Bulgarian BG English EN French FR German DE Italian IT Portuguese PT Russian RU Spanish ES Turkish TR Ukrainian UK

Kamp Yapmak İçin 5 Sebep

Kamp Yapmak İçin 5 Sebep

BLOG İÇERİĞİ

Yoğun bir iş hayatı, özel yaşam, şehirlerin kalabalığı, gürültüsü derken girdiğiniz onlarca sıkıntı. Bunlardan hepsinden arınıp, herkesin dediği gibi ‘’alıp başımı gideceğim buralardan’’  sözünü gerçekleştirmenin zamanı gelmedi mi?

Tamam, biraz abarttık. Ama yine de bir hafta sonu kaçamağı herkes için hiç fena olmazdı. Gürültüden, kalabalıktan uzaklarda kafanızı dinlemek istiyor fakat cesaret edemiyorsanız. Sizlere, kendinizi doğaya atıp kamp yapmak için 5 sebep:

Kamp Yapmak için 5 Sebep

  • Sağlığınıza Çok İyi Gelir

Temiz hava almak, yürüyüş yapmak, güneş ile buluşmak hepsi size ayrı ayrı dokunuşlar yapar. Doğada olmak sizi rahatlatır. Sizi olumsuz duygularınızdan, negatif düşüncelerinizden arındırır. Hiç anlamadığınız bir şekilde stresiniz yok olur. Ayrıca doğada yediğiniz bütün yemekler size emin olun daha lezzetli gelecektir.

  • Spor Yaparsınız

Belki sabahın erken saatinde dinç bir şekilde uyandığınız için bir koşuya belki de bir yürüyüşe çıkarsınız. Temiz hava sahasında yürürken yorulmak yerinde dinlenmiş olursunuz. Yaptığınız her hareket aslında size bir artı olacak dönecektir kamp yaparken. Odun toplaması, ateş yakması, yürüyüşü hep bir hareket halinde olacaksınız.  Kapalı spor salonlarına sıkışmaktan daha iyidir.

  • Kendinizi Keşfedersiniz

Kamp çantanızı hazırlayıp yola çıktıktan sonra doğada olmanız kendinizi baştan tanımanız için yeterlidir. Doğada hiç bilmediğiniz şeyleri öğrenebilir, ne yeteneklerinizin olduğunu görebilirsiniz. Yeni özelliklerinizi keşfedip bir şeyleri başarmak sizi oldukça mutlu edecektir. Kamp hayatında öğrendiğiniz her şey size günlük hayatınızda birer artı olarak yanşayacaktır.

  • Kafanızı Dinlersiniz

Doğanın size bir hediyesi olan sakinlik ile baş başa geçireceğiniz zamanda kafanızda ki bütün düşüncelere yön verecek vaktiniz olabilir. Hayatınızda ki planları yaparken aniden mesaj gelmesi ya da birinin bir şey söyleyip bütün düşüncelerin uçup gitmesine sebep olacak kimse yoktur. Hayatınızda ki eksiklerinizi ya da fazlalıkları görebilmeniz için kendiniz ile baş başa kalmanız yeterli olacaktır.

  • Kamp Ateşi

Başlı başına bir kampa gidilmesi için bir sebeptir. Telefon, televizyon ya da internet olmadan ateşin ışıltısında keyifli bir akşam sohbeti yapabilirsiniz. Hiç tanımadığınız insanlar dahi olsa 40 yıllık eşiniz dostunuzmuş gibi bir muhabbete tutulursunuz.

Daha sayılabilecek onlarca sebep var. Ama bunlar bile insanı harekete geçirmek için yeterde artar. Dört duvarın etrafına sıkışmaktansa, doğaya çıkıp çimlerde uyumak bile yetmez mi?

 

Bu İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KATKIDA BULUN

Sende Kamp Pusulası’na dilediğin içeriği ekleyebilirsin. Tek yapman gereken eklemek istediğin pusula için gerekli olan formu doldurman.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin

Language Selection

DUYURULAR

Geri Bildirim Formu

Uygulamamızda yaşamış olduğunuz sorunları bize aşağıda ki formu doldurarak iletebilirsiniz. Yaşanan hataları en kısa sürede çözüme ulaştırmak için sizlerden geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Bu içeriği paylaş:

Kamp Pusulası doğaya çıkmak istediğiniz her yerde

Kamp Pusulası ailesinden hepinize merhabalar. 2017 yılında Instagram üzerinde @kampusulasi sayfası ile Türkiye’de ki kamp alanlarının tanıtımına başladıktan sonra yavaş yavaş büyüyerek buraya kadar geldik. Yaklaşık olarak 100.000 civarı bir kitleye ulaştık. Gelişen teknolojide aklımıza bir proje geldi. Neden herkesin cep telefonunda yer almıyoruz? Bildiklerimizi paylaşmıyoruz? Daha sonrasında üzerine düşündükçe herkesin aktif olabileceği bir platform oluşturmaya karar verdik. 

Şimdi geldiğimiz noktada Apple Store ve Google Play üzerinden mobil uygulamamızı indirerek, sizlerde bildiğiniz kamp alanlarını paylaşabilir, bu kamp alanları üzerine yorumlar yapabilir ya da blog yazılarımızı okuyabilir, bu yazılar üzerinde bu platform üzerinde tartışabilirsiniz. Daha kafamızda çok fazla düşünce var bu projeyi geliştirmek adına. Bu süreçte sizlerle birlikte kısa sürede büyüyüp gelişeceğimizi umuyoruz.

KAYDEDİLENLER

Daha önce kaydettiğiniz içerikleri burada bulabilirsiniz.