Kamp Yapmak İçin 5 Sebep

Kamp Yapmak İçin 5 Sebep

Yoğun bir iş hayatı, özel yaşam, şehirlerin kalabalığı, gürültüsü derken girdiğiniz onlarca sıkıntı. Bunlardan hepsinden arınıp, herkesin dediği gibi ‘’alıp başımı gideceğim buralardan’’  sözünü gerçekleştirmenin zamanı gelmedi mi?

Tamam, biraz abarttık. Ama yine de bir hafta sonu kaçamağı herkes için hiç fena olmazdı. Gürültüden, kalabalıktan uzaklarda kafanızı dinlemek istiyor fakat cesaret edemiyorsanız. Sizlere, kendinizi doğaya atıp kamp yapmak için 5 sebep:

Kamp Yapmak için 5 Sebep

  • Sağlığınıza Çok İyi Gelir

Temiz hava almak, yürüyüş yapmak, güneş ile buluşmak hepsi size ayrı ayrı dokunuşlar yapar. Doğada olmak sizi rahatlatır. Sizi olumsuz duygularınızdan, negatif düşüncelerinizden arındırır. Hiç anlamadığınız bir şekilde stresiniz yok olur. Ayrıca doğada yediğiniz bütün yemekler size emin olun daha lezzetli gelecektir.

  • Spor Yaparsınız

Belki sabahın erken saatinde dinç bir şekilde uyandığınız için bir koşuya belki de bir yürüyüşe çıkarsınız. Temiz hava sahasında yürürken yorulmak yerinde dinlenmiş olursunuz. Yaptığınız her hareket aslında size bir artı olacak dönecektir kamp yaparken. Odun toplaması, ateş yakması, yürüyüşü hep bir hareket halinde olacaksınız.  Kapalı spor salonlarına sıkışmaktan daha iyidir.

  • Kendinizi Keşfedersiniz

Kamp çantanızı hazırlayıp yola çıktıktan sonra doğada olmanız kendinizi baştan tanımanız için yeterlidir. Doğada hiç bilmediğiniz şeyleri öğrenebilir, ne yeteneklerinizin olduğunu görebilirsiniz. Yeni özelliklerinizi keşfedip bir şeyleri başarmak sizi oldukça mutlu edecektir. Kamp hayatında öğrendiğiniz her şey size günlük hayatınızda birer artı olarak yanşayacaktır.

  • Kafanızı Dinlersiniz

Doğanın size bir hediyesi olan sakinlik ile baş başa geçireceğiniz zamanda kafanızda ki bütün düşüncelere yön verecek vaktiniz olabilir. Hayatınızda ki planları yaparken aniden mesaj gelmesi ya da birinin bir şey söyleyip bütün düşüncelerin uçup gitmesine sebep olacak kimse yoktur. Hayatınızda ki eksiklerinizi ya da fazlalıkları görebilmeniz için kendiniz ile baş başa kalmanız yeterli olacaktır.

  • Kamp Ateşi

Başlı başına bir kampa gidilmesi için bir sebeptir. Telefon, televizyon ya da internet olmadan ateşin ışıltısında keyifli bir akşam sohbeti yapabilirsiniz. Hiç tanımadığınız insanlar dahi olsa 40 yıllık eşiniz dostunuzmuş gibi bir muhabbete tutulursunuz.

Daha sayılabilecek onlarca sebep var. Ama bunlar bile insanı harekete geçirmek için yeterde artar. Dört duvarın etrafına sıkışmaktansa, doğaya çıkıp çimlerde uyumak bile yetmez mi?

 

Bu İçeriği Paylaş
img

Editör

İlgili Mesajlar

Kampta Balık Tutmak ve Olta Balıkçılığı

Kampta Balık Tutmak   Kamp yapacağınız esnada, birçok aktivite sizleri beklemektedir....

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Kampta Oynanabilecek Oyunlar Listesi

Kampta Oynanabilecek Oyunlar   Yalnız başına kamp yapmak her ne kadar keyifli olsa da,...

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Salda Gölü Koruma Tedbirleri ve Bölgede Kamp Yapmak

Salda Gölü Koruma Tedbirleri   Bembeyaz kumları, yer yer turkuaza kaçan masmavi suyu...

okumaya devam et
İçerik Yazarı Fatih Arı

Yorum Yap