bu süre başvuru yoğunluğuna, resmi tatil günlerine, göre değişmektedir. Vize başvurular yolculuk tarihinin 3 ay öncesinden yapılmaktadır

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.